Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 74

im. Stanisława Grońskiego

ul. Seledynowa 50, 70-781 Szczecin
tel. (91) 463-17-91
www:   http://www.sp74.szczecin.pl
e-mail:   sekretariat@sp74.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16508 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 74

- klasy ogólne (j. angielski od klasy I)
- klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim
- klasa z innowacją artystyczną o profilu tanecznym
- klasa z innowacją - metodą M. Montessori
- klasy integracyjne
- stołówka szkolna
- sala gier i zabaw dla maluchów
- biblioteka i czytelnia
- gabinet przyrodniczy
- hala sportowa
- nowoczesne pracownie informatyczne
- opieka pielęgniarki oraz stomatologa

Zapraszamy do korzystania z usług naszego Schroniska Młodzieżowego

- hotelik - schronisko

Szkoła Podstawowa Nr 74 w Szczecinie rozpoczęła swą działalność w roku szkolnym 1991/1992. W pamiętnym roku szkolnym naukę rozpoczęło 973 uczniów. Szkoła od początku swego istnienia przyjęła kierunek działań.

Były to:
 • krajoznawstwo
 • ekologia
 • promocja zdrowia

W roku 2006 otrzymaliśmy certyfikat "Zachodniopomorska Szkoła Jakości" i tytuł: "Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją Rozwojową". Od wielu lat zdobywamy w województwie zachodniopomorskim tytuł "Najaktywniejsza turystycznie Szkoła".

Nasze zaangażowanie w zdrowy tryb życia nie słabnie. Szkoła Podstawowa Nr 74 należy do Klubu Szkół Promujących Zdrowie oraz prężnie rozwijamy Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne.

Z historii szkoły warto przytoczyć dwie daty, rok 1996 oraz 1997. W 1996 r. miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia. Jej patronem został Stanisław Groński. Natomiast od 1997 r. w szkole utworzone zostały po raz pierwszy klasy integracyjne. Jesteśmy razem! - dzieci niepełnosprawne i zdrowe. Uczymy się tolerancji i niesienia pomocy innym. Tradycją stały się już coroczne Dni Integracji, podczas których jeszcze lepiej poznajemy potrzeby osób niepełnosprawnych.

Wszyscy pracownicy szkoły to osoby kompetentne, chętnie pomagające. Zawsze możemy liczyć na panie pedagog i psycholog, które dostępne są w jednym gabinecie. Można więc uzyskać podwójną pomoc w każdej trudnej sytuacji - swoją radą służą także rodzicom.

Od roku szkolnego 2010/2011 w ramach unijnego projektu "Innowacyjne wsparcie szkół uwzględniające specjalne potrzeby edukacyjne uczniów" odbywają się zajęcia prowadzone Metodą Montessori. Jest to system nauki poprzez zabawę wspomagający twórcze i logiczne myślenie. Celem tej metody jest rozwijanie samodzielności oraz swobodnej aktywności dziecka. Zajęcia odbywają się w sali wyposażonej w pomoce dydaktyczne (materiał rozwojowy) finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W gabinecie logopedycznym znajdą pomoc wszyscy ci, którzy mają problemy z poprawną wymową, czytaniem, a nawet z pisaniem. Systematyczne ćwiczenia pod okiem pani logopedy pozwalają skutecznie pozbyć się kompleksów.

Gdy dokucza "paluszek" lub "główka", uczniowie odwiedzają gabinet pani pielęgniarki. Czasami zdarzają się poważniejsze przypadki i wtedy fachowa pomoc jest zbawieniem. Mamy też panią stomatolog.

Świetlica szkolna zajmuje dwa duże pomieszczenia. W każdym znajdziecie mnóstwo zabawek, gier, książek, a przede wszystkim przyjazną i ciepłą atmosferę.

Szkoły nie można sobie wyobrazić bez biblioteki i czytelni. Biblioteka oferuje nie tylko lektury szkolne, ale też liczne pozycje literatury dziecięco-młodzieżowej. Panie bibliotekarki zawsze służą radą i pomocą niezdecydowanym.

Na pewno przyjemniej jest uczniom odbywać zajęcia w specjalnie wyposażonych salach przedmiotowych. Do takich należą trzy nowoczesne pracownie informatyczne, gabinet przyrodniczy, który swym zasięgiem obejmuje nie tylko salę lekcyjną, ale i wspaniały szkolny ogród.

Szkoła może szczycić się halą sportową. Jest to obiekt nowy, bardzo nowoczesny i funkcjonalny. Oprócz typowych sal-boisk znajdziemy tu siłownię, salkę do fitness, saunę. Szatnie wyposażone są w prysznice. Przy hali mieści się również mały hotelik-schronisko oraz salka konferencyjna z zapleczem kuchennym.

Mamy w szkole "Tornado", czyli salę gier i zabaw dla maluchów. Można w niej skakać, przewracać się do woli, budować tory przeszkód z wielkich, miękkich klocków i baraszkować w basenie z kolorowymi piłeczkami.

Nauka - owszem, nauka przez zabawę - to większa przyjemność. Mamy koła przedmiotowe, np. matematyczne, koło miłośników przyrody, oraz koła artystyczne, teatralne. Jest wielka grupa sportowców różnych dziedzin i jeszcze większa - sympatyków rajdów pieszych i rowerowych.

ZAJĘCIA DODATKOWE

 • pracownia gier logicznych i matematycznych
 • pracownia dziennikarska
 • pracownia teatralna
 • pracownia plastyczna
 • koło j. angielskiego
 • koło j. francuskiego
 • koło j. niemieckiego
 • pracownia doświadczalna
 • pracownia krajoznawczo - turystyczna
 • gry i zabawy ruchowe
 • pracownia kultury i historii krajów anglojęzycznych
 • pracownia sztuk audiowizualnych
 • pracownia fotograficzna
 • zajęcia sportowe (piłka nożna, unihokej, piłka siatkowa, tenis stołowy)

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE

 • zajęcia kinezjologii edukacyjnej
 • EEG Biofeedback
 • zajęcia logopedyczne
 • zajęcia socjoterapeutyczne
 • Zajęcia Ruchu Rozwijającego Metodą Weroniki Sherborne
 • zajęcia Metodą M. Montessori
 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
 • zajęcia gimnastyki korekcyjnej
 • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE Nr 4

Posiadamy około 50 miejsc noclegowych w pięciu pokojach wieloosobowych i pokojach dwuosobowych. Pokoje wyposażone są w umywalki z lustrem, szafy ubraniowe, stoliki, krzesła, tapczany w pokojach dwuosobowych oraz łóżka piętrowe w pozostałych pokojach.

Do dyspozycji jest kuchnia samoobsługowa z jadalnią wyposażoną w zlewozmywaki, szafki, lodówkę, czajniki bezprzewodowe oraz naczynia kuchenne. Łazienki, damska i męska wyposażone są w kabiny prysznicowe, umywalki oraz toaletę.

Zachęcamy również do korzystania z sauny w godzinach 17.00 - 21.00.

Świadczymy usługi noclegowe dla młodzieży i nauczycieli oraz osób dorosłych nie związanych ze środowiskiem oświatowym.

Przyjmowanie osób na nocleg odbywa się w godzinach 17.00 - 21.30. Doba noclegowa trwa od godziny 17.00 do godziny 10.00 dnia następnego.

Dojazd z centrum Szczecina tramwajem nr 7, 8 do Basenu Górniczego, dalej autobusem nr 65 lub pospiesznym A, E - do przystanku końcowego.

Dojazd z dworca kolejowego Szczecin - Dąbie autobusem nr 77 do przystanku końcowego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie