Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Handlowych

im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy

ul. Kaliska 10, 85-602 Bydgoszcz
tel. (52) 341-14-01
www:   http://www.zsh.bydgoszcz.pl
e-mail:   szkola@zsh.bydgoszcz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13670 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA HANDLOWA (2 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ODZIEŻOWA (3 lata)

Tradycja Zespołu Szkół Handlowych sięga 1923 roku. Zaczęło wtedy funkcjonować Liceum Handlowe Izby Przemysłowo-Handlowej, specjalizujące uczniów w zawodzie sprzedawca. Później powstała Miejska Szkoła Handlowa i Liceum Handlowo-Administracyjne oraz Zasadnicza Szkoła Handlowa.

Obecnie w murach budynku na Kaliskiej funkcjonuje: Technikum Handlowe, Technikum Ekonomiczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Handlowa, Technikum Odzieżowe, Zasadnicza Szkoła Odzieżowa.

Jak wynika z badań rynku krajowego i sondaży europejskich, najpopularniejszymi zawodami nadal będą: handlowiec, ekonomista i informatyk. Urząd Pracy w Bydgoszczy oferuje rocznie około 400 miejsc pracy dla absolwentów o specjalności technik-handlowiec.

Kontynuacja kształcenia w naszej szkole wydaje się być jak najbardziej pożądana z jeszcze jednego, tym razem praktycznego względu. W czasie powszechnej mody na wyjazdy do pracy w krajach Unii Europejskiej przydałaby się znajomość jednej z jej dyrektyw. Mówi ona o tym, iż cykl kształcenia wykwalifikowanego pracownika nie powinien być krótszy niż 12 lat. Policzmy: 6 lat podstawówki + 3 lata gimnazjum + 2 lata szkoły zawodowej = 11. Może więc warto zajrzeć na Kaliską 10 lub choć na naszą stronę: www.zsh.bydgoszcz.pl.

Wyposażyć młodych ludzi w konkretny i poszukiwany na rynku pracy zawód - to główny cel, jaki stawia przed sobą Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Toteż zarówno profil dobieranych kierunków kształcenia, jak i poza programowe inicjatywy podejmowane przez szkołę, podporządkowane są tej idei.

NASZE ATUTY

Bardzo ważne miejsce w szkole zajmuje szeroko rozumiane kształcenie informatyczne, dające możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności zawodowych, m.in. obsługi programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych i magazynowych, np. RACHMISTRZ, PŁATNIK, SUBIEKT, GRATYFIKANT i REWIZOR. Szkoła jest do tego znakomicie przygotowana: pracownie komputerowe, sale multimedialne, wyposażona w stanowiska komputerowe sala do nauki języków obcych, pracownia zawodowa wyposażona w kasy fiskalne, wagi elektroniczne, metkownice i inny sprzęt.

Ponadto uczniowie przez cały okres nauki objęci są systemem doradztwa zawodowego. W pierwszej klasie wypełniają testy, które pozwalają określić ich cechy charakteru i przydatność do zawodu. W drugich klasach następuje analiza rynku pracy i poznawanie świata specjalizacji w handlu. Trzeci etap to już przygotowanie do wejścia na rynek pracy, poprzez spotkania z przedstawicielami różnych firm, instytucji, przedsiębiorstw. Należy dodać, że nauczyciele zajmujący się realizacją tego programu podjęli studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego.

Szkoła posiada specjalistyczne pracownie do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących: nowoczesną pracownię do nauki języków obcych, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, pracownię fizyczną, chemiczną i biologiczną - umożliwiającą prowadzenie analiz instrumentalnych, nowoczesne Centrum Informacji Multimedialnej, świetlicę, siłownię, salę ćwiczeń, boisko sportowe i bar szkolny.

Uczniowie mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu: "Zawodowe horyzonty". Projekt obejmuje trzy typy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych:

  • zajęcia wyrównawcze
  • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające umiejętności kluczowe
  • warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej

Uczniowie ZSH odbywają praktyki zawodowe w bankach, urzędach skarbowych i samorządowych, instytucjach ubezpieczeniowych, oraz jednostkach prowadzących działalność gospodarczą, zgodnie z programem dla danego zawodu.
Od marca 2008 r. z rozpoczął na nowo działać Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Głównym celem Ośrodka jest aktywizacja młodzieży na rzecz samorozwoju a także wyposażenie jej w wiedzę i umiejętności poprzez planowanie własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Szkoła uczestniczyła w ogólnopolskich programach: "Szkoła z klasą", "Nauczyciel z klasą". Zespół Szkół Handlowych współpracuje także z bliźniaczą szkołą w niemieckim Mannheim. Być może już w niedalekiej przyszłości uczniowie wezmą udział w programie wymiany młodzieży


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie