Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 8

im. Noblistów Polskich w Oleśnicy

ul. Wiejska 35, 56-400 Oleśnica
tel./fax (71) 798-11-33
www:   http://www.sp8.olesnica.pl
e-mail:   sp8gu@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5541 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W OLEŚNICY

- język angielski
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna
- współpraca z Międzyszkolnym Integracyjnym Klubem Sportowym
- wiele zajęć sportowych
- Stowarzyszenie SP8

Trochę historii...

Historia placówki rozpoczyna się w 1916 roku, kiedy to wybudowany został budynek z przeznaczeniem na szkołę. W 1999 roku Rada Miejska Oleśnicy nadała szkole akt założycielski w myśl którego Szkoła Podstawowa nr 8 stała się publiczną szkołą podstawową o strukturze organizacyjnej I – VI. Dnia 10 grudnia 2008 roku miało miejsce uroczyste nadania szkole sztandaru i imienia. Pełna nazwa szkoły brzmi Szkoła Podstawowa nr 8 im. Noblistów Polskich w Oleśnicy.

Działalność szkoły

Nasza placówka gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

W naszej szkole staramy się zapewniać dzieciom wszechstronny rozwój, motywując ich do podejmowania różnego rodzaju aktywności dodatkowych. Młodzi aktywiści spróbować swoich sił w Samorządzie Uczniowskim. Staramy się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Poprzez różne wycieczki i festyny, stwarzamy naszym uczniom możliwość poznawania regionu i kraju. Dzieci biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. Dzieci angażują się w różnego rodzaju akcje pomocy i wolontariatu.

Aktywności sportowe

Każdego roku na terenie szkoły organizowane są liczne zawody szkolne i turnieje:
  • tańca,
  • tenisa stołowego,
  • piłki siatkowej,
  • piłki nożnej,
  • biegi przełajowe.
Organizowane są również wyjazdy na lodowisko i rajdy rowerowe. Ponadto współpracujemy z Międzyszkolnym Integracyjnym Klubem Sportowym JUNIOR, jesteśmy organizatorami i współorganizatorami zawodów miejskich i międzyszkolnych, takich jak międzyszkolny rowerowy cross, miejski turniej badmintona, miejski turniej ringo, międzyszkolne zawody klas I-VI oraz Igrzyska młodzieży szkolnej.

W ramach współpracy z Klubem na terenie szkoły odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe - sekcja piłki siatkowej, prowadzona przez instruktora piłki siatkowej. Natomiast 2 dodatkowe godziny zajęć sportowych dla uczniów klas młodszych realizowane są w ramach programu profilaktyki uzależnień. Lekcje wf odbywają się w salce zastępczej, na wielofunkcyjnym boisku sportowym oraz trawiastym boisku do piłki nożnej. Uczniowie klasy III uczestniczą w zajęciach na basenie.

W szkole prowadzone są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla klas I – III oparte na zasadzie gier i zabaw korekcyjnych. Realizowane one są zgodnie z programem własnym "Przez zabawę do zdrowia". Zajęcia te są dla dzieci o wiele bardziej atrakcyjna niż tradycyjna forma ćwiczeń stacjonarnych, dzięki nim dzieci łatwiej opanowują ćwiczenia niezbędne w korektywie wad postawy .

Stowarzyszenie SP8

Od 2 grudnia 2009 roku mamy Stowarzyszenie. To organizacja pożytku publicznego posiadająca osobowość prawną. Siedziba stowarzyszenia mieści się w budynku SP nr 8 przy ul. Wiejskiej 35. Stowarzyszenie zostało powołane na czas nieokreślony, swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Jego działalność mogą wspierać wolontariusze. Stowarzyszenie może przyjmować dary pieniężne i rzeczowe od osób instytucji i organizacji krajowych i zagranicznych.

Cele działania stowarzyszenia to przede wszystkim wspieranie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży, promowanie twórczości uczniów. Ważnym elementem jest również propagowanie zdrowego stylu życia, promowanie działalności turystycznej, sportowej oraz poznawanie różnych kultur, języków. Pozyskiwanie sprzętu i pomocy naukowych oraz poprawa warunków lokalowych, pomoc stypendialna dla dzieci to pozostałe z celów do zrealizowania przez stowarzyszenie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie