Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Fizjoterapii

ul. Kościuszki 4, 50-038 Wrocław
tel. (0-71) 342-50-02, 342-84-67
www:   http://www.wsf.wroc.pl
e-mail:   sekretariat@wsf.wroc.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7925 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła FizjoterapiiWyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu jest pierwszą w Polsce prywatną wyższą szkołą kształcącą w zawodzie fizjoterapeuty i kosmetologa.

Nowoczesna, unikalna w skali kraju baza szkoleniowa, nowatorski program dydaktyczny w połączeniu z doświadczeniem wysokiej klasy kadry dydaktyczno-naukowej zatrudnionej w szkole gwarantują wysoki poziom kształcenia.

WSF

Absolwenci szkoły uzyskują licencjat w zakresie fizjoterapii i kosmetologii. Umowa z Akademią Wychowania Fizycznego gwarantuje absolwentom, którzy spełnią dodatkowe kryteria, kontynuację nauki i uzyskanie tytułu magistra w swojej specjalności.

W latach akademickim 2000/2001 i 2002/2003 szkoła wizytowana była przez Komisję Akredytacyjną Wyższego Szkolnictwa Zawodowego, której uchwała "oceniając pozytywnie jakość kształcenia w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu" stwierdza również między innymi, że "Uczelnia jest dobrym przykładem modelu szkoły zawodowej.".

Specjalności:

Fizjoterapia

WSF

Rok akademicki rozpoczyna się w październiku. Studia odbywają się w systemie dziennym i zaocznym. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje Dyplom Wyższych Studiów Zawodowych i tytuł "Licencjata Fizjoterapii" z prawem wykonywania zawodu w zakresie fizykoterapii, masażu leczniczego i kinezyterapii.

W programie studiów są przedmioty zawodowe i kliniczne, na przykład: kinezyterapia, fizykoterapia, masaż klasyczny, segmentarny i podwodny, hydrokinezyterapia, odnowa biologiczna, balneologia, programowanie metod fizjoterapii, fizjoterapia w chorobach narządu ruchu, w chorobach wewnętrznych, ortopedii, chirurgii, neurologii, reumatologii i innych specjalnościach medycznych. Istotną część programu stanowią przedmioty teoretyczne: anatomia, biologia, fizjologia, patologia, propedeutyka fizjoterapii, protetyka i ortotyka, biomechanika ogólna i kliniczna, psychologia z psychologią kliniczną, socjologia, podstawy zarządzania i marketingu oraz język obcy (do wyboru angielski lub niemiecki).

Program przewiduje praktyki ciągłe po II, III, IV, VI semestrze w ośrodkach fizjoterapii, szpitalach i sanatoriach (praktyki odbywają się w małych 6-osobowych grupach). Zajęcia realizowane są we własnych gabinetach nowocześnie wyposażonych i w placówkach służby zdrowia.

Kosmetologia

WSF

Rok akademicki rozpoczyna się w październiku. Studia trwają 3 lata i odbywają się w systemie dziennym i zaocznym. Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje Dyplom Wyższych Studiów Zawodowych i tytuł "Licencjata Kosmetologii" z prawem wykonywania zawodu.

W programie studiów są przedmioty zawodowe takie jak zajęcia z kosmetyki, makijażu, fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej i pielęgnacji całego ciała. Studenci zapoznają się również z ważnymi dla zawodu przedmiotami teoretycznymi jak na przykład: anatomia, histologia, fizjologia, technologia form kosmetyku, sensoryka i środki zapachowe, immunologia, dermatologia , alergologia, dietetyka, psychologia, estetyka i marketing. W programie jest również do wyboru język angielski lub niemiecki.

Zajęcia praktyczne, stanowiące dużą część programu kształcenia prowadzone są we własnych gabinetach na stanowiskach wyposażonych w najnowszej generacji sprzęt JONTO COMED. Pogram przewiduje również praktyki ciągłe po II, III, IV, V, VI semestrze w gabinetach kosmetycznych Wrocławia i w innych miastach.

WSF

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie