Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
International Preschool of Gdansk - Międzynarodowe Przedszkole w Gdańsku

ul. Sucha 29, 80-531 Gdańsk
tel. (58) 342-31-00, fax. (58) 342-40-55
www:   http://www.ipg.gfo.ple-mail:   ipg@gfo.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3357 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NASZA OFERTA

- interesujące zajęcia dydaktyczne
- dwujęzyczność
- Dziecięca Matematyka (podstawowe pojęcia matematyczne)
- edukacja przez ruch - zajęcia sportowe
- zajęcia muzyczno - ruchowe
- działania artystyczne
- praca metodą projektów edukacyjnych
- sytuacje edukacyjne poza przedszkolem
- stały kontakt z rodzicami

International Preschool of Gdansk / Międzynarodowe Przedszkole w Gdańsku to miejsce, w którym poprzez zróżnicowaną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i zdolności ofertę, pragniemy zapewnić dzieciom najlepszą opiekę i edukację.

Przedszkole założyła i prowadzi Gdańska Fundacja Oświatowa, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w realizowaniu działalności edukacyjnej. Projekty realizowane przez Gdańską Fundację Oświatową to aktualnie prowadzone szkoły niepubliczne na terenie Gdańska i Sopotu: Gdańskie Szkoły Autonomiczne (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum), Sopockie Szkoły Autonomiczne (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna "Osiek".

W pracy z dzieckiem zawsze pamiętamy o nadrzędnej roli zabawy, mając na uwadze słowa L.S. Wygotskiego, iż "dziecko nie bawi się dlatego, że jest dzieckiem, ale bawi się dlatego, by stać się dorosłym". Wykorzystujemy naturalną zdolność dziecka do przyswajania wiedzy podczas zabawy edukacyjnej, umożliwiamy swobodną ekspresję, która pozwala wychować człowieka aktywnego, samodzielnego i skłonnego do inicjatywy.

Realizując program korzystamy z różnych metod i form stymulujących harmonijny rozwój każdego dziecka. Korzystamy m.in. z Metody Dobrego Startu, pedagogiki zabawy Klanza, elementów Metody Ruchu Rozwijającego Sherborne, kinezjologii edukacyjnej Dennisona, technik Freineta oraz adoptujemy wiele elementów pedagogiki Montessori.

Proporcje zajęć edukacyjnych i zabawy planują profesjonalnie przygotowani nauczyciele.

CO NAS WYRÓŻNIA !

Dwujęzyczność - język angielski towarzyszy dzieciom w przedszkolu przez cały dzień, podczas zajęć dydaktycznych, zabaw, spacerów, posiłków. Dorastanie w dwujęzycznym środowisku wpływa na przyszłe zdolności językowe dziecka, ułatwia naukę kolejnych języków oraz rozwija umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Doskonałe warunki umożliwiające promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia - własne: rozległe tereny rekreacyjne, duża profesjonalna sala gimnastyczna, sala z lustrami do rytmiki umożliwiają realizację różnych form rekreacji ruchowej.

Dbałość o zdrowe odżywianie - kształtujemy u dzieci świadomość prozdrowotną oraz promujemy zdrowy styl życia i właściwe nawyki żywieniowe.

Duże przestronne sale - sale zostały tak zaaranżowane i wyposażone, aby zapewniały dzieciom możliwość samodzielnego rozwijania swoich uzdolnień oraz sprzyjały wspólnej i twórczej zabawie. W salach znajdują się kąciki zabaw umożliwiające prowadzenie zajęć tematycznych. Wszystkie materiały i pomoce naukowe zostały ułożone w sposób dostępny dla dzieci.

Rozwijanie indywidualnych zdolności - w celu pełniejszej indywidualizacji w podejściu do naszych wychowanków wybrane zajęcia prowadzone są w małych grupach - uczestniczą w nich dzieci w zależności od swoich upodobań, indywidualnych zdolności i potrzeb - np. niektóre zajęcia sportowe, zajęcia twórczości, zajęcia językowe, matematyczne.

Opieka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Osiek" - profesjonalnie wspieramy rozwój każdego dziecka poprzez wczesną diagnozę oraz planowanie adekwatnej do potrzeb pracy.

Biblioteka - znajdują się w niej materiały dydaktyczne i księgozbiór do wykorzystania w pracy z dziećmi przez nauczycieli i rodziców.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie