Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

SZKOŁY ZAWODOWE

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
zawodowe Aleksandrów Łódzki
zawodowe Bełchatów
zawodowe Biała Rawska
zawodowe Bolimów
zawodowe Bratoszewice
zawodowe Brzeziny
zawodowe Bujny
zawodowe Czarnocin
zawodowe Dobryszyce
zawodowe Drzewica
zawodowe Działoszyn
zawodowe Głowno
zawodowe Głuchów
zawodowe Godzianów
zawodowe Gromadzice
zawodowe Kamieńsk
zawodowe Koluszki
zawodowe Konstantynów Łódzki
zawodowe Kutno
zawodowe Lututów
zawodowe Łask
zawodowe Łęczyca
zawodowe Łowicz
zawodowe Łódź
zawodowe Męcka Wola
zawodowe Mieczysławów
zawodowe Mroczków Gościnny
zawodowe Opoczno
zawodowe Ostrów
zawodowe Ozorków
zawodowe Pabianice
zawodowe Piątek
zawodowe Piotrków Trybunalski
zawodowe Poddębice
zawodowe Prymusowa Wola
zawodowe Przedbórz
zawodowe Radomsko
zawodowe Rawa Mazowiecka
zawodowe Sędziejowice
zawodowe Sieradz
zawodowe Skierniewice
zawodowe Stemplew
zawodowe Sulejów
zawodowe Szczerców
zawodowe Szydłów
zawodowe Tomaszów Mazowiecki
zawodowe Wały B
zawodowe Warta
zawodowe Widzew
zawodowe Wieluń
zawodowe Wieruszów
zawodowe Wojsławice
zawodowe Wolbórz
zawodowe Zduńska Dąbrowa
zawodowe Zduńska Wola
zawodowe Zelów
zawodowe Zgierz
zawodowe Złoczew
zawodowe Żarnów
zawodowe Żychlin
zawodowe Żytno
ŁÓDŹ
"AKADEMIA ZDROWIA" (ul. Kilińskiego 21)

Akademia Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego

ul. Kopcińskiego 5/11, 90-242 Łódź
tel. 510 036 706
www: http://www.szkolymedyczne.eu
e-mail: lodz@oswiatalingwista.eu

Zatrudniamy najlepszych instruktorów i wykładowców. Ich działania znajdują odzwierciedlenie nie tylko we wzroście wiedzy i umiejętności uczestników szkoleń, ale przede wszystkim mają wpływ na efektywność podczas wykonywania zadań w organizacji. Analizując potrzeby rynku pracy, kierunki rozwoju gospodarczego oraz zainteresowania naszych klientów, stale modyfikujemy naszą ofertę w taki sposób, aby nasi kursanci osiągali wymierne korzyści z odbytych szkoleń i kursów.


Centrum Edukacyjno-Dydaktyczne OMEGA (al. Piłsudskiego 12 (V piętro, pokój 514))
Centrum Kształcenia Zawodowego "BIOS" (ul. Budowlana 1/3 m31)
ERUDIO - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łodzi (ul. Pomorska 83/85)
Łódzka Korporacja Oświatowa (ul. Jaracza 70)
ŁÓDZKA SZKOŁA MODY - KOSMETOLOGII - FRYZJERSTWA ANAGRA (ul. Łanowa 4)
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 3 (ul. Drewnowska 151)
Niepubliczne Gimnazja i Szkoła Zawodowa (ul. M. Kopernika 41)
Ośrodek Kształcenia Zawodowego Nr 3 ZDZ w Łodzi (ul. Próchnika 42)
Policealne Studium Zawodowe "Szkoła Projektowania i Reklamy: (ul. Targowa 65)
Prywatny Zespół Szkół Gastronomii Hotelarstwa (ul. Senatorska 11)
Prywatny Zespół Szkół Gastronomii, Hotelarstwa i Turystyki (ul. Senatorska 11)
Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 2 "Reymontówka" (ul. Spadkowa 11)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących (ul. Dziewanny 24)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 (ul. Siedlecka 7/21)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3 (ul. Tkacka 34/36)
Spółka Oświatowa "PRYMUS" (ul. Sienkiewicza 88)
Studium Psychologii im. C. G. Junga (ul. Sienkiewicza 46 (III LO))
Szkoły "Educatorium" (ul. Kopcińskiego 54)
Szkoły dla Dorosłych w Łodzi (ul. Sienkiewicza 117)
Szkoły Spółki Oświatowej TOP (ul. Siemiradzkiego 4/8)
Technikum Informatyki Edukacji Innowacyjnej (ul. Rewolucji 1905r. nr. 52)
WIEDZA Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Języków Obcych (ul. Piotrkowska 232)
Zakład Kształcenia Techniczmego "MP" (ul. Adamieckiego 4)
Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich (ul. Drewnowska 171)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 10 (ul. Strykowska 10/18)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 11 (ul. Księży Młyn 13/15)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 13 (ul. Skrzydlata 15)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 15 (ul. Kopcińskiego 5/11)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 17 (Al. Politechniki 37)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 18 (ul. Edwarda 41)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 (ul. Żeromskiego 115)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (ul. Astronautów 19)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 (ul. Warecka 41)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 (ul. Przybyszewskiego 73/75)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (ul. Kilińskiego 159/163)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 (ul. Sienkiewicza 88)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 (ul. Drewnowska 88)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 (ul. Franciszkańska 137)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 8 (ul. Naruszewicza 35)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 9 (al. Politechniki 38)
Zespół Szkół Przemysłu Mody (ul. Adama Naruszewicza 35)
Zespół Szkół Rzemiosła (ul. Żubardzka 2)
Zespół Szkół Samochodowych (ul. Prożka 3/5)
Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 (ul. Karolewska 30/34)
Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 (al. I Dywizji 16/18)
ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
Zespół Szkół Specjalnych (ul. Franciszkańska 14/16)
Zespół Szkół Zawodowych (ul. Łęczycka 1)
BEŁCHATÓW
Interlogos (ul. Mielczarskiego 25)
Ośrodek Kształcenia Zawodowego Nr 17 (pl. Wolności 13)
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy (ul. Targowa 20)
Szkoły Zaoczne i Policealne (ul. Lipowa 11)
Zespół Szkół dla Dorosłych (ul. Słowackiego 8)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (ul. Czapliniecka 96)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (ul. Czapliniecka 98)
BIAŁA RAWSKA
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. 15 Grudnia 9)
BOLIMÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Sokołowska 24)
BRATOSZEWICE
Zespół Szkół Nr 1 (Plac Stanisława Staszica 14)
BRZEZINY
Technikum dla Młodzieży (ul. Konstytucji 3-go Maja 5)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Konstytucji 3-go Maja 5)
Zespół Szkół Specjalnych (ul. Konstytucji 3 Maja 3)
BUJNY
Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego (Bujny 94)

CZARNOCIN
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Juliusza Poniatowskiego (ul. Poniatowskiego 5)
DOBRYSZYCE
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ul. Szkolna 4)
DRZEWICA
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Staszica 5)
DZIAŁOSZYN
Zespół Szkół (ul. Grota Roweckiego 5)
GŁOWNO
Zespół Szkół Nr 1 (ul. Mikołaja Kopernika 24/25)
Zespół Szkół Specjalnych w Głownie (ul. Kopernika 26a)
GŁUCHÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (pl. Uniwersytecki 3)
GODZIANÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Godzianów 170)
GROMADZICE
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Gromadzice)
KAMIEŃSK
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Szkolna 4)
KOLUSZKI
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Wigury 2)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (ul. Budowlanych 8)
KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
Policealne Studium Zawodowe w Konstantynowie Łódzkim ( ul. Kilińskiego 75)
Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łózkim (ul. Ignacew 9)
Zespół Szkół Nr 4 (ul. Zgierska 10 )
KUTNO
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Przemysłowa 6)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie (ul. Kościuszki 24A)
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku (ul. Wyszyńskiego 11)
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Kutnie (ul. Jagiełły 2)
Zaoczne Policealne Studium Zawodowe Informatyka w Kutnie (ul. Dąbrowskiego 1)
Zespół Szkół Nr 1 (ul. Oporowska 7)
Zespół Szkół Nr 3 (ul. T. Kościuszki 24)
Zespół Szkół Nr 4 (Kutno-Azory)
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 (ul. Tadeusza Kościuszki 11)
LUTUTÓW
Zespół Szkół Rolniczych (ul. Klonowska 3)
ŁASK
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Kościuszki 22)
Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Łasku (ul. Słowackiego 14)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Mickiewicza 6)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Łasku (ul. Mickiewicza 6)

Zespół Szkół Ponadgimazjalnych Nr 1 (ul. 9-go Maja 28)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (ul. Warszawska 13)
ŁĘCZYCA
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łęczycy (ul. Kaliska 13)
Zakład Doskonalenia Zawodowego
w Warszawie (ul. Bitwy nad Bzurą 1)

Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej (Al. Jana Pawła II 1)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Ozorkowskie Przedmieście 2)
ŁOWICZ
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Zgoda 13)
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy (ul. Powstańców 1863r. 12)
Szkoły Zaoczne dla Dorosłych DYDAKTYKA (Al. H. Sienkiewicza 62)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Podrzeczna 30)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego (ul. Blich 10)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (ul. Powstańców 1863 r. Nr 12d)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 (ul. Kaliska 5a)
MĘCKA WOLA
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Męcka Wola 48)
MIECZYSŁAWÓW
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie (Mieczysławów)
MROCZKÓW GOŚCINNY
Zespół Szkół Technicznych (Mroczków Gościnny 8)
OPOCZNO
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Piotrkowska 9a)
Prywatne Technikum Uzupełniające dla Dorosłych (ul. Inowłodzka 3)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Kossaka 1)
Zespół Szkół Prywatnych (ul. Partyzantów 1 A)
Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 (ul.Skłodowskiej 5)
Zespół Szkół Specjalnych w Opocznie (ul. Piotrkowska 61)
OSTRÓW
Zespół Szkół Ogrodniczych (Ostrów 55)
OZORKÓW
Zespół Szkół Specjalnych (ul. Kościuszki 27)
Zespół Szkół Zawodowych (ul. Juliusza Słowackiego 2)
PABIANICE
Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. Kazimierza 8)
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Pabianicach (ul. Odrodzenia 11)
Zespół Szkół Nr 1 (ul. Piotra Skargi 21)
Zespół Szkół Nr 2 (ul. Św. Jana 27)
Zespół Szkół Nr 3 (ul. Gdańska 5)
Zespół Szkół Nr 6 (ul. Traugutta 31)
Zespół Szkół Prywatnych "HEUREKA" (ul. Gdańska 3/5)
Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 (ul. Pułaskiego 32)
PIĄTEK
Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa (ul. Kutnowska 19)
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Centrum Edukacji Ustawicznej (ul. Próchnika 8/12)
Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. Targowa 3)
Piotrkowska Fundacja (ul. Juliusza Słowackiego 7/9)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Aleja 3-go Maja 28/34)
Szkoła Menadżerów Służb Ochrony i Biznesu "Expert" (Aleja Kopernika 1)
Szkoły dla Dorosłych (Aleje 3 Maja 36/38)
Szkoły dla Dorosłych "ARKAN" Katarzyna Nurkowska (ul. Grota Roweckiego 4)
TEB Edukacja (ul. Polna 13/13A (budynek ER-MED))
Zakład Doskonalenia Zawodowego - Szkoły dla Dorosłych (ul. Pawlikowskiego 5)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Nr 3 (ul. Broniewskiego 16)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Roosevelta 1)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (ul. R. Dmowskiego 38)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (ul. Sienkiewicza 10/12)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 (ul. Leonarda 12/14)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 (ul. Krakowskie Przedmieście 36)
PODDĘBICE
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Polna 13/15)
PRYMUSOWA WOLA
Zespół Szkół Samorządowych (Prymusowa Wola 6)
PRZEDBÓRZ
Zespół Szkół i Placówek Niepublicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Przedborzu-Oddział Terenowy (ul. Częstochowksa 54)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu (ul. Piotrkowska 1)
RADOMSKO
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Prymasa Wyszyńskiego 23)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Piastowska 12)
Szkoła Menadżerów Służb Ochrony i Biznesu "Expert" (ul. Armii Krajowej 30)
Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska (ul. Brzeźnicka 22)
Zespół Szkół Ekonomicznych (ul. Przedborska 39/41)
Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych (ul. Narutowicza 12)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Brzeźnicka 20)
RAWA MAZOWIECKA
Ośrodek Kształcenia Zawodowego Nr 20 w Rawie Mazowieckiej (ul. Konstytucji 3 Maja 2)
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Przemysłowa 2)
Prywatny Zespół Szkół Zawodowych dla Dorosłych (ul. Zwolińskiego 10A)
Zespół Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej
  i Ustawicznej (ul. Zwolińskiego 46)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Reymonta 14)
SĘDZIEJOWICE
Zespół Szkół Rolniczych (Sędziejowice Kolonia 10A)
SIERADZ
Centrum Edukacji Zawodowej (ul. Leszka Czarnego 2)
Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Mickiewicza 4)
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Łokietka 47)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Krakowskie Przedmieście 58)
Zakład Doskonalenia Zawodowego Ośrodek Kształcenia Zawodowego (Plac Wojewódzki 3)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Piłsudskiego 5)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (ul. Zamkowa 15)
SKIERNIEWICE
Centrum Kształcenia Ustawicznego (Al. Niepodległości 4)
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Rynek 13)
Prywatne Technikum Uzupełniające (ul. Józefa Pilsudskiego 7/9)
Specjany Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skierniewicach (ul. Nowobielańska 100)
Szkoły Zaoczne "ABC" (ul. Piłsudskiego 7/9)
Zespół Szkół Nr 4 w Skierniewicach (ul. Podkładowa 2)
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 (ul. Pomologiczna 6)
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 (ul. Pomologiczna 15)
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 (ul. Pomologiczna 15)
Zespół Szkół Zawodowych Nr 3 (ul. Działkowa 10)
STEMPLEW
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (Stemplew 35 )
Szkoła Zawodowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (Stemplew 35)
SULEJÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Milejowska 21)
SZCZERCÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Piłsudskiego 66)
SZYDŁÓW
Prywatne Technikum Mechaniczne dla Dorosłych w Szydłowie (Szydłów 57)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Szydłów)
TOMASZÓW MAZOWIECKI
Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego (ul. Św. Antoniego 47)
Elitarna Szkoła Służb Ochrony i Biznesu COBRA (ul. J.Słowackiego 28/34)
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Majowa 1/13)
Szkoły Prywatne "KOMED" (ul. Tkacka 11)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Św. Antoniego 29)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (ul. Św. Antoniego 57/61)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (ul. Legionów 47)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 (ul. Strefowa 3)
WAŁY B
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (Wały B, Mieczysławów 5)
WARTA
Liceum Ogólnokształcące (ul. 3-go Maja 29)
Zespół Szkół Specjalnych w Warcie (ul. 3-go Maja 29)
WIDZEW
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (Widzew, ul. Szkolna 12)
WIELUŃ
Ośrodek Kształcenia Zawodowego (ul. Mickiewicza 9)
Zespół Szkół Nr 3 (ul. Sieradzka 54)
Zespół Szkół Budowlanych (ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 14)
Zespół Szkół nr 1 (ul. Wojska Polskiego 32)
Zespół Szkół nr 2 (ul.Traugutta 12)
Zespół Szkół Nr 4 (ul. Krakowskie Przedmieście 46)
Zespół Szkół Specjalnych (ul. Romualda Traugutta 12)
WIERUSZÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Szkolna 1-3)
WOJSŁAWICE
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego (Wojsławice 118)
WOLBÓRZ
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Modrzewskiego 107)
ZDUŃSKA DĄBROWA
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (Zduńska Dąbrowa 64)
ZDUŃSKA WOLA
Zespół Szkół (ul. Okrzei 11)
Zespół Szkół (ul. Zielona 59 A)
Zespół Szkół Elektronicznych (ul. Łaska 61)
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego z siedzibą w Zduńskiej Woli (ul. Komisji Edukacji Narodowej 3/5)
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 (ul. Żeromskiego 10)
ZELÓW
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Kilińskiego 5)
ZGIERZ
Ośrodek Kształcenia Zawodowego Nr 15 (ul. Długa 33)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (ul. Parzęczewska 46)
Technikum, Licea oraz Szkoły Policealne (ul. Musierowicza 2)
Zespół Szkół Nr 1 (ul. Długa 89/91)
Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Plac Jana Kilińskiego 8)
ZŁOCZEW
CDS Lider (ul. Szeroka 1/7 )
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie (ul. Szeroka 1/7)
ŻARNÓW
Zespół Szkół Zawodowych (ul. 17-go Stycznia 15)
ŻYCHLIN
Zespół Szkół (ul. Narutowicza 84 a)
ŻYTNO
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Ogrodowa 16)




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie