Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "WILGA"

ul. Leśna 12, 87-320 Górzno
tel. (56) 498-92-65, tel. kom. 668-445-699
www:   http://www.wilga.turystyka.pl
e-mail:   osrodek@wilga.turystyka.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15282 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ "WILGA" ORGANIZUJE:

- kolonie
- zielone szkoły
- szkolenia
- konferencje
- warsztaty ekologiczno - przyrodnicze
- zjazdy rodzinne i klasowe
- imprezy okolicznościowe

O Nas

Ośrodek Wilga w Górznie położony jest na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ze wzgórza Bocieniec, na którym usytuowany jest Ośrodek rozciąga się malowniczy widok na pobliskie jeziora rynnowe (Młyńskie i Górzno) i przepiękny leśny rezerwat przyrody Szumny Zdrój.

Oferujemy:
  • 50 miejsc noclegowych
  • pokoje 1, 2 i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, telefonami i TV
  • saunę
  • bezprzewodowy i bezpłatny dostęp do Internetu

Otaczający Górzno Park Krajobrazowy pozwala także czerpać przyjemność z jazdy rowerem czy też pływania kajakami, które to także znajdują się na naszym wyposażeniu.

Zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu korzystają z wędrówek z przewodnikiem po szlakach turystycznych wiodących grzybnymi lasami, wśród licznych źródełek, wąwozów i malowniczych jezior. Niepowtarzalna atmosfera towarzyszy wieczornym ogniskom, przejażdżkom bryczkami lub wozami.

ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ W RAMACH EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie prowadzi działalność w zakresie edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. W roku 2013 Ośrodek Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie po raz drugi realizuje projekt warsztatów ekologiczno-europejskich zleconych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Udział w Warsztatach jest finansowany w 100 % ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 i obejmuje uczestnictwo w Warsztatach wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Standardowy pobyt opiera się głównie o dwie ścieżki edukacyjne - ścieżkę wiodącą do Rezerwatu Przyrody Szumny Zdrój oraz ścieżkę wiodącą dookoła Jeziora Górzno. Ponadto realizowane są głównie wieczorami zajęcia w sali, w oparciu o materiały przygotowane przez przewodnika jak np. prezentacje multimedialne czy też filmy.

Co bardzo ważne, zajęcia prowadzone przez przewodników Ośrodka Wilga w Górznie, niezależnie od tego czy odbywają się terenie czy pod dachem zawsze angażują wszystkich uczestników - nigdy nie jest to suchy wykład, a przygotowane eksponaty które można wziąć do ręki dodatkowo absorbują dzieci i młodzież.

Korzyści dla uczestników płynące z prowadzonych przez nas zajęć.
Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników znał motywy i sposoby ochrony środowiska oraz potrafił przewidywać i oceniać pewne następstwa działalności człowieka w środowisku przyrodniczym, miał ugruntowane wiadomości z zakresu rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt. W każdym z biorących udział w zajęciach staramy się zaszczepić wrażliwość przyrodniczą, poczucie odpowiedzialności za stan oraz pomnażanie zasobów środowiska przyrodniczego, zdolność oceny niewłaściwego zachowania się innych wobec przyrody i sposobów reagowania na nie.

Do dodatkowych atrakcji które zapewniamy należy możliwość nieodpłatnego korzystania z rowerów górskich, kajaków, rowerów wodnych oraz łódki, a ponadto niedaleko Ośrodka znajduje się plac zabaw oraz kompleks boisk sportowych otwarty dla wszystkich gości przyjeżdżających do Górzna. Uczymy też strzelać z łuku tradycyjnego. Dodatkowo jesteśmy w stanie zorganizować nieodpłatne zwiedzanie Brodnickiej Jednostki Wojskowej - 4 Pułku Chemicznego biorącego udział w misjach w Iraku i Afganistanie czy też jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy która zapewni "mokre" atrakcje zwłaszcza w upalne letnie miesiące.

KONFERENCJE I SZKOLENIA

Sala konferencyjna na ok. 80 osób wyposażona w:
  • rzutnik multimedialny
  • rzutnik slajdów i pisma
  • nagłośnienie
  • ekran, flipchart, telewizor
  • laptop
  • dostęp do Internetu

Jesteśmy w stanie zagospodarować na Państwa potrzeby dwie mniejsze sale w których z powodzeniem są prowadzone szkolenia.

RESTAURACJA

Ośrodek Wilga w Górznie posiada kawiarnię oraz restaurację na ok. 90 miejsc z kominkiem i przepięknym widokiem na przylegające do miasteczka jeziora - Młyńskie oraz Górzno. Nasza kuchnia serwuje posiłki przygotowywane wyłącznie na miejscu - szczycimy się bardzo dobrym domowym jedzeniem, przygotowywanym z pół produktów dostarczanych bezpośrednio od producenta. Najlepszym dowodem niech będą okoliczne firmy zamawiające u nas obsługę cateringową podczas własnych imprez i festynów.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie