Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

ul. Jagiełły 10, 32-600 Oświęcim
tel. (33) 844-34-64, fax (33) 842-59-16
www:   http://www.salezjanie.edu.pl
e-mail:   szkola@salezjanie.edu.pl
zszts@sdb.krakow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 29300 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SALEZJAŃSKIE GIMNAZJUM

- jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej oferującą młodzieży: naukę dwóch języków obcych (j. angielski, j. niemiecki), kształcenie informatyczne przez 3 lata z podziałem na grupy, przyjazny klimat wychowawczy
 

SALEZJAŃSKA PUBLICZNA ZASADNICZA
SZKOŁA ZAWODOWA


SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE LICEUM
OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa humanistyczna
- klasa biologiczno-chemiczna
- klasa matematyczno-informatyczna

SALEZJAŃSKIE PUBLICZNE TECHNIKUM
DRZEWNE I MECHANICZNE

Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna

Szkoła jest nowoczesną placówką edukacyjną, której ukończenie daje tytuł zawodowy, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowującą do matury. Zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wraz z dyrekcją dokłada wszelkich starań aby w szkole panowała przyjazna atmosfera. Uczniowie mogą miło spędzać czas i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności, korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.

Koła zainteresowań
W szkole działa wiele kół zainteresowań. Celem większości z nich jest poszerzanie wiedzy czy też zdobywanie nowych umiejętności. Od wielu lat działa także kółko misyjne. Założeniem koła nie jest patrzenie na siebie, na to, co dla mnie jest wygodne i przyjemne, co da mi jakiś zysk. Koło misyjne to grupa, która w swoim najgłębszym, najbardziej fundamentalnym założeniu ma dawanie samego siebie - pomaganie innym.

Uczniowie mogą brać udział w takich zajęciach jak:
 • koło matematyczne
 • koło polonistyczne
 • koło PTTK
 • mechanik samochodowy
 • koło informatyczne
 • koło teatralne
 • koło języka angielskiego
 • koło biologiczno-chemiczne
 • zajęcia sportowe (piłka koszykowa, siatkówka)
 • koło plastyczne
 • koło chemiczne
 • koło gazetka szkolna
 • kronika

W szkole realizowane są także projekty finansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to:
 • projekt multimedialny - "Interdyscyplinarny program edukacyjny i wdrażanie e-SIS"
 • zajęcia w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego"
 • "Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne"

Certyfikaty ECDL
Szkoła posiada certyfikowane laboratorium do prowadzenia zajęć z zakresu ECDL. W szkole istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć oraz zdania egzaminów na międzynarodowy certyfikat komputerowy ECDL. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.

Lokalna Sieciowa Akademia CISCO

Od 25 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Zawodowych otworzona została Akademia CISCO. W ramach akademii można przystąpić do kursu IT Essentials I i IT Essentials II. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

CISCO od lat jest uznanym i największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. W wielu (prawie wszystkich) firmach z branży IT słowo CISCO jest tak "magiczne", że otwiera drzwi kariery a osoby z certyfikatami są specjalistami z ponadprzeciętną i specyficzną praktyczną wiedzą informatyczną. W europie i USA wiele uczelni z kierunkami informatycznymi uznaje certyfikat CISCO jako jeden z najważniejszych.
Teraz również w naszej szkole, można przystąpić do kursu i uzyskać certyfikat. Niewątpliwie ucieszy to uczniów, którzy w przyszłości chcą poświęcić się informatyce. Cieszymy się ogromnie, że mamy możliwość szkolenia w tym zakresie. Kursy IT Essentials I i IT Essentials II są bezpłatne dla uczniów naszej szkoły a zajęcia realizowane są w grupach w godzinach popołudniowych.

INTERNAT

Zakład Salezjański w Oświęcimiu prowadzi internat dla uczniów, którzy ze względu na szkołę przebywają z dala od rodziny.

 • internat zabiega o rozwój kontaktów międzyosobowych, uwrażliwia chłopców na odpowiedzialność za organizację codziennego życia i rozwój działalności grupowej
 • zwraca się uwagę na kontakt z rodzicami lub opiekunami
 • internat zapewnia wychowankom mieszkanie, wyżywienie i odpowiednie warunki sanitarno - higieniczne
 • zapewnia odpowiednie warunki do nauki osobistej i rozwijania zainteresowań i uzdolnień
 • troszczy się o rozwój fizyczny i dba o zdrowie młodzieży
 • praca wychowawcza w internacie prowadzona jest w duchu św. Jana Bosko według salezjańskiego systemu prewencyjnego, tradycji chrześcijańskiej i zdrowego patriotyzmu
 • zespół wychowawczy tworzą: kierownik internatu, katecheta, kierownik administracji, księża - asystenci
 • zespół wychowawczy internatu jest organem powołanym do opracowania planów pracy i programów działania oraz opiniowania pracy opiekuńczo-wychowawczej i organizacyjno-gospodarczej.

WARSZTATY SZKOLNE

W swej ponad stuletniej tradycji wysokie wyszkolenie praktyczne ugruntowało opinię o dobrym technicznym przygotowaniu naszych absolwentów do wykonywania zawodu w wyuczonej specjalności. Podobnie jak dawniej tak i w chwili obecnej właściwe przygotowanie zawodowe gwarantowało naszym absolwentom podjęcie pracy.

Dobrą tradycją warsztatów jest niejednokrotnie szkolenie uczniów w cyklu produkcyjnym. Mimo że obecny system szkolnictwa odbiega od naszych metod kształcenia, my nadal w znacznym stopniu pozostajemy przy własnych, sprawdzonych i skutecznych sposobach szkolenia, realizując jednocześnie podstawy programowe.

Dobre przygotowanie praktyczne ma odzwierciedlenie również w dorocznych regionalnych konkursach "Sprawny w zawodzie", w których nasi uczniowie zdobywają czołowe lokaty.

Zajęcia praktyczne uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum odbywają się w bardzo dobrze wyposażonych warsztatach pod nadzorem wysoko kwalifikowanych nauczycieli - w dużej mierze absolwentów naszej Szkoły.

WARSZTATY OBRÓBKI SKRAWANIEM są w pełni profesjonalnym zakładem mechanicznym, posiadający wyspecjalizowany sprzęt i maszyny produkcyjne.
MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - zajęcia odbywają się w bardzo dobrze wyposażonym warsztacie remontowym pojazdów mechanicznych. Doposażonym również przez firmę partnerską Fiat Turyn Włochy. Badania diagnostyczne samochodów osobowych oraz innych pojazdów mechanicznych przeprowadza się w stacji Kontroli Pojazdów KOS-007 posiadającej aktualny certyfikat Instytutu Transportu.
STOLARZ - uczniowie odbywają praktyki zawodowe w pełni wyposażonym warsztacie stolarskim. Posiadamy tradycyjne oraz specjalistyczny sprzęt, narzędzia oraz maszyny stolarskie. Wykonujemy produkcję meblarską dla firmy partnerskiej Ikea Polska.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie