O Uczelni
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni została założona przez grupę wykładowców trójmiejskich uczelni i wpisana do rejestru MENiS we wrześniu 2003 roku pod numerem 139.
Celem uczelni jest kształcenie na poziomie studiów licencjackich na kierunku politologia, w zakresie szeroko rozumianej komunikacji społecznej, w której relacje międzyludzkie i procesy tworzenia, przekształcania oraz wykorzystania informacji determinują wszelkie zmiany społeczne. Posiadanie wiadomości czy informacji staje się więc swoistym kapitałem, a nowoczesne systemy komunikacji między ludźmi przyczyniają się do powstawania nowych instytucji społeczno-politycznych.
Absolwent WSKS uzyska podstawowe wykształcenie humanistyczne oraz niezbędny zasób wiedzy z przedmiotów politologicznych i specjalistycznych, umożliwiających kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podjęcie pracy zawodowej w polskich i europejskich instytucjach publicznych czy gospodarczych.
Baza Uczelni
Zajęcia w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni prowadzone są w budynku przy ul. Armii Krajowej 46 usytuowanym w centrum miasta, co gwarantuje wygodną komunikację i łatwy dostęp do miejsc parkingowych.
W budynku znajduje się 5 sal wykładowych mogących pomieścić od 30 do 200 osób. Dodatkowo funkcjonuje też pracownia multimedialna wyposażona w 11 stanowisk komputerowych podłączonych na stałe do Internetu. Wszystkie pomieszczenia w budynku są klimatyzowane i w każdym jest instalowany przenośny sprzęt audiowizualny. Od października 2008, w całej szkole funkcjonować będzie również Internet bezprzewodowy dla wszystkich studentów WSKS.
Kierunek kształcenia
Celem uczelni jest kształcenie na poziomie studiów licencjackich na kierunku politologia, w zakresie szeroko rozumianej komunikacji społecznej, w której relacje międzyludzkie i procesy tworzenia, przekształcania oraz wykorzystania informacji determinują wszelkie zmiany społeczne.
Studia licencjackie
Kierunek |
Specjalności |
Politologia |
- Dziennikarstwo i nowe media
- Integracja europejska i polityka globalna
- Międzynarodowe stosunki polityczne i dyplomacja
- Polityka samorządowa i regionalna
- Współpraca międzynarodowa i obsługa ruchu granicznego
|
Studia podyplomowe
Czas trwania |
Specjalności |
Studia dwusemestralne |
- Dziennikarstwo
- Zarządzanie oświatą
- Bezpieczeństwo i higiena pracy
|
Studia trzysemestralne |
- Wiedza o społeczeństwie i edukacja europejska
- Wiedza o kulturze i edukacja medialna
- Przysposobienie obronne i ratownictwo przedmedyczne
- Bezpieczeństwo i higiena pracy oraz edukacja dla bezpieczeństwa
|
Rekrutacja
Rekrutacja na studia licencjackie odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń. Przy zapisie wymagane są następujące dokumenty:
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, rozpoczyna sie w maju i trwa do 15 września. Przy zapisie wymagane są następujące dokumenty:
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
- kserokopia dowodu osobistego
- 1 fotografia
- kwestionariusz osobowy
- dowód wpłaty wpisowego
- umowa o świadczenie nauki
Serdecznie zapraszamy!
|