Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Kolonijno - Wczasowy "Skaut"

ul. Darłowska 2, 76-270 Ustka
tel. (59) 814-65-74, tel. kom. 604-608-342; 698-137-183
www:   http://www.skaut.tp1.ple-mail:   ustkaskaut@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4735 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NA TERENIE OŚRODKA ZNAJDUJE SIĘ:

- stołówka
- sala dyskotekowa
- boisko do siatkówki i koszykówki
- stoły do tenisa
- podstawowy sprzęt sportowy
- gry zręcznościowe

- wydzielone miejsce na ognisko i grill
- teren bezpieczny, ogrodzony
- całodobowa opieka pielęgniarki
- ratownik wodny w ośrodku
- organizacja wycieczek
- bezprzewodowy Internet na terenie całego ośrodka
- sejf, depozyt, parking
- sala bankietowa
- sala konferencyjna

Ustka...
pachnie wakacjami, słońcem, plażą i sosnowym lasem. Kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem, urlopem po całorocznej pracy. Przyjeżdżasz tu by zregenerować siły, odprężyć umysł, spędzić kilka lub kilkanaście dni z dala od nerwowego , pędzącego w zawrotnym tempie życia. Szukasz spokoju i ciszy? Czy potrzebujesz rozrywki? A może wakacje to dla Ciebie czas przygód i aktywnego wypoczynku? W Ustce każdy odnajdzie to, czego oczekiwał!

Bliskie położenie naszego obiektu w stosunku do plaży, lasów i kanału portowego umożliwi Państwu korzystanie z atutów uzdrowiskowego mikroklimatu. Prowadzimy działalność zarówno sezonową, jak i w przeciągu całego roku w zakresie organizacji różnych form wypoczynku.

Naszą priorytetową działalnością jest organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Mamy w tej dziedzinie duże doświadczenie, od kilkunastu lat bowiem wypoczywają u nas dzieci i młodzież na letnich turnusach kolonijnych, "zielonych szkołach", zimowiskach, obozach sportowych i wycieczkach.

Obiekt nasz przystosowany jest do zakwaterowania głównie zorganizowanych grup dziecięcych i młodzieżowych, nie mniej istnieje również możliwość zakwaterowania turystów indywidualnych oraz organizacji pobytów krótkoterminowych, jak wypoczynek świąteczny i weekendowy.

Klimatyczne osobliwości Ustki...

Ustka uzyskała w 1987 roku status uzdrowiska.
Ustka ma niemal idealnie czyste powietrze, a bierze się to stąd, że nad kanałem portowym o każdej porze roku występuje różnica temperatur wody i powietrza. Dzięki temu powstaje tzw. poduszka hydrotermiczna, dzięki czemu wszelkie zapylenia opadają nad kanałem i nie przedostają się na stronę wschodnią. To jakby filtr hydrotechniczny, który nie przepuszcza zanieczyszczeń.
Mniej więcej 500 metrów od linii brzegowej zachowany jest bezpośredni wpływ klimatu morskiego.
Strefa klimatu nadmorskiego rozciąga się kilka kilometrów w głąb lądu, mniej więcej do wysokości wsi Charnowo. Turyści i kuracjusze odczuwają to bezpośrednio, twierdzą, że w strefie nadmorskiej ogarnia ich senność. Wynika to z tego, że organizm dostaje większą dawkę tlenu.
Lekka bryza od morza jest o wiele korzystniejsza dla organizmu, niż wylegiwanie na gorącym piasku. Zastępuje wszelkie sztuczne inhalacje. Wielu ludzi, którzy od lat przyjeżdżają do Ustki, i to niekoniecznie latem. Godzinami spacerują nad morzem i czują się świetnie.
Na wszystkich morskich mapach Świata rejon Ustki jest zaznaczony jako miejsce anomalii magnetycznych. Objawia się to nie tylko biednymi wskazaniami kompasu, ale i tym, że mieszkańcy Ustki nie muszą uzupełniać niedoborów magnezu. Tu magnez występuje w wystarczającej ilości.
Innym charakterystycznym dla Ustki elementem jest bardzo ilość czarnej sosny. Idąc ulicą Wczasową odnosi się wrażenie, jakby się człowiek ocierał o żywicę. Aerozol morski w zetknięciu z czarną sosną powoduje specyficzny, jedyny mikroklimat, którego nie spotkamy nigdzie indziej w kraju. Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem, jest wyjątkowo czyste powietrze. Dopuszczalna roczna norma pyłów w miejscowościach uzdrowiskowych wynosi 40 ton na kilometr kwadratowy. W Ustce, w rejonie ul. Wczasowej, gdzie znajduje się większość sanatoriów, jest poniżej połowy dopuszczalnej normy. Podobno tylko jeszcze Rymanów i Iwonicz mogą się poszczycić tak czystym powietrzem, jak Ustka.
Ustka ma tak znakomity klimat, że następuje tu samoczynne leczenie. Wystarczy sam pobyt w uzdrowisku i korzystanie z dobrodziejstw natury.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie