Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XIX Liceum Ogólnokształcące

im. Mariana Mokwy

ul. Pestalozziego 11/13, 80-445 Gdańsk
tel. (58) 341-29-02, fax 346-15-56
www:   http://www.lo19.gda.pl
e-mail:   lo19mm@o2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12774 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

XIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
profile:

- ekonomiczny
- artystyczny (plastyczny, muzyczny)
- humanistyczny
- biomedyczny
- matematyczno-biologiczny

Zajęcia w XIX LO prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć dydaktyki i metodyki. Efekty nauki potwierdzają wysokie miejsca zajmowane na olimpiadach i konkursach przedmiotowych przez naszych uczniów oraz wyniki egzaminu maturalnego. Szkoła posiada dobrze wyposażone gabinety lekcyjne, czytelnię z centrum multimedialnym, pracownię muzyczną i plastyczną, sale gimnastyczne, gabinet pomocy medycznej.

XIX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku - Wrzeszczu, to szkoła między innymi o charakterze artystycznym. W klasach o profilu artystycznym realizowany jest autorski program nauczania plastyki oraz muzyki. Młodzież uzdolniona plastycznie, oprócz przedmiotów ogólnych, poznaje historię sztuki, uczy się rysunku, malarstwa, elementów rzeźby i grafiki, zwiedza wystawy i galerie sztuki, wyjeżdża w plenery, organizuje wystawy prac plastycznych. Natomiast uczniowie uzdolnieni muzycznie mogą tutaj także realizować swoje zainteresowania zdobywając podstawowe umiejętności gry na różnych instrumentach, ucząc się śpiewu, historii i teorii muzyki, uczestniczą w szkolnych i pozaszkolnych konkursach i olimpiadach muzycznych.

Uczniowie poprzez naukę gry na instrumencie i śpiewanie przygotowują się do aktywnego uczestniczenia w życiu muzycznym kraju poprzez muzykowanie w zespołach oraz poprzez uczestniczenie w koncertach i spektaklach muzycznych, muzycznych programach edukacyjnych organizowanych specjalnie dla uczniów przygotowują się do świadomego korzystania z dorobku rodzimej i światowej kultury muzycznej, oraz do kontynuowania nauki na niektórych kierunkach związanych z muzyką.

Udział w spektaklach teatralnych i filmowych (także obcojęzycznych) połączonych z edukacją estetyczną, częsta obecność w teatrze i bezpośrednie kontakty z aktorami (także w szkole) pozwalają poznać młodzieży kulisy teatru, warsztat pracy aktorów oraz pomóc w zrozumieniu klasycznej i współczesnej literatury omawianej na lekcjach, poznać kulturę innych państw.

XIX LO im. Mariana Mokwy w Gdańsku kształci ludzi sukcesu – odpowiedzialnych, przedsiębiorczych, aktywnych oraz twórczych. Młodzież uczy się samodzielności, kreatywności i współpracy w grupie. Uczniowie świadomie zdobywają wiedzę i umiejętności, cechuje ich wysoka kultura osobista i kultura słowa. Młodzież naszego liceum kształci się pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogów, zgodnie z zainteresowaniami i przyszłym kierunkiem studiów. Uczniowie objęci są także stałą opieką pedagogiczną i psychologiczną.

ATUTY SZKOŁY

  
 • bezpieczeństwo i bardzo dobra lokalizacja
 • liczne sukcesy artystyczne
 • zajęcia dodatkowe i konsultacje dla uczniów
 • zajęcia dodatkowe dla maturzystów
 • wymiany międzynarodowe
 • profesjonalna kadra pedagogiczna, wysoki poziom nauczania
 • jedyna w Gdańsku klasa przygotowująca do studiowania na Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej


Oferujemy również:
 • uczestnictwo w zajęciach artystycznych
 • warsztaty plastyczno – fotograficzne
 • zajęcia wokalno – instrumentalne, chór szkolny, naukę gry na różnych instrumentach
 • zajęcia sportowe
 • Szkolne Koło Caritas
 • udział w akcjach ekologicznych
 • plenery malarskie i fotograficzne


PRACOWNIA PLASTYKI ORAZ MUZYKI

W pracowni plastycznej ciągle poszerzana jest baza dydaktyczna, pozwalająca na realizację różnorodnych zamierzeń plastycznych. Prowadzone są następujące zajęcia plastyczne:
 • zajęcia obowiązkowe (klasy o profilu plastycznym): plastyka, historia sztuki
 • zajęcia nadobowiązkowe: koło plastyczne, koło plastyczne - historia sztuk

Prowadzona jest także różnorodna działalność wystawiennicza wynikająca z potrzeb i aspiracji uczniów XIX LO w postaci:
 • wystaw okresowych
 • wystaw pokonkursowych
 • wystaw indywidualnych szczególnie uzdolnionej młodzieży

W pracowni muzycznej odbywają się zajęcia z muzyki i historii muzyki. Uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach. Oprócz tego uczniowie maja możliwość rozwijania swoich uzdolnień muzycznych w chórze.

KLASA ARTYSTYCZNA

Klasa o profilu plastyczno-muzycznym to klasa dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich talentów artystycznych, braniem czynnego udziału w życiu kulturalnym środowiska lokalnego. Klasa dla osób z pasją.

Przedmiotami rozszerzonymi są: historia sztuki lub historia muzyki, historia, język angielski. Przedmiot uzupełniający to zajęcia artystyczne. Kandydatów do tej klasy obowiązuje sprawdzian predyspozycji muzycznych lub plastycznych.


Wybierając profil plastyczny uczniowie poznają techniki plastyczne, zdobywają pogłębioną wiedzę z zakresu historii sztuki. Biorą udział w prestiżowych konkursach plastycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w których otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia. Szkoła posiada pracownię plastyczną i graficzną, w której znajduje się profesjonalny sprzęt do odbijania grafiki warsztatowej. To właśnie grafika warsztatowa stała się „wizytówką” klasy artystycznej.


Uczniowie tej klasy mają również możliwość rozwijania zainteresowań historycznych, mogą brać udział w organizowanych konkursach historycznych, historyczno-plastycznych, w których wykazują się się nie tylko wiedzą historyczną, ale także umiejętnościami plastycznymi, manualnymi. Organizowane są również plenery, warsztaty artystyczne, lekcje muzealne, wystawy prac plastycznych młodych artystów XIX LO. Profil ten przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na ASP oraz na kierunkach związanych z architekturą, grafiką komputerową, historią sztuki itp.

Wybierając profil muzyczny uczniowie uzyskują wykształcenie humanistyczne oraz muzyczne. Zajęcia muzyczne prowadzone są w oparciu o autorskie programy nauczania historii muzyki i wiedzy o kulturze. Uczniowie tej klasy zdobywają wiedzę z zakresu historii i teorii muzyki, a także ze specjalistycznych przedmiotów takich jak kształcenie słuchu i zasady muzyki. Uczestniczą w szkolnych i pozaszkolnych konkursach, imprezach muzycznych i warsztatach artystycznych, w których otrzymują liczne nagrody i wyróżnienia.

Młodzi muzycy mają okazję śpiewać w szkolnym chórze „Scherzi Musicali” prowadzonego przez dyrygenta – Panią Darię Polanowską. Występy chóru uświetniają nie tylko uroczystości szkolne, ale również miejskie i wojewódzkie.Co roku młodzież wyjeżdża na kilkudniowe warsztaty muzyczne. Młodzi artyści po ukończeniu tej klasy mogą dalej rozwijać swoje uzdolnienia na akademiach muzycznych, uniwersytetach na kierunkach humanistycznych, lingwistycznych i edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie