Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 39

im. prof. Edmunda Jankowskiego

ul. Bełska 1/3, 02-638 Warszawa
tel. (22) 848 54-53, tel./fax (22) 848 53-86
www:   http://www.zs39.waw.pl
Technikum Ogrodnicze na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zs39.waw.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 28881 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM OGRODNICZE


BRANŻOWA SZKOŁA OGRODNICZA I STOPNIA

Absolwenci naszej Szkoły uzyskują międzynarodowy zawód z przyszłością. Oferujemy uczniom nowoczesne wykształcenie, dzięki któremu poradzą sobie na wymagającym rynku pracy.

Zespół Szkół Nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego sięga swoimi "korzeniami" do 1934 roku, kiedy to powstała pierwsza w Warszawie szkoła zawodowa kształcąca ogrodników na potrzeby miasta Warszawy i ogrodnictwa warszawskiego. 22 października 2019r. w szkole uroczyście świętowano jubileusz 85–lecia istnienia placówki.

Przez wszystkie lata istnienia, szkoła jest ściśle związana z instytucjami i przedsiębiorstwami pracującymi w Warszawie na rzecz terenów zieleni oraz producentami ogrodniczymi z terenu "wielkiej Warszawy" i okolic podwarszawskich, nie tylko poprzez "dostarczanie" wykwalifikowanej kadry, ale świadcząc również usługi z zakresu urządzania i pielęgnacji terenów zieleni, jak również produkując na rynek znaczne ilości warzyw, kwiatów i wyrobów dekoracyjnych.

Jesteśmy więc szkołą z tradycjami i bogatym doświadczeniem, które młodzież i nauczyciele kultywują nadal z wielką troską.

Podstawą wszelkich działań statutowych szkoły były i są takie wartości jak mądrość, uczciwość i odpowiedzialność oraz zasada partnerstwa. Szkoła wspiera indywidualny rozwój każdego ucznia oraz buduje w naszych wychowankach poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji z wyboru swojej szkoły. W 2017r. realizowany w szkole projekt "Ogród społecznościowy" został nagrodzony w konkursie "Szkoła zawodowa najwyższej jakości" dyplomem w kategorii "Dobra praktyka"

Szkoła adresowana jest do szerokiego kręgu młodzieży kończącej gimnazjum lub SP i pragnącej przeżyć przygodę edukacyjną w bliskim obcowaniu z naturalnym otoczeniem, w otoczeniu pięknej przyrody, w spokoju i w atmosferze życzliwości ze strony nauczycieli i kolegów.

W bogatej ofercie edukacyjnej - różne typy szkół, kierunki kształcenia i zawody - każdy uczeń, na miarę własnych oczekiwań i możliwości i zainteresowań, znajdzie dla siebie miejsce.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ U NAS!

Doskonała baza dydaktyczna i kadrowa
 • nowoczesny, jasny, czysty, dobrze wyposażony budynek dydaktyczny
 • estetycznie urządzone, dobrze i nowocześnie wyposażone w pomoce pracownie do przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych
 • własna, duża baza do praktycznej nauki zawodu
 • przyjaźni uczniom nauczyciele o dużym doświadczeniu pedagogicznym
 • pedagog szkolny
 • zajęcia wyrównawcze i konsultacje dla uczniów
 • szerokoprofilowy program nauczania
 • bogata oferta zajęć dodatkowych
 • doskonała baza sportowa: sala gimnastyczna, basen pływacki, siłownia, boisko szkolne


Własna, dobra baza do szkolenia praktycznego (Warsztaty Szkolne)
 • szklarnie
 • sad owocowy
 • szkółki roślin i krzewów ozdobnych w gruncie
 • pracownie do szkolenia praktycznego (florystyczna, mechanizacji ogrodnictwa, urządzania terenów zieleni)
 • sklep ogrodniczy
 • praktyki zawodowe, a także zajęcia w zakładach doświadczalnych SGGW, Łazienkach Królewskich, Parku w Wilanowie, nowocześnie prowadzonych przedsiębiorstwach prywatnychBEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Młodzież od momentu przyjścia do szkoły do chwili opuszczenia jej znajduje się pod stała opieką i nadzorem kadry nauczycielskiej - stałe dyżury w szatni, na korytarzach, w stołówce i sali gimnastycznej. Wchodzenie i wychodzenie ze szkoły, zarówno młodzieży jak też osób postronnych jest kontrolowane. Szkoła stara się także zapewnić młodzieży poczucie bezpieczeństwa poprzez stwarzanie dobrej i przyjaznej atmosfery pracy i wypoczynku oraz partnerskich i koleżeńskich stosunków poprzez realizowanie przyjętego wspólnie z młodzieżą i rodzicami Szkolnego Programu Wychowawczego i Szkolnego Programu Profilaktyki. Szkoła współpracuje z Policja i Strażą Miejską w celu zabezpieczenia terenu wokół szkoły.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie