Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Policealne Studium Fotograficzne PHO-BOS

ul. Fabryczna 14, 53-609 Wrocław
tel. (71) 327-66-91
www:   http://www.pho-bos.com.pl
e-mail:   sekretariat@pho-bos.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6086 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)

- zawód: fototechnik
- aktualnie szkoła nie prowadzi naboru -zapraszamy do Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA

KURSY

- Fotografia cyfrowa
- Fotografia klasyczna
- Praca z programem Photoshop
- Technika gumowa dzisiaj
- Kursy indywidualne

Prywatne Policealne Studium Fotograficzne PHO-BOS jest szkołą fotograficzną działającą od 1994 roku. Razem z Wyższym Studium Fotografii afa tworzy Wrocławskie Szkoły Fotograficzne.

PHO-BOS uczy fotografii od podstaw, dając w ten sposób możliwość zdobycia zawodu lub pełnej rekwalifikacji zawodowej. Przyjmuje kandydatów z całego kraju.

Atuty szkoły

UWAGA! Szkoła oferuje granty na realizację projektów artystycznych.

Szkoła przyjmuje kandydatów bez ograniczeń wiekowych, z terenu całego kraju, kierując się zasadą kształcenia od podstaw i dając w ten sposób możliwość pełnej rekwalifikacji zawodowej.

Szkoła posiada profesjonalnie wyposażoną ciemnię cyfrową, w której został zainstalowany jest najwyższej jakości sprzęt: stacja do obróbki graficznej obejmująca komputer Apple MacPRO i monitor Enzo ColorEDGE CG 243 oraz wielkoformatowy ploter EPSON Stylus Pro 9880. Jakość wydruków - w standardzie uznawanym na świecie jako muzealny.

Pierwszy rok nauki przeznaczony jest na opanowanie podstaw fotografii czarno-białej i barwnej, ponieważ większość słuchaczy przed przyjściem do Studium nie miała żadnego kontaktu z fotografią, plastyką czy technikami komputerowego przetwarzania obrazu. W ciągu dwóch lat nauki w systemie stacjonarnym lub zaocznym słuchacze poznają podstawy fotografii, opanowują warsztat fotograficzny i zaznajamiają się z historią fotografii i sztuki.

Nasi absolwenci zdobywają kwalifikacje w zawodzie fototechnik umożliwiające pracę w agencjach reklamowych, firmach poligraficznych, wydawnictwach, zakładach fotograficznych, pracowniach naukowych i technicznych, a także we własnych firmach.

Na drugim roku (dotyczy zarówno systemu dziennego jak i zaocznego) słuchacze odbywają czterotygodniową praktykę zawodową, która służy rozszerzaniu ich umiejętności i nawiązywaniu zawodowych kontaktów.

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Wybrane prace fotograficzne absolwentów prezentowane są publiczności na wystawie w jednej z wrocławskich galerii sztuki.

PHO-BOS oferuje

  • korzystanie z laboratoriów i atelier (także po godzinach zajęć)
  • dostęp do Internetu (także po godzinach zajęć)
  • materiały plastyczne i część fotograficznych na zajęcia programowe
  • bibliotekę literatury fachowej

Wrocławskie Szkoły Fotograficzne jako jedyne w Polsce udostępniają słuchaczom ciemnie i atelier, w ramach zajęć i poza nimi, również na systemie zaocznym.

Fakt ten daje naszym absolwentom ogromną przewagę, kiedy kontynuują naukę na wyższych uczelniach. PHO-BOS jako pierwsza szkoła fotograficzna w Polsce wprowadził do programu nauczania, w roku 2004, pracownię FOTOGRAFII CYFROWEJ.

Absolwent PHO-BOS będzie:

  • znał teoretyczne podstawy: budowy i właściwości materiałów światłoczułych, powstawania obrazu fotograficznego, obróbki chemicznej, budowy i funkcjonowania sprzętu fotograficznego
  • znał różne techniki fotograficzne oraz umiał dopasować materiał światłoczuły, obróbkę i sprzęt do zaistniałej sytuacji fotograficznej
  • potrafił cyfrowo przetwarzać obraz fotograficzny znał zastosowanie fotografii w innych dziedzinach wiedzy
  • posiadał umiejętność obsługi maszyny minilab
  • potrafił wykorzystać obraz fotograficzny do tworzenia projektów mulitmedialnych - prezentacje, animacje, strony internetowe et
  • posiadał zwiększoną wrażliwość i specyficzny fotograficzny sposób patrzenia na świat

Zajęcia pozalekcyjne

Przez cały okres nauki, w ramach zajęć pozalekcyjnych, odbywają się dobrowolne ćwiczenia. Ich uczestnicy mogą bezpłatnie korzystać z pomieszczeń i wyposażenia Studium, by doskonalić swój warsztat. Szkoła organizuje również plenery oraz spotkania z fachowcami. Raz w semestrze dokonywany jest wewnętrzny przegląd pracowni plastycznych, fotograficznych i komputerowej, a prace są prezentowane w szkole i w galeriach.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie