Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. Noblistów Polskich

ul. Szczecińska 60, 76-200 Słupsk
tel. (59) 843-31-78
www:   http://www.zsp1slupsk.pl
ZSP 1 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsp1slupsk.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 6777 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieW razie zapotrzebowania przewiduje się utworzenie oddziału integracyjnego
  w klasie pierwszej w zawodzie cukiernik

 

TECHNIKUM NR 1


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku jest wśród najlepszych techników w Polsce ​sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych odbywających się w ramach realizowanych w szkole projektów unijnych oraz dodatkowych zajęć nauczycieli.

Projekty EFS realizowane (lub zrealizowane) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Słupsku:
  
 • "E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku"
 • Poszerzamy Horyzonty
 • Kreuj swoją przyszłość - weź udział w szkoleniu i zdobądź międzynarodowy certyfikat ECDL
 • Innowacyjne formy oceniania z wykorzystaniem ICT
 • Praktyka przede wszystkim - efektywny nauczyciel przedmiotów zawodowych
 • Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy

Technikum nr 1

Przedmioty ogólnokształcące prowadzone są na poziomie podstawowym liceum ogólnokształcącego i przygotowują do egzaminu maturalnego. Po czwartej klasie przystępujesz do matury oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który daje kwalifikacje zawodowe i tytuł technika w wybranym zawodzie. Po ukończeniu szkoły możesz podjąć pracę lub studia na wybranych kierunkach wyższych uczelni.

Szkoła posiada licencję na korzystanie z oprogramowania hotelowego, wykorzystywanego przez hotele, hostele, pensjonaty na całym świecie. Jego intuicyjny interfejs pomaga uczniom klas hotelarskich i turystycznych zapoznać się z zasadami realizowania i rozliczania rezerwacji oraz pobytu gościa hotelowego. Definiowana baza usług dodatkowych sprawia, że szkolący poznaje praktycznie wszystkie działania, z którymi na co dzień spotykają się osoby pracujące w recepcjach hotelowych i w ten sposób może pełniej się przygotować do egzaminu zawodowego.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1

W przeciągu 3 lat zdobywasz zawód. Praktyczną naukę zawodu odbywasz u pracodawcy (jeśli zawrzesz z nim umowę, będziesz pracownikiem młodocianym) lub w Centrum Kształcenia Praktycznego (taka możliwość dotyczy tylko kucharzy i cukierników).
Po zakończeniu nauki będziesz zdawał egzamin nadający Ci kwalifikacje zawodowe w wyuczonym zawodzie.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

Baza szkoły

Uczniowie mają zapewnioną możliwość rzetelnego i skutecznego realizowania programu nauczania dzięki fachowej kadrze pedagogicznej oraz bardzo dobrej bazie szkoły. Oprócz ponad 30 sal lekcyjnych szkoła dysponuje pracowniami elektrycznymi, nowoczesnymi pracowniami technologicznymi do nauczania przedmiotów gastronomicznych, 5 pracowniami komputerowymi (w tym multimedialne).

Szkoła posiada duży kompleks sportowy, składający się z 4 sal gimnastycznych i zapleczy sanitarnych. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki i czytelni, w której mają dostęp do Internetu oraz multimedialnych programów edukacyjnych oraz z Kawiarenki Internetowej.

Zajęcia pozalekcyjne

Oprócz obowiązkowych zajęć edukacyjnych odbywają się w szkole liczne zajęcia pozalekcyjne:
 • koła przedmiotowe
 • informatyczne
 • gastronomiczne
 • teatralne
 • plastyczne
 • muzyczne
 • sportowe
 • Szkolne Koło PTTK „Jantar”
 • Liga Ochrony Przyrody
 • Klub Europejski
 • Szkolny Klub Wolontariatu
 • SU

W ramach zajęć dodatkowych prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury, do egzaminów zawodowych, do konkursów i olimpiad.

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie