Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Smolnej

Smolna 70, 56-400 Oleśnica
tel./fax (71) 314-02-33
www:   http://www.spsmolna.wroclaw.pl
e-mail:   spsd@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2811 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W SMOLNEJ

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- bogate wyposażenie klas
- pracownia komputerowa
- pracownia przyrodnicza

Nadrzędnym celem pracy edukacyjnej naszej szkoły jest dążenie do wszechstronnego rozwoju ucznia i wprowadzenie go w życie społeczne poprzez harmonijną realizację zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania. W szkole odbywa się także roczne przygotowanie w oddziale przedszkolnym do edukacji wczesnoszkolnej w tzw. zerówce.

Wizja szkoły
Szkoła Podstawowa w Smolnej ma być drugim domem ucznia. Nasza szkoła jest miejscem, w którym każdy uczeń ma stać się wartościowym, pogodnym oraz otwartym na dobro człowiekiem. Dlatego też dokładamy wszelkich starań aby nasi uczniowie:
  • czuli się dumni z tego, że są Polakami
  • potrafili odnaleźć swoje miejsce w rodzinie i społeczeństwie
  • szanowali życie, zarówno swoje jak i innych ludzi
  • byli wrażliwi i tolerancyjni na potrzeby innych
  • traktowali z szacunkiem drugiego człowieka
  • byli odpowiedzialni za swoje postępowania
  • w szkole czuli się bezpiecznie

W działaniach wspierają nas rodzice, uczniowie oraz społeczność lokalna.

Misja szkoły
Funkcjonujemy po to, aby dobrze wychować powierzone nam dzieci i przekazywać im rzetelną prawdę o otaczającym świecie. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasze działania. Mamy zamiar służyć im wiedzą pedagogiczną, życiowym doświadczeniem oraz własnym przykładem. Chcemy zdobyć ich przyjaźń oraz zaufanie. Naszą dewizą jest dobro dziecka.

Baza szkoły
Staramy się ciągle modernizować naszą bazę, aby uczniowie mogli uczyć się w jak najlepszych warunkach. W listopadzie 2002 roku odbyło się otwarcie pracowni komputerowej. Oprócz stanowisk komputerowych, zakupiono także nowy sprzęt RTV tj. telewizor, video i dvd oraz nowe biurka, krzesełka i specjalną białą tablicę. Po czasie uzyskaliśmy nowe wyposażenie sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Poprzednie zestawy komputerowe zostały wstawione do poszczególnych klas, aby służyć jako pomoc dydaktyczna w prowadzeniu zajęć.

Naszą placówkę wyróżnia także znakomicie wyposażona pracownia przyrodnicza. Sala jest przygotowana na przyjęcie 30-osobowych grup. Nowoczesny styl wnętrza, podłączenie do internetu to tylko niektóre z atrakcji tej pracowni. Do sali ma zostać także zakupiona tablica interaktywna z rzutnikiem multimedialnym, komputery oraz mikroskopy, które zostaną podłączone do kamer i zestawów do ćwiczeń.

Biblioteka szkolna posiada bardzo bogaty księgozbiór. Liczy ponad 10000 woluminów. Największą jej część stanowią lektury, bajki oraz beletrystyka dla kl. IV-VI. W bibliotece znajduje się również literatura dla młodzieży i dorosłych. Pomieszczenie biblioteczne wyposażone jest w nowe meble oraz sprzęt komputerowy.

Sklepik czynny jest codziennie w trakcie przerw między lekcjami. Zaopatrzony jest w podstawowe przybory szkolne. Znajdują się tu także chętnie kupowane i uwielbiane słodycze i napoje.

Świetlica szkolna pomaga w realizacji funkcji naszej szkoły i jest z nią integralnie związana. Wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej obszarach. Podczas pobytu dzieci wolny czas wykorzystują na odrabianie zadań domowych, zabawę, grają w gry stolikowe lub planszowe. Korzystamy także z pracowni komputerowej, oraz oglądamy filmy na DVD. Wykorzystując dobre warunki atmosferyczne dzieci mogą przebywać na świeżym powietrzu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie