Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
tel. (52) 567-00-00
www:   http://www.wsg.byd.pl
e-mail:   uczelnia@byd.pl
dziekanat@byd.pl
rekrutacja@byd.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4267 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

O Uczelni

Założycielem Uczelni jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KOLFER" sp. z o.o. - znany organizator turystyki działający w branży turystyczno-hotelarskiej od prawie 20 lat. Przedsiębiorstwo KOLFER, było jedną z pierwszych w regionie instytucji prywatnych profesjonalnie zajmujących się turystyką krajową i zagraniczną. Potem do tego doszły nowe dziedziny: ośrodek wypoczynkowy, technologie informatyczne czy serwis internetowy. Gdy opracowane w KOLFERZE nowoczesne i innowacyjne metody biznesowe i technologie informatyczne sprawdziły się, przyszedł czas na dzielenie się zdobytym doświadczeniem. KOLFER rozpoczął działalność szkoleniową w takich dziedzinach jak: turystyka i hotelarstwo, informatyka, ekonomia czy języki obce. W 1995 roku powstał Zespół Szkół Policealnych o uprawnieniach szkoły publicznej kształcący kadry dla branży turystycznej, hotelarskiej, informatycznej, dla biznesu i administracji publicznej.

WSG jest organizacją NON PROFIT. Wszystkie fundusze przeznaczone są na rozwój Uczelni, rozbudowę nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz na utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia i prowadzenie działalności naukowej.

Misja Uczelni

 1. Misją Wyższej Szkoły Gospodarki jest kształtowanie osobowości, zdolnych do twórczego i krytycznego myślenia, dążących do ciągłego podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności zawodowych na miarę potrzeb społeczeństwa wiedzy, podejmujących wezwania społeczne i gospodarcze współczesności w poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej i poszanowania godności człowieka.
 2. Cele sformułowane w misji uczelni znajdują odzwierciedlenie w hasłach umieszczonych na sztandarze Uczelni: "Wiedza. Społeczeństwo. Godność".
 3. Realizację misji powierza Uczelnia wszystkim jej pracownikom, w szczególności nauczycielom akademickim, którzy winni dołożyć wszelkich starań tak, aby poprzez wysoką jakość kształcenia, badań naukowych a także działalność wychowawczą służyć dla dobra Polski, a szczególnie regionu kujawsko-pomorskiego.

Dydaktyka

Przedmiotem naszej działalności edukacyjnej i naukowo-badawczej jest funkcjonowanie gospodarki wolnorynkowej i rozwój przedsiębiorczości w Polsce i na świecie w wszystkich ich aspektach ekonomicznym (ekonomia, zarządzanie, logistyka), społeczno-kulturowym (socjologia, kulturoznawstwo) przestrzennym (geografia, urbanistyka) i technologicznym (informatyka, architektura, inżynieria produkcji).
Wciąż jednak główną domeną działalności pozostaje gospodarka turystyczna i dziedziny z nią związane: W tych płaszczyznach Wyższa Szkoła Gospodarki stała się wiodącym ośrodkiem naukowo-dydaktycznym w Środkowej Europie.

Wzorem najbardziej renomowanych uczelni anglosaskich (University of Harvard, London School of Business) duży nacisk kładziemy na rozwój przedsiębiorczości akademickiej i stosowanie wiedzy i wyników badań naukowych w praktyce gospodarczej i społecznej.
Nowoczesne kształcenia - uniwersalna wiedza połączona ze specjalistycznymi umiejętnościami - dostosowane jest do zmieniającej się rzeczywistości i dynamicznego rynku pracy. Składa się na nie kilka filarów: wiedza ekonomiczna, znakomite opanowanie narzędzi informatycznych, znajomość języków obcych, filozofia, wiedza prawnicza. Dużą rolę przykładamy do nowoczesnych technologii w dydaktyce, w szczególności do metod e-learningowych, czyli kształcenia przy pomocy narzędzi elektronicznych.

Edukacja

WSG prowadzi studia I stopnia - licencjackie i inżynierskie oraz II stopnia - magisterskie.

Dla osób chcących wesprzeć swoją karierę przygotowaliśmy wiele kierunków studiów podyplomowych oraz liczne kursy i szkolenia branżowe.

Poszerzanie i ciągłe modyfikowanie naszej oferty ma na celu jej optymalne dostosowanie do potrzeb rynku pracy. Kształcimy nowoczesne, kompetentne i wyspecjalizowane kadry, poszukiwane przez pracodawców w dobie intensywnego rozwoju gospodarki.

Pełna oferta kształcenia
KIERUNKI STUDIÓW LICENCJACKICH
 • fizjoterapia
 • dietetyka
 • wychowanie fizyczne
 • turystyka i rekreacja
 • geografia
 • ekonomia
 • informatyka i ekonometria
 • socjologia
 • pedagogika
 • nauki o rodzinie
 • kulturoznawstwo
 • filologia
 • zarządzanie

KIERUNKI STUDIÓW INŻYNIERSKICH
 • budownictwo
 • informatyka
 • mechatronika
 • gospodarka przestrzenna
 • architektura

KIERUNKI STUDIÓW MAGISTERSKICH
 • ekonomia
 • turystyka i rekreacja
 • geografia
 • kulturoznawstwo
 • mechatronika


STUDIA PODYPLOMOWE

STUDIA SPECJALNE W WSG - DWUDYPLOMOWY PROGRAM STUDIÓW

Wyższa Szkoła Gospodarki opracowała wyjątkowy system równoległego kształcenia na dwóch kierunkach dla Studentów i Absolwentów. Ofertę kierujemy do osób ambitnych chcących podjąć równoległe studia na różnych uczelniach lub kierunkach WSG. System kształcenia dwudyplomowego umożliwi zdobycie wszechstronnego wykształcenia i cennych dyplomów z różnych dziedzin. Dwudyplomowy Program Studiów daje większe szanse na rynku pracy i otwiera nowe perspektywy.

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Ideą Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest aktywizacja osób dojrzałych poprzez popularyzowanie aktywnego sposobu życia. Oprócz pogłębiania wiedzy i rozwoju zainteresowań, aktywizacji umysłowej i fizycznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku umożliwia nawiązywanie kontaktów interpersonalnych w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Słuchaczem może być każdy, kto przejawia chęć dalszego rozwoju intelektualnego. Każdy słuchacz UTW otrzymuje indeks, legitymację oraz dyplom ukończenia dwuletniej edycji. Studentem UTW można być w kolejnych edycjach, które są organizowane przez naszą Uczelnię.

Wykłady audytoryjne odbywają się co dwa tygodnie a ich tematyka obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin nauki przeprowadzane głównie przez kadrę naukową Wyższej Szkoły Gospodarki. Dwuletni cykl wykładów składa się z 32 spotkań, po 8 w każdym semestrze. Ponadto można korzystać z zajęć dodatkowych. Organizujemy również wycieczki autokarowe, piesze, cykliczne do Opery i Teatru oraz imprezy okolicznościowe np. andrzejki, mikołajki, spotkania wigilijne, walentynki itd.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie