Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2

ul. Jagiellońska 65, 70-382 Szczecin
tel. (091) 484-51-94, fax (091) 484-51-56
www:   http://www.sosw.szczecin.ple-mail:   sosw2@um.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7650 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA NR 17


SZKOŁA PRZYSPOSOBIAJĄCA DO PRACY NR 2

- do szkoły przyjmowani są uczniowie upośledzeni w stopniu umiarkowanym i znacznym, którzy mają problemy z nauką i nie mogą wyuczyć się zawodu w stopniu wystarczającym do samodzielnej pracy

Szkoła Przysposobiająca do Pracy nr 2

Do Szkoły Przysposabiającej do Pracy chodzą uczniowie, którzy mają problemy z nauką i nie mogą wyuczyć się zawodu w stopniu wystarczającym do samodzielnej pracy.

Mimo tych utrudnień spędzają w szkole czas ciekawie i pracowicie. Uczą się samoobsługi, działania w grupie, czytania, pisania, liczenia, śpiewania, korzystania z komputera, a także podstawowych czynności zawodowych: gotowania, szycia i majsterkowania.

Chętnie oglądają przedstawienia teatralne, słuchają koncertów, zwiedzają muzea i wystawy. Biorą udział w wycieczkach turystycznych i do zakładów pracy.

Każdy uczeń, oprócz pracy w grupie, korzysta z rewalidacji indywidualnej, a chętni mogą wyjechać pod opieką swoich nauczycieli na turnusy rehabilitacyjne w góry.

Tradycją szkoły jest coroczne organizowanie konkursu "Sobieradek Zawodowy", podczas którego uczniowie popisują się zdobytymi umiejętnościami zawodowymi współzawodnicząc z młodzieżą z innych zaproszonych szkół.

Zasadnicza Szkola Zawodowa nr 17

Nauka na wszystkich kierunkach trwa 3 lata i obejmuje przedmioty ogólnokształcące, teoretyczne przedmioty zawodowe oraz zajęcia praktyczne, które odbywają się w dobrze wyposażonych warsztatach szkolnych i w zakładach pracy. Już na początku roku szkolnego uczniowie poznają regulamin oceniania i kryteria ocen z poszczególnych przedmiotów, co bardzo ułatwia przygotowanie się do klasówek i odpowiedzi. Dzięki specjalnym metodom nauczania każdy uczeń, który systematycznie uczęszcza do szkoły i przyłoży się do nauki (nawet ten, który w przeszłości miał z nauką problemy), może wyuczyć się wybranego zawodu i przygotować się do egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

INTERNAT SOSW NR 2 W SZCZECINIE

Ośrodek nasz, którego częścią jest internat usytuowany jest w centrum Szczecina w pobliżu Centrum Handlowego Turzyn-Careffur.

Internat nasz jest koedukacyjny. Pokoje są 3 - 5 osobowe o różnym standardzie - zależy to od młodzieży, jeżeli dbają o swoje pokoje to ich wystrój i wygląd o tym świadczy. Każda grupa wychowawcza posiada swoją świetlicę, w której jest telewizor i komputer do dyspozycji młodzieży. Ponadto każda grupa ma swój "magazynek" - pokój, w którym znajduje się czajnik, żelazko, sprzęt do sprzątania. Jest to miejsce gdzie można spokojnie porozmawiać z wychowawcą czy kolegą. W internacie jest mini-siłownia, gdzie można poćwiczyć i kawiarenka gdzie można zaprosić przyjaciół na coca-colę. W budynku internatu mieści się aula, w której odbywają się wszystkie imprezy internacie i część imprez szkolnych. Oczywiście największym powodzeniem cieszą się dyskoteki do prowadzenia, których posiadamy profesjonalny sprzęt.

Każdy z wychowanków może w internacie znaleźć coś dla siebie. Czynnie działają sekcje Młodzieżowej Rady Internatu i koła zainteresowań. Mamy Koło Ligi Morskiej i Rzecznej oraz sekcję żeglarską - można zdobyć patent żeglarza, popływać różnymi jachtami i przeżyć wspaniałą przygodę. Funkcjonuje drużyna harcerska "Nieprzetartego Szlaku", która czynnie uczestniczy w życiu środowiska harcerskiego. Harcerze chodzą na rajdy, biwaki, biegi patrolowe i inne ciekawe formy zajęć.

Koło sportowe pozwala rozwijać talenty sportowe tym, którzy w sporcie upatrują swojej drogi. Osoby uzdolnione muzycznie mogą śpiewać w zespole wokalnym i tańczyć tańce, które preferują np. brek dans. Koło Ligi Przyrody mocno współpracuje z sekcją ekologiczną, dba o naszą zieleń i ochronę środowiska. Majsterkowicze mogą ćwiczyć swoje umiejętności w sekcji gospodarczej, a "pożeracze wiedzy" w sekcji kulturalno oświatowej, ci którzy lubią pisać lub rysować mogą się swoim talentem podzielić z innymi redagując gazetkę "LUZIK".

W czasie wolnym uczestniczymy również w życiu kulturalnym miasta Szczecina, często chodzimy do teatru, kina, na wystawy i inne imprezy okolicznościowe. W internacie odbywają się imprezy cykliczne, w których biorą udział wszyscy wychowankowie. Do takich imprez zaliczyć można: Dzień Chłopaka, Otrzęsiny Klas Pierwszych (które co roku organizowane są w innej konwencji), Andrzejki, Wigilia, Bal Karnawałowy, Walentynki, Dzień Kobiet, Śniadanie Wielkanocne. Od kilku lat prowadzony jest ciekawy cykl zajęć pt: "Poznajemy świat" - w trakcie tych zajęć spotykamy się z podróżnikami, poznajemy kulturę i zwyczaje panujące w różnych zakątkach świata.

GALERIA ZDJĘĆ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie