Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogrodniczych

ul. Poznańska 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. (95) 723-95-24, 667 659-316
www:   http://www.zsogorzow.pl
ZSO na Facebooku
e-mail:   zsog@edu.gorzow.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 29517 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM NR 9


BRANŻOWA SZKOŁA NR 9

Zespół Szkół Ogrodniczych to szkoła z kilkudziesięcioletnią tradycją nauczania. Wśród innych szkół cechuje ją wykorzystywanie tradycyjnych i nowatorskich metod nauczania oraz pracy, stosując sprawdzony, przyjazny uczniom program edukacyjny.

Zapewniamy:
 • wspieranie indywidualnego rozwoju uczniów
 • wysoko specjalistyczny zespół nauczycieli i pedagogów
 • dobrze wyposażone pracownie komputerowe i przedmiotowe
 • zagwarantowanie przez szkołę praktyk zawodowych
 • rozwijanie wiedzy, umiejętności oraz zainteresowań na zajęciach dodatkowych: koła przedmiotowe, koła zainteresowań oraz zajęcia sportowe
 • internat z całodobową opieką i pracownią komputerową
 • korzystanie z dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej
 • stypendia dla młodzieży mającej trudne warunki materialne
 • uprawnienia umożliwiające nabycie gruntów po wejściu do Unii Europejskiej

 • Nasza szkoła w ramach doposażenia szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zewnętrznych jako ośrodek egzaminacyjny w zawodach ogrodnik i technik ogrodnik otrzymał sprzęt z projektu nr 2.2.A5I.

  Sprzęt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).


  Kiermasz Ogrodniczy tradycyjnie odbywa się naszej szkole. Oczywiście wśród wystawców jest nasza szkoła, na stoisku której można zakupić warzywa z naszych upraw, owoce z naszego sadu oraz rośliny ozdobne ze szkolnej szkółki. Imprezy szkolne w Zespole to: Dzień Edukacji Narodowej, Otrzęsiny klas pierwszych, 11 Listopada - Święto Niepodległości, Jasełka oraz konkursy.  Kierunki kształcenia

  technik inżynierii środowiska i melioracji – to zawód dla osób, które interesuje organizacja i prowadzenie robót związanych z budową obiektów gospodarki wodnej. Technik inżynierii środowiska i melioracji jest przygotowywany do wykonywania w przyszłości zadań zawodowych związanych z odwadnianiem i nawadnianiem użytków rolnych. Absolwent tego kierunku potrafi także organizować wszelkie roboty związane z wykonaniem stawów rybnych.


  technik architektury krajobrazu - na ten kierunek zapraszamy osoby, które mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Technik architektury krajobrazu przygotowuje, urządza i pielęgnuje tereny zieleni miast i obszarów wiejskich; nadzoruje pielęgnację parków, starodrzewu; produkuje rośliny ozdobne i materiał szkółkarski; nadzoruje podległych pracowników.


  technik weterynarii - to kierunek dla osób, które kochają zwierzęta. Technik weterynarii wykonuje czynności, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, jaką posiada lekarz weterynarii. Jego główne zadanie polega na sprawowaniu opieki nad zwierzętami, pobieraniu prób do badań laboratoryjnych oraz wykonywaniu badań klinicznych.

  technik ogrodnik - kierunek ten przeznaczony jest dla osób lubiących pracę w plenerze i kontakt z naturą, a jednocześnie posiadających poczucie piękna i estetyki. Na tym kierunku przede wszystkim można nauczyć się zakładania i pielęgnowania terenów zieleni, kierowania pracami związanymi z hodowlą, uprawą i produkcją roślin ogrodniczych, a także prowadzenia selekcji materiału hodowlanego, przygotowania podłoży do produkcji ogrodniczej oraz stosowania odpowiedniej uprawy gleby i wiele innych.


  ogrodnik - kierunek ten polecany jest dla wszystkich, którzy chcieliby mieć kontakt z przyrodą. Praca ogrodnika związana jest z produkcją roślin, hodowlą kwiatów, krzewów i drzew, dbaniem o tereny zielone. Ogrodnik potrafi zakładać ogrody, rabaty kwiatowe, szkółki roślin ozdobnych, a także obsługiwać maszyny i urządzenia wykorzystywane w ogrodnictwie.  Galeria  Serdecznie Zapraszamy!!!

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie