Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Rehabilitacji

ul. Kasprzaka 49, 01-234 Warszawa
tel./fax (022) 631-05-75, tel. (022) 888-28-55
www:   http://wsr.edu.pl
e-mail:   wsr@wsr.edu.pl
dziekanat@wsr.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 32377 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

W dniu 22 lutego 2007 r. Wyższa Szkoła Rehabilitacji została wpisana do rejestru,prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,pod numerem 188.

Od października roku akademickiego 2007/2008 w naszej uczelni uruchomione zostają studia pierwszego stopnia - licencjat - na kierunku fizjoterapia. (Wydział Rehabilitacji)

Wielu z Was myśli,że wszystkie uczelnie są podobne. My, założyciele uczelni, też tak myśleliśmy i właśnie dlatego założyliśmy Wyższą Szkołę Rehabilitacji.

Jednak ta uczelnia jest inna:

  • Jest to uczelnia wyższa specjalistyczna, nastawiona na kształcenie w dziedzinie szeroko pojętej rehabilitacji.
  • Pozyskaliśmy do współpracy najwybitniejszą kadrę profesorów i doktorów, która kontynuuje w praktyce zawodowej i dydaktyce najlepsze tradycje słynnej na cały świat konstancińskiej szkoły rehabilitacji, zapoczątkowanej przez prof. Mariana Weissa.
  • Wystarczy wspomnieć, że wśród naszych profesorów są takie sławy jak prof. dr hab. Jerzy Kiwerski, Krajowy Konsultant ds Rehabilitacji, czy prof. dr hab. Jan Haftek,jeden z najlepszych specjalistów w zakresie rehabilitacji schorzeń narządu ruchu.
  • Nasza uczelnia nie powstała z próżni. Mamy za sobą 14 lat doświadczenia w kształceniu fizjoterapeutów w Studium Medycznym. Dzięki przekształceniu w Wyższą Szkołę Rehabilitacji, korzystając z wieloletniej tradycji i doświadczeń możemy zaoferować studentom naukę na najwyższym poziomie.

Zapewniamy wysoką jakość i skuteczność kształcenia,przybliżając bogaty i ciekawy program studiów. Dajemy kapitał nowoczesnego wykształcenia, który gwarantuje łatwość znalezienia zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą.

Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną i ciekawą ofertę edukacyjną. Stosujemy Europejski System Transferu Punktów ECTS.

Zaplecze dydaktyczne

Uczelnia ściśle współpracuje i zapewnia szkolenie praktyczne w wiodących placówkach medycznych m.in.:

  • Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji - "Stocer" - Konstancin, któremu w 2005 roku tygodnik "Newsweek" przyznał dyplom za zajęcie I-go miejsca w rankingu najlepszych w Polsce osrodków rehabilitacyjnych. Stocer wdraża nowoczesne techniki medyczne oraz najlepszy z dostepnych poziomów leczenia chirurgicznego,diagnostyki,opieki i rehabilitacji pooperacyjnej.Pełni funkcje kliniczne i dydaktyczne,prowadzi działalność naukową.
  • Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym "ATTIS" w Warszawie - posiadającym nowoczesne zaplecze rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne. Na bazie oddziałów szpitalnych w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rehabilitacji, szkolone będą przyszłe kadry fizjoterapeutów.
  • Szpitalach Klinicznych Akademii Medycznej - na terenie Warszawy, w których przekazywana będzie profesjonalna wiedza,najnowsze osiągnięcia nauki oraz nabywanie funkcjonalnych umiejętności.

Współpracujemy z nowoczesnymi placówkami sportowo-rekreacyjnymi (baseny, boiska sportowe,siłownie, sale gimnastyczne), bogato wyposażonymi w profesjonalny sprzęt.

Sylwetka Absolwenta

Absolwent studiów uzyskuje przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych.
Fizjoterapeuta powinien posiadać predyspozycje psychofizyczne do pracy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Powinien on być na tyle sprawny fizycznie, by mógł poprawnie demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia fizyczne z tymi osobami. Ponieważ wykonuje on zawód medyczny, jego wykształcenie i przygotowanie zawodowe musi spełniać wymagania obowiązujące w ochronie zdrowia.
Absolwent studiów zawodowych powinien uzyskać wiadomości i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych, dostosowywania swych działań do nadrzędnych celów rehabilitacji w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych oraz kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii.
Absolwenci powinni być przygotowani do pracy w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, sportowych oraz szkolnictwie - po ukończeniu specjalnosci nauczycielskiej. Absolwenci powinni znać język obcy na poziomie bieglości B2 Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwenci powinni być przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie