Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Handlowa

ul. Smoleńsk 14, 31-112 Kraków
tel. (0-12) 422-92-02, 422-67-52
www:   http://www.wsh.krakow.pl
e-mail:   wsh@wsh.krakow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17933 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła HandlowaWyższa Szkoła Handlowa z siedzibą w Krakowie jest akademicką uczelnią niepaństwową działającą na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 czerwca 1994 roku nr DNS 3-0145/TBM/171/94 na utworzenie Szkoły. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 19 lipca 1994 roku nr DNS 3-0145-244/AM/94 został zatwierdzony statut i dokonany wpis Wyższej Szkoły Handlowej do krajowego rejestru uczelni niepaństwowych.

Od samego początku istnienia dowodzi, że jest jedną ze znaczących uczelni kształcących do tytułu licencjata biznesu w Polsce. Absolwenci WSH zdobywają w trakcie studiów wiedzę: prawniczą, ekonomiczną i praktyczną niezbędną w zarządzaniu nowoczesną firmą handlową, usługową lub finansową. Rodzaj uzyskiwanego wykształcenia pozwala również na podejmowanie przez absolwentów pracy w administracji państwowej, w instytucjach Unii Europejskiej oraz instytucjach finansowych i skarbowych. Profil kształcenia w WSH wzorowany jest na współczesnych standardach studiów menedżerskich, realizowanych w wiodących uczelniach o zasięgu światowym. Wyróżnikiem tych studiów jest bardzo poważne poszerzenie programu przedmiotów prawnych, przy równoczesnym zapewnieniu starannego wykształcenia kierunkowego.Niezależnie od specjalizacji wybranej przede wszystkim w związku z bliską perspektywą rozpoczęcia pracy, absolwent Wyższej Szkoły Handlowej zdobywa gruntowne wykształcenie ogólne, odpowiadające kierunkowi studiów. W zakresie programowym wykształcenie to odpowiada wymaganiom studiów magisterskich.

Tryb studiów

Studia w WSH odbywają się w trybie:

 • Studiów stacjonarnych
 • Studiów niestacjonarnych (trzy sesje w miesiącu: popołudniowe zajęcia piątkowe i soboty)
 • Studiów podyplomowych
 • Indywidualnego toku studiów. W WSH często podejmują naukę studenci i absolwenci innych uczelni - osoby studiujące równolegle dwa kierunki, a także osoby czynne zawodowo. WSH umożliwia im studiowanie w trybie indywidualnego toku studiów. Student indywidualny może być częściowo lub całkowicie zwolniony z obowiązku zdawania sprawdzianów klauzurowych, a także z obowiązku uczęszczania na wykłady i ćwiczenia. Ma także prawo do indywidualnych konsultacji z określonymi profesorami w zakresie obowiązującego materiału oraz do indywidualnego ustalania terminów zaliczania i zdawania egzaminów z danego przedmiotu.
Kierunki Specjalności
Zarządzanie i Marketing
Stosunki międzynarodowe

Struktura uczelni

W celu realizacji zadań Szkoły, w tym głównie misji edukacyjnej, zostały powołane jednostki organizacyjne, a w szczególności:

 • Katedra europeistyki
 • Katedra zarządzania
 • Zakład metod ilościowych
 • Zakład rachunkowości i finansów
 • Zakład prawa
 • Pracownia ekonomii
 • Pracownia marketingu
 • Pracownia nauk społecznych
 • Pracownia technik komputerowych
 • Studium języków obcych
 • Studium wychowania fizycznego
 • Biblioteka
Sport i rekreacja

Studenci I roku studiów dziennych mają do wyboru uczestnictwo w zajęciach nauki gry tenisa, bądź rozwój ogólnej sprawności fizycznej w siłowni. Obydwa rodzaje zajęć prowadzone są pod kierunkiem wysoko wyspecjalizowanych instruktorów.
Na przełomie maja i czerwca rozgrywany jest turniej tenisowy o Puchar Rektora z udziałem wszystkich studentów WSH. Turniej tenisowy poprzedza bieg przełajowy rozgrywany wokół Błoń Krakowskich.


Europejski system ocen i transferowych punktów kredytowych ETCS, Europejski system ocen

Biorąc pod uwagę różnice między systemami oceny w różnych krajach, władze Uczelni wprowadziły podwójny system ocen z każdego przedmiotu:

 1. ocenę numeryczną z określeniem słownym oraz
 2. ocenę literową (A, B, C, D ,E, F)
Oceny literowe uczelnia stosuje w suplementach do dyplomu w języku angielskim oraz w ocenianiu studentów uczelni zagranicznych odbywających studia w WSH.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie