Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 4

im. Henryka Sienkiewicza

ul. Starojaworska 82, 59-400 Jawor
tel./fax (76) 729-19-04
www:   http://www.sp4jawor.szkolnastrona.pl
e-mail:   jawor-sp4@edu.apple.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3688 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA

- oddział przedszkolny
- język angielski już od przedszkola
- Internetowe Centrum Multimedialne
- wykwalifikowana kadra
- serdeczna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna

O szkole

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza powstała w 1946 roku. Mimo bardzo trudnych od samego początku warunków nauczania, naszym poprzednikom udawało się kontynuować misję wychowawczą i stopniowo polepszać stan i wyposażenie placówki. Stopniowo powstawały boisko szkolne, świetlica i kuchnia ze stołówką, dobrze wyposażony gabinet lekarski. Przez lata szkoła nabrała blasku i koloru, stała się przyjazna dla uczniów, rodziców i pracowników szkoły, otwarta na potrzeby środowiska.

Dziś staramy się kontynuować dzieło nauki i wychowywania nowych pokoleń, opierając się na doświadczeniach naszych wspaniałych poprzedników. Dzisiejsza kadra naszej szkoły stanowi zgrany zespół nauczycieli, otwartych na dialog i potrzeby dzieci i rodziców.

Oferta szkoły

W szkole powstała pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Multimedialne przy bibliotece szkolnej. Sala gimnastyczna po gruntownej modernizacji służy nie tylko uczniom, ale także społeczności lokalnej. Przeprowadzono również wiele innych remontów, aby szkołę uczynić piękniejszą i bardziej komfortową. W miarę posiadanych środków finansowych, co roku kupowane jest nowe wyposażenie do sal lekcyjnych, otoczenia szkoły oraz pomoce dydaktyczne wykorzystywane w codziennej pracy uczniów i nauczycieli.

Wspólnie z uczniami, rodzicami i Gminą Jawor budujemy nasz drugi dom na miarę XXI wieku. W naszej szkole uczniowie zdobywają wiedzę na miarę swoich możliwości, rozwijają zainteresowania oraz bezpiecznie spędzają czas pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i specjalistów w serdecznej i przyjemnej atmosferze.

Działalność szkoły

W naszej szkole do Państwa dyspozycji jest pedagog szkolny, który zawsze chętnie udzieli pomocy i odpowie na pytania dzieci i rodziców. Świetlica działająca w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaworze przeznaczona jest dla dzieci z klas 0-6. Uczęszczają do niej dzieci miejscowe oraz dojeżdżające, mając możliwość swobodnej zabawy, która nie tylko daje odprężenie i relaks po przebytych lekcjach, ale też sprzyja nawiązaniu relacji między sobą, zaspokaja potrzebę kontaktu towarzyskiego. Podsumowując: dzieci w świetlicy spędzają mile czas, oczekując na swoich rodziców. Codziennie odbywają się zajęcia świetlicowe, w czasie pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą w różnorodnych formach aktywności:
 • dydaktycznych: pogadanki, gry i zabawy dydaktyczne, czytanie książek i czasopism dla dzieci, oglądanie telewizyjnych programów edukacyjnych, odrabianie zadań domowych, ćwiczenia w pisaniu, czytaniu i liczeniu,
 • rekreacyjnych: gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, sali zabaw, dowolne zabawy z wykorzystaniem gier i zabawek,
 • plastycznych,
 • umuzykalniających,
 • oglądanie filmów i bajek dla dzieci.
Biblioteka zaprasza do korzystania z ciekawych i obszernych zbiorów. Posiada czytelnię oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ze stanowiskami komputerowymi. W naszej szkoły działają też organy przedstawicielskie - Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców. Ogólnym celem Rady jest działanie na rzecz wychowawczej i opiekuńczej funkcji szkoły. Rada wspiera także wiele przedsięwzięć organizacyjnych, gromadzi fundusze oraz uczestniczy w realizacji ważnych zadań szkoły. Działa w oparciu o swój regulamin. Samorząd szkolny:
 • Wychowuje.
 • Skłania do rywalizacji.
 • Uczy samorządności.
 • Organizuje rozrywkę.
 • Reprezentuje wszystkich uczniów.
 • Działa na rzecz środowiska szkolnego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie