Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii

ul. Nieszawska 19, 61-022 Poznań
tel. (61) 871-15-30, tel./fax 871-15-33
www:   http://www.wshig.poznan.pl
e-mail:   wshig@wshig.poznan.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 36423 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Uczelnia

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu rozpoczęła działalność 14 lipca 1993 roku na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr 29. Uczelnia kształci na poziomie wyższym samodzielnych gastronomów, hotelarzy oraz managerów obiektów i przedsiębiorstw turystycznych i hotelarskich. Uczelnia ma swoją siedzibę w Poznaniu - sercu Wielkopolski, mieście słynącym z gospodarności, nowatorskich rozwiązań ekonomicznych, szczycącym się wspaniałymi tradycjami akademickimi. WSHiG stara się nie pozostawać w cieniu i może pochwalić się statusem pierwszej na terenie Europy środkowo-wschodniej wyższej uczelni kształcącej m.in. w zakresie hotelarstwa i gastronomii.Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oferuje studentom:

 • Studia I stopnia [licencjackie] 3-letnie
 • Studia II stopnia [magisterskie] 2-letnie

 • Studia podyplomowe - roczne

Studia I i II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja w ramach trzech specjalności:
 • hotelarstwo i gastronomia

 • obsługa ruchu turystycznego

 • zarządzanie i marketing w hotelarstwie gastronomii, turystyce i rekreacji


Hotelarstwo i gastronomia

Pracownicy Katedry Hotelarstwo i Gastronomia prowadzą zajęcia na studiach I i II dla specjalności hotelarstwo i gastronomia m.in. z zakresu:

 • nauki o żywności i żywieniu
 • technologii produkcji potraw towaroznawstwo produktów spożywczych
 • usług hotelarsko-gastronomicznych
 • zarządzania hotelami i restauracjami

Zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi prowadzonymi na terenie WSHiG, restauracji i w ogrodzie zimowym.
Specjalność hotelarstwo i gastronomia uczy studentów praktycznych umiejętności na krajowych i zagranicznych stażach oraz dostarcza studentom wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy kulinarnej w zawodzie dobrze wyszkolonych kucharzy, barmanów, kierowników restauracji i barów, zgodnie z międzynarodowymi standardami, w ramach przemysłu turystycznego i hotelarskiegoObsługa ruchu turystycznego


Plan studiów realizowany w Katedrze Turystyki i Rekreacji kształci studentów w zakresie specjalności: obsługa ruchu turystycznego, w ramach studiów I i Ii stopnia. Program kształcenia dostosowany jest do wymogów międzynarodowego rynku turystycznego. Obok przedmiotów obligatoryjnych, zawiera przedmioty do wyboru, tzw. specjalistyczne. Absolwenci specjalności przygotowywani są do pracy w biurach i agencjach podróży, firmach touroperatorskich, zakładach hotelarskich, domach wczasowych, administracji rządowej i samorządowej oraz innych organizacjach i instytucjach zajmujących się upowszechnianiem i organizacją turystyki i rekreacji.Zarządzanie i marketing w hotelarstwie gastronomii, turystyce i rekreacji

W Katedrze Zarządzania i Marketingu WSHiG w Poznaniu realizowane są przedmioty związane z ekonomią w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji oraz organizacją, zarządzaniem i marketingiem z tej dziedziny wiedzy. Celem prowadzenia nauk ekonomicznych jest zapoznanie studentów ze zjawiskami społeczno-gospodarczymi, o których wiedza będzie im niezbędna zarówno podczas studiów jak i w przyszłym życiu zawodowym. Bardzo istotną cechą przedmiotów z tego zakresu jest fakt, że student przyzwyczajony do myślenia technicznego i technologicznego, może poszerzyć swoje horyzonty myślowe o nowe, istotne aspekty otaczającej rzeczywistości techniczno-ekonomicznej z równoczesnym zrozumieniem procesów zachodzących w tej sferze.


Języki obce


Uczelnia kładzie duży nacisk na naukę języków obcych. Nasi lektorzy to wysoko wykwalifikowani dydaktycy, a niektórzy z nich to obcokrajowcy. Cała kadra lektorska prowadząca zajęcia zwraca szczególną uwagę na kształtowanie i doskonalenie praktycznych umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone są w 12-osobowych grupach, z wykorzystaniem najnowszych metod, materiałów audiowizualnych, a także komputerów. Zajęcia z języków obcych są obowiązkowe dla studentów wszystkich specjalności.


Studia podyplomowe - roczne


WSHiG oferuje studia podyplomowe w zakresie:
 • manager gospodarstwa turystycznego (184 godz.)
 • obsługa finansowo-księgowa obiektu turystycznego (182 godz.)
 • manager turystyki (184 godz.)

Kursy i szkolenia


Przy Uczelni działa Ośrodek Szkolenia Kadr, który w swojej ofercie ma liczne kursy:
 • pilotów wycieczek, kelnerskie, barmańskie,
 • hotelarskie przeznaczone dla osób zatrudnionych w obiektach hotelarskich a nie posiadających wykształcenia hotelarskiego [Rozporządzenie Ministra Gosp. z dnia 08.08.2002r. Dz.U. nr 142 poz. 1190]
 • okresowe kursy dla osób zajmujących się sprawami BHP w zakładach pracy [służb bhp] oraz dla pozostałych grup pracowników,
 • pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i mistrzów szkolących uczniów w zawodzie,
 • kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego,francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego.

Szkoła policealna


Przy WSHiG działa również NIEPUBLICZNA POLICEALNA SZKOŁA ZAWODOWA EUROPEJSKA AKADEMIA HOTELARSTWA, GASTRONOMII, TURYSTYKI I BIZNESU która kształci w zawodach:
 • organizator usług hotelarskich,
 • organizator usług gastronomicznych
 • organizator obsługi turystycznej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie