Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Gomółki 43, 67-200 Głogów
tel./fax (76) 726-56-10
www:   http://www.sp12.master.ple-mail:   sp12@www.glogow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11606 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W GŁOGOWIE

- wykwalifikowana karda nauczycieli
- zajęcia dodatkowe
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- integracja dzieci
- twórcze rozwijanie osobowości dziecka
- edukacja proekologiczna
- dobro ucznia jako najwyższy priorytet
- liczne sukcesy sportowe

O nas

Każde dziecko jest inną osobowością i potrzebuje indywidualnego podejścia. W pracy szkolnej z dziećmi kierujemy się tą właśnie zasadą i wierzymy, że integrowanie dzieci zdrowych oraz dysfunkcyjnych ma swój sens i cel. Jest nim np. rozwijanie poczucia tolerancji u zdrowych rówieśników, co widać zwłaszcza w latach późniejszych.

Uczymy się w 36 salach lekcyjnych, a ponadto posiadamy salę gimnastyczną, salę gimnastyki korekcyjnej, basen i boiska sportowe. Nasza kadra nauczycielska to pedagodzy wykształceni, kompetentni, z powołaniem.

Budynek szkoły jest imponujących rozmiarów i posiada przestronne korytarze. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania i problemy. Rozmawiamy z nimi na interesujące nas tematy, rozwiązujemy ciekawe zadania oraz wykonujemy wiele ładnych prac artystycznych. Możemy również uczestniczyć w licznych zajęciach pozalekcyjnych.

Rodzice naszych podopiecznych mają stały wgląd w wyniki nauki swych pociech oraz mogą uzyskać szereg porad pedagogicznych dotyczących rozwoju i postępów w nauce swoich dzieci. Posiadamy również stołówkę, gdzie serwowane są smaczne, domowe obiady.

Świetlica szkolna

Nasi podopieczni mają możliwość korzystania z oferty świetlicy szkolnej, jaką są ciekawe i różnorodne zajęcia świetlicowe. Spędzają także czas czas w czytelni szkolnej mając do dyspozycji wiele rozmaitych pozycji czytelniczych.

Proces nauczania i wychowania wspomagają i uzupełniają ponadto oraz logopeda. W świetlicy czekają na uczniów:
  • zajęcia plastyczno-techniczne
  • zabawy tematyczne
  • zabawy w kącikach zainteresowań
  • zabawy ruchowe
  • zabawy ze śpiewem
  • gry i zabawy świetlicowe
  • rozrywki umysłowe

Integracja sensoryczna

W szkole szczególną opieką otoczone są dzieci wymagające dodatkowej pomocy, która stymuluje i wspomaga ich wszechstronny rozwój. Uczniowie klas I-III uczestniczą w indywidualnej terapii integracji sensorycznej. Zajęcia mają charakter zabawowy, stosowana jest duża różnorodność metod i form pracy co sprawia, że dziecko chętnie i aktywnie bierze w nich udział. Terapia zawiera zestaw ćwiczeń dobranych do indywidualnych potrzeb dziecka.

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia i przetwarzanie ich w mózgu. Wpływa ona także na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka oraz jego zdolność do nauki.

Nie ma tu tradycyjnego nauczania, dziecko nie uczy się konkretnych umiejętności, a poprawa w nauce i funkcjonowaniu jest następstwem prawidłowej integracji zmysłów poprzez dostarczanie różnych bodźców. Właściwie reagujemy na różne bodźce tylko wtedy, gdy mózg wie i rozumie, co się wydarzyło i co z tym zrobić.

Przy zaburzonej integracji sensorycznej dziecko ma problemy z właściwym reagowaniem na określone sytuacje (w nauce i zachowaniu). Podczas terapii integracji sensorycznej pobudzamy mózg do prawidłowego odbierania i przetwarzania bodźców. Głównym celem jest tu uczenie się przez zmysły, ich pełna integracja - dziecko w czasie zabawy doświadcza świata poprzez smak, węch, dotyk, słuch, wzrok.

Świat odbieramy za pomocą zmysłów i bardzo ważne jest, aby informacje były prawidłowo odbierane, przetwarzane i wykorzystane w celowym, zakończonym sukcesem działaniu. Przykładowo, dziecko będzie dobrze pisało, jeśli będzie miało świadomość swojej ręki i palców oraz tego, co należy z nimi zrobić, by pisały.

Zajęcia indywidualnej terapii odbywają się raz w tygodniu przez 45 min w sali integracji sensorycznej na specjalistycznym sprzęcie stymulującym wszechstronny rozwój dziecka W naszej szkole dbamy o poprawność językową i artykulacyjną, dlatego działania logopedyczne skierowane są do uczniów, u których występują zaburzenia mowy i wady wymowy oraz do ich rodziców.

Pod okiem logopedy uczniowie z klas I-VI mogą rozwijać umiejętności komunikacyjne, korygować wady wymowy i stopniowo eliminować zaburzenia mowy.

Diagnozą logopedyczną objęci są uczniowie z klas pierwszych rozpoczynający naukę i terapię w szkole oraz uczniowie z klas II-VI, którzy kontynuują terapię logopedyczną.

W indywidualnej terapii logopedycznej uczestniczą przede wszystkim uczniowie z klas integracyjnych, u których wada artykulacyjna lub zaburzenia mowy współwystępują z innymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie