Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Politechnika Opolska

ul. Stanisława Mikołajczyka 5, 45-271 Opole
tel. (077) 400-60-00
www:   http://www.po.opole.pl
e-mail:   rektor@po.opole.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4437 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska funkcjonująca mocą ustawy od dnia 1 września 1996 r. swoimi początkami sięga roku 1959. Systematycznie rozbudowywana baza materialna i wzrastająca liczba wysoko kwalifikowanej kadry naukowej sprawiają, że młoda uczelnia uzyskuje w roku 1974 prawo nadawania swoim absolwentom tytułu magistra inżyniera. Pracownicy uczelni uczestniczą w licznych konferencjach i sympozjach, w czasopismach naukowych wzrasta liczba zamieszczanych publikacji. We własnym Dziale Wydawnictw ukazują się skrypty dla studentów, zeszyty naukowe i monografie. Od roku 1981 Wydział Budownictwa posiada prawo nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych. Rośnie nie tylko liczba studentów, decydujących się na kształcenie w Politechnice, coraz więcej pracuje w niej nauczycieli akademickich (Politechnika Opolska zatrudnia ponad 740 pracowników, w tym 375 to nauczyciele akademiccy).

Szczególnie w ostatnich latach na szeroką skalę rozwinęły się badania naukowe, które pracownicy realizują bardzo często we współpracy z zagranicznymi ośrodkami (Uniwersytet Techniczny w Bratysławie, Uniwersytet Technologiczny w Kuopio, Instytut Materiałów Budowlanych w Biełgorodzie, Wyższa Szkoła Techniczna w Brnie, Instytut Politechniczny w Odessie, Instytut Inżynieryjno-Budowlany MIST w Moskwie, Instytut Przemysłu Spożywczego w Odessie, Techniczna Szkoła Zawodowa w Stuttgarcie, Wysoka Skola Bańska w Ostrawie, Ukraińska Akademia Nauk i Uniwersytet Lwowski) oraz z różnymi przedsiębiorstwami, które wdrażają osiągnięcia naukowe, aby unowocześnić cykl produkcyjny i poprawić jakość oraz wydajność pracy. Efektem badań niejednokrotnie są nowatorskie rozwiązania i wynalazki, które, po zgłoszeniu do Urzędu Patentowego, uzyskują ochronę patentową (uzyskano ponad 200 praw wyłącznych).


Kierunki Nauczania

Wydział Kierunki Nauczania Tryb Studiów
Wydział Budownictwa Budownictwo I stopień - stacjonarne, niestacjonarne
II stopień - niestacjonarne
Wydział Edukacji Technicznej i Informatycznej Edukacja Techniczno Informatyczna I i II stopień - stacjonarne, niestacjonarne
Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Automatyka i Robotyka I stopnia - stacjonarne
Elektronika i Telekomunikacja I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Elektrotechnika I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Informatyka I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Wydział Mechaniczny Inżynieria Środowiska I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Mechanika i Budowa Maszyn I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Technika Rolnicza i Leśna I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Fizjoterapia I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Turystyka i Rekreacja I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Wychowanie Fizyczne I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Europeistyka I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji I stopnia - stacjonarne, niestacjonarne
Zarządzanie i Marketing I i II stopnia - stacjonarne, niestacjonarne


Nauka za Granicą
Politechnika Opolska bierze udział w międzynarodowym programie stypendialnym SOCRATES/ERASMUS, który umożliwia studentom Uczelni wyjazdy (na okres jednego lub dwóch semestrów) na studia za granicę w ponad trzydziestu uczelniach partnerskich w 12 krajach Europy. Zaliczanie przedmiotów w tym programie odbywa się w oparciu o tzw. system punktów kredytowych ECTS (European Credit Transfer System), do którego dostosowany jest też program studiów na wszystkich kierunkach Politechniki. Studenci, którzy zdecydują się na wyjazd nie tracą więc semestru, a ich status na Uczelni nie zmienia się (nie są pozbawieni stypendium socjalnego, naukowego, czy kredytu, który został im wcześniej przyznany). Nie wnoszą też opłat za studia w uczelni zagranicznej.


Studium Języków Obcych

Studium Języków Obcych Politechniki Opolskiej realizuje nauczanie języków obcych dla studentów wszystkich wydziałów i wszystkich form studiów - studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne). Studenci naszej Uczelni w ramach obowiązującego programu studiów mają do wyboru: język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski oraz język polski dla obcokrajowców. Zajęcia z języków obcych odbywają się w grupach 15 - 20 osobowych i trwają 4 semestry.

Nauczanie wszystkich języków obcych prowadzone jest na pięciu poziomach: podstawowym, średnio - zaawansowanym niższym, średnio - zaawansowanym, średnio - zaawansowanym wyższym, zaawansowanym. Studenci przypisywani są do odpowiedniego poziomu zaawansowania zgodnie z deklaracją, jednak osoby, które na świadectwie maturalnym uzyskały z wybranego języka ocenę co najmniej dobrą zobowiązane są do kontynuacji nauki na poziomie średnim bądź zaawansowanym. Każdy semestr kończy się zaliczeniem na ocenę lub egzaminem z języka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie