Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Agrotechnicznych

w Janowie

Janów, ul. Lipowa 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. (25) 759-26-51, fax (25) 759-25-98
www:   http://www.zsa.pl
e-mail:   mail@zsa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11870 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM

Wysoki poziom nauczania oraz dobre przygotowanie do zawodu uczniowie w dużej mierze zawdzięczają kadrze nauczycielskiej. Wszyscy nauczyciele legitymują się wyższym wykształceniem, wielu z nich również studiami podyplomowymi.

Dlaczego warto wybrać naukę w Zespole Szkół w Janowie?
  • dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe: informatyki, technik biurowych, gospodarstwa domowego, roślin ozdobnych oraz pracownie przedmiotów ogólnokształcących
  • własna baza do praktycznej nauki zawodu
  • szerokoprofilowy program nauczania
  • wszyscy nauczyciele z wyższym wykształceniem a wielu z nich podwyższa swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych i kursach metodycznych
  • dwa języki obce (j. angielski i j. niemiecki)
  • nieodpłatne prawo jazdy kategorii B (na samochód osobowy)
  • zajęcia dodatkowe: koło informatyczne, biologiczne i bukieciarskie oraz szkolenia na temat wejścia na rynek pracy
  • wycieczki przedmiotowe w ramach przygotowania zawodowego, między innymi na Targi Poznańskie oraz giełdy towarowe
  • we wrześniu obóz integracyjny dla klas pierwszych
  • możliwość udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych

Życie szkolne to nie tylko nauka. Poza akademiami z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy święta Niepodległości co roku uczniowie organizują otrzęsiny dla najmłodszych kolegów, spotykają się na klasowych wigiliach, świętują Walentynki, a karnawał kończą balem przebierańców. Biorą również udział w tak ważnej dla szkoły oraz regionu imprezie jak Święto Kwiatów, która gromadzi wielu mieszkańców Mińska i okolic. Organizowane są również takie imprezy jak Dzień Integracji z Unią Europejską czy Dzień Regionalny.

TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Przeznaczone jest ono dla osób lubiących przyrodę, ze zdolnościami plastycznymi, kreatywnych, pragnących poznać tajniki tworzenia ogrodów oraz ich pielęgnacji. Przedmioty zawodowe: podstawy architektury krajobrazu, maszyny i urządzenia techniczne, rośliny ozdobne, urządzanie i pielęgnacja terenów zieleni, pracownia architektury krajobrazu, ekonomika i zarządzanie firmą.

TECHNIKUM AGROBIZNESU

Przygotowuje potencjalnych pracowników administracji, właścicieli firm lub gospodarstw rolnych do pracy w warunkach po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Przedmioty zawodowe to między innymi: podstawy ekonomii, elementy rachunkowości, wybrane zagadnienia prawne, przedsiębiorczość, podstawy przetwórstwa spożywczego, informatyka.

TECHNIKUM HOTELARSKIE

Mając na uwadze rozwój turystyki z chwilą wejścia do Unii, technikum to umożliwia zdobycie wiedzy niezbędnej do wykonywania poszukiwanego zawodu hotelarza. Przeznaczone jest dla osób ze zdolnościami językowymi, komunikatywnych, otwartych na świat. Praktyki odbywają się w renomowanych ośrodkach turystycznych, wypoczynkowych i restauracjach w kraju i za granicą, np.: na Cyprze.

Przedmioty zawodowe: podstawy ekonomiczne i prawne, zasady żywienia i technologia gastronomiczna, obsługa konsumenta, organizacja i technika pracy, język angielski i niemiecki oraz angielski zawodowy, usługi turystyczne, podstawy rachunkowości i finansów, marketing w hotelarstwie.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie