Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego

w Kościelniku

Kościelnik 40, 59-800 Lubań
tel. (75) 721-52-35
www:   http://www.spkoscielnik.edupage.org
e-mail:   spkoscielnik@wp.pl
spkos@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2738 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁEM PRZEDSZKOLNYM

- przyjazna atmosfera
- komfortowe warunki nauki
- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- nauki obce od pierwszej klasy
- "Szkoła Marzeń"
- zajęcia logopedyczne
- pracownia ionformatyczna
- biblioteka multimedialna

Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa w Kościelniku ma długą tradycję, gdyż powstała w lutym 1946 roku. Jest jedną z czterech szkół funkcjonujących na terenie Gminy Wiejskiej Lubań.

Aktualnie opiekę dydaktyczną i wychowawczą sprawują ambitni, kreatywni i twórczy pedagodzy, którzy nie bojących się nowych wyzwań oraz wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnego, młodego człowieka.

Szkoła posiada pracownię informatyczną i bibliotekę multimedialną.

Nasza szkółka jest niewielka, ale bez wątpienia posiada charakter… Z całą pewnością zasługuje też na miano "Szkoły marzeń", gdyż w roku 2005/2006 realizowaliśmy program pod takim tytułem. Mimo, iż program został zakończony, nadal staramy się realizować i spełniać dziecięce marzenia.


Projekt nasz zatytułowaliśmy „Bliżej siebie, bliżej natury”. Naszym celem była integracja środowiska uczniowskiego ze społecznością wsi, z jednoczesnym zwróceniem uwagi na problemy środowiska przyrodniczego, takie jak dzikie wysypiska śmieci, zanieczyszczenie wód czy biodegradacja śmieci.

Efektem podjętych działań był Pierwszy Sejmik Ekologiczny Gminy Wiejskiej Lubań. Jednak zanim do tego doszło, dzieci uczęszczające na kółko ekologiczne zbadały stan środowiska naturalnego w naszej wsi. Poszukiwały i fotografowały dzikie wysypiska śmieci, a na podstawie dokumentacji utworzyły mapę. Mali ekolodzy badali też stopień zanieczyszczenia powietrza oraz wody, zakopywali różnorodne odpady, by po kilku miesiącach sprawdzić, w jakim stopniu uległy one biodegradacji. Profesjonalizm, z jakim dzieci zaprezentowały swoje wyniki, wprawił w zdumienie przedstawicieli władz i instytucji.

Ważnym elementem naszego projektu było utworzenie multimedialnego geoprzewodnika po najbliższej okolicy. Dzieci były w wydziale geodezji w Lubaniu, gdzie nie tylko zobaczyły mapy zamieszkiwanego przez siebie terenu, ale stały się właścicielami kilku z nich. Mapy pomogły potem w odkrywaniu pięknych miejsc. Pod okiem opiekunów szkolnego koła turystycznego uczniowie zrobili wiele zdjęć obiektów zabytkowych i przyrodniczych, które zostały wykorzystane w geoprzewodniku.

Ogromną frajdą dla naszych wychowanków były warsztaty artystyczne, które poprowadziła malarka z Legnicy. Dzieci wykonały prace plastyczne, m.in. na papierze fotograficznym, a także prace przestrzenne, które zdobiły nasze szkolne korytarze. Jedna z prac – słoń – wzięła udział w wojewódzkim podsumowaniu Szkoły Marzeń na zamku w Książu i wzbudzała wielkie zainteresowanie.

W ramach projektu dzieci wyjeżdżały na nieodpłatne wycieczki do Zakopanego, Kowar, Karpacza, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, uczęszczały na koncerty Filharmonii Jeleniogórskiej.


Brały też udział w kursie udzielania pierwszej pomocy „Zanim przyjedzie pogotowie”, który zakończył się egzaminem i otrzymaniem zaświadczeń wydanych przez Zarząd Okręgu PCK we Wrocławiu. Uczestnicy kursu opanowali proste czynności ratownicze, nabrali pewności siebie i wykazali gotowość do niesienia pomocy innym ludziom.

Dzieci mające zdiagnozowane problemy z wymową uczęszczały na zajęcia logopedyczne, a rodzice uzyskiwali informacje, jak pracować z dzieckiem ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.

Działań w ramach projektu Szkoły Marzeń było dużo więcej, jednak nie sposób tu wszystkie wymienić. Młodość żywi się marzeniami, więc nadal pomagamy je spełniać, wykorzystując do tego m.in. zajęcia pozalekcyjne. Mamy nadzieję, że udział w kolejnych programach skierowanych do naszych wychowanków pomoże skutecznie spełniać „wielkie” marzenia naszych małych pociech.

Zapraszamy serdecznie!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie