Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Targoszynie

Targoszyn 51, 59-407 Mściwojów
tel. / fax (76) 872-85-60
www:   http://www.sptargoszyn.szkolnastrona.pl
e-mail:   sptargoszyn@onet.eu


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2139 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W TARGOSZYNIE

- język angielski
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna
- filia biblioteki, świetlica
- współpraca zewnętrzna
- programy i projekty
- dowozy i odwozy

Malownicze otoczenie

Gmina Mściwojów leży w południowo - wschodniej części województwa dolnośląskiego, w dawnym księstwie Świdnicko - Jaworskim. Pod względem geograficznym położona jest w makroregionie Przedgórze Sudeckie oraz mezoregionie Wzgórza Strzegomskie. Targoszyn to wieś położona w północnej części Wzgórz Strzegomskich, na wysokości około 205 m n.p.m. W Targoszynie istnieje wiele budynków posiadających bogate walory kulturowe. Duża część tych obiektów - zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych, zasługuje na szczególną ochronę. Większość z nich datuje się na I połowę XIX wieku.

Obiektem godnym uwagi jest wielohektarowy zespół pałacowo-parkowy zlokalizowany w centralnej części miejscowości. Założony został w 1879 roku wg projektu Eduarda Petzolda dla Ullricha von Richtofena. Przekształcany na przełomie XIX i XX wieku oraz po II wojnie światowej.

Działalność szkoły

Nasza szkoła funkcjonuje w 2 budynkach, połączonych łącznikiem. Baza szkoły to:
  • sale lekcyjne,
  • pracownia komputerowa z podłączeniem do Internetu,
  • niepełnowymiarowa sala gimnastyczna,
  • świetlica,
  • boisko do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej
W naszej szkole mieści się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Mściwojowie oraz świetlica. W ostatnich latach budynek główny i świetlicy zostały gruntownie wyremontowane. Remonty prowadzone są z funduszy organu prowadzącego szkołę, natomiast wyposażenie i pomoce zakupywane są z funduszy rady rodziców oraz pieniędzy wygospodarowanych przez pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół szkoły w czasie loterii, kiermaszy i festynów. Świetlica czynna jest codziennie do ostatnich odwozów. Odbywają się w niej zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci oczekujących na rozpoczęcie zajęć lub na odwozy.

W naszej placówce pracują logopeda i pedagog szkolny. Szkoła współpracuje z licznymi organizacjami i instytucjami z terenu gminy i powiatu. Są to GOPS w Mściwojowie, OSP Targoszyn i Marcinowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Jaworze, Klub Żeglarski „ Widmo", Powiatowa Komenda Policji w Jaworze. Od lat współpracujemy ze szkołami z sąsiednich miejscowości, co daje nam możliwość wymiany doświadczeń i organizowania wspólnych zawodów i konkursów. Uczniowie uczestniczą we wspólnych zajęciach, przedstawiciele szkół zapraszani są na szkolne uroczystości.

Projekty i programy

Uczestniczymy w wielu projektach i programach. Wśród nich znalazł się m.in. projekt "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji", którego priorytetem jest rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, wyrównywanie szans edukacyjnych. Działają koła zainteresowań z tego programu:
  • koło przyrodnicze,
  • koło ekologiczne,
  • Koło Młodych Ekologów,
  • zajęcia wyrównawcze z matematyki.
W ramach programu przewidziane są też wycieczki do Multicentrum, gdzie uczniowie mogą brać udział w zajęciach interaktywnych z wybranych przedmiotów oraz wycieczki edukacyjne.

W ramach projektu "Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" w Szkole Podstawowej w Targoszynie działa Koło Młodych Ekologów. W zajęciach biorą udział uczniowie z klas 1-3. Na zajęciach koła uczniowie poznają prawa i zjawiska przyrodnicze prowadząc eksperymenty i obserwacje. Różnorodność zajęć pomaga osiągnąć oczekiwane efekty.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie