Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Jazdy Konnej Pony Sport

Siercza 1, 32-020 Wieliczka
tel. kom. 607-681-666, 781-681-686
www:   http://www.ponysport.ple-mail:   iuro@ponysport.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9602 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PONY SPORT
proponuje:

- naukę jazdy konnej
- sporty konne: powożenie, ujeżdżanie
- jazdy rekreacyjne
- pensjonat dla koni
- hipoterapię


W okresie intensywnego rozwoju zainteresowania społeczeństwa jeździectwem rekreacyjnym, sportem konnym oraz hipoterapią (od roku 1990) wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych amatorów jazdy konnej. Konie, które w tym czasie dostępne były dla dzieci i młodzieży na ogół nie spełniały warunków idealnego nauczyciela - przyjaciela małych ludzi. Emerytowane konie sportowe, chłopskie "dyszle po przejściach" i rekreacyjne "cwaniaki" były na ogół nieosiągalne - ze względu na wzrost - dla maluchów, natomiast małe, prymitywne koniki polskie lub hucuły - mające skądinąd niesłychanie wiele innych zalet - po prostu nie miały zazwyczaj na tyle dobrego charakteru, aby 5-6 latki mogły sobie z nimi poradzić, gdyż konie te tym bardziej kochają człowieka, im mniej człowiek od nich wymaga. Kolejna grupa - kucyk szetlandzki - był w klubach rzadkością, i jako taki traktowany na ogół jako maskotka lub uznawany za "złośliwego", (co jest pojęciem względnym - kwestia odpowiedniego wyboru i ułożenia) i nienadającego się dla dzieci, (co jest absolutnie nieprawdą).

W związku z tym 13 lat temu zaczęliśmy prowadzić ukierunkowaną hodowlę (opierając się na dostępnym polskim materiale hodowlanym) kuca pony, który miał być "lekki, łatwy i przyjemny". W wyniku tej hodowli, której celem jest wierzchowiec dla młodszych oraz starszych dzieci, posiadamy ponad 80 koni o wzroście od 107 do 147 cm, doskonałych charakterach i każdej możliwej maści. Kuce te, będące krzyżówkami koni małopolskich z szetlandami, kucami felińskimi oraz czystą krwią arabską, posiadają pełne rodowody sięgające wielu pokoleń wstecz, spełniając wymogi przepisów hodowlanych. Przebywając przez cały rok w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, odznaczają się doskonałym zdrowiem tak fizycznym jak i psychicznym. Odpowiedni dobór materiału hodowlanego - przede wszystkim ogierów sprawdzonych w sporcie pony - sprawia, że nasze konie są championami wystaw, chętnie skaczą, mają dobry ruch do ujeżdżenia, dzielnie pracują w zaprzęgach oraz są idealnie posłuszne i spokojne do rekreacji i hipoterapii.

Dla bardziej ambitnych jeźdźców prowadzimy równolegle linie pony z dolewem pełnej krwi angielskiej oraz welsch pony. Dla najmłodszych, amatorów małych zaprzęgów lub "kosiarek" do przydomowego ogródka znajdą się u nas kucyki miniaturki (poniżej 85 cm), kucyki (do 107 cm) lub małe pony (do 120 cm) o doskonałych charakterach, chętnie współpracujące z młodymi właścicielami.

W dniu dzisiejszym w stajniach stadniny jest ponad 80 koni (plus kilka prywatnych - b>pensjonat), w czym ok. 20 klaczy zarodowych - źrebnych. Świadczy to o tym, że najprawdopodobniej w tym roku przekroczymy stówę, co stawia nas na pierwszym miejscu w rankingu prywatnych hodowli koni w małopolsce oraz w czołówce w Polsce, jednakże dla nas ważna jest nie tyle ilość, co jakość hodowanych przez nas pony. Wyznacznikiem tego są bardzo wysokie notowania w wystawach hodowlanych, rankingach sportowych oraz to, że jest wielu ludzi, którzy już kiedyś kupili konia z naszej hodowli i wracają...po następnego.

Inni hodowcy wśród swoich dużych i pięknych koni mają zwykle sympatyczną maskotkę - małego, grubego kucyka, my - wśród wielkiej ilości rozmaitych kuców również mamy przytulankę - Bajera. Jest on "z innej bajki". Jest duży i gruby: ma około 175cm i ponad tonę wagi, więc także i amatorzy "koni, które widać" powinni być usatysfakcjonowani mogąc kupić źrebięta po nim lub klacze zimnokrwiste nim źrebne.


Ponieważ nie zajmujemy się handlem "obcymi końmi" - sprzedaż prawie wyłącznie "naszych" koni ma charakter indywidualny tzn. staramy się dobrać klientom konie odpowiadające ich oczekiwaniom i zadaniom, a koniom zapewnić godziwy byt u nowych właścicieli.

Zapraszamy więc na naszą stronę miłośników koni małych i dużych a przede wszystkim pony oraz wszystkich zainteresowanych końskimi tematami.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie