Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Samorządowe Przedszkole Nr 88

"Wesołe Ósemki"

os. Wandy 2, 31-905 Kraków
tel. (12) 644-33-58
www:   http://wesoleosemki.ple-mail:   przedszkole.88@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4085 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE nr 88 "WESOŁE ÓSEMKI"

- budynek jednokondygnacyjny
- bogata oferta edukacyjna
- zajęcia dodatkowe
- opieka logopedy
- opieka psychologa
- duży ogródek

Nasze przedszkole jest najstarszym przedszkolem dzielnicy Nowa Huta, otwartym w 1951r. Dziś w naszym przedszkolu uczy się i bawi kilkaset dzieci w kilku oddziałach.

Budynek przedszkola - jednokondygnacyjny (brak schodów!) - posiada wielkie sale, szeroki korytarz z szatnią, stołówkę oraz olbrzymi ogród, mieszczący się w zaciszu osiedla, z dala od hałasu komunikacyjnego.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Zawodową. W przedszkolu dodatkowo zatrudniony jest logopeda.

Dzieci badane są po kątem dojrzałości szkolnej na początku i na koniec roku szkolnego. Informacje przekazywane są rodzicom dzieci podczas dnia otwartego. W trakcie takiego dnia rodzice spotykają się z nauczycielami i panią psycholog.

Oferta edukacyjna
Zapraszamy do przedszkola, w którym spotkacie się państwo z życzliwością i uśmiechem, a wasze dzieci zostaną otoczone troskliwą i profesjonalną opieką.

W procesie edukacyjnym wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania metodyczne, dzięki którym nasze dzieci poprzez samodzielne działania, doświadczenia i przeżycia zdobywają wiedzę i umiejętności, pozwalające im sprostać trudom dorosłego życia.

Wykwalifikowana kadra nauczycielska wspomaga i ukierunkowuje rozwój dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem w realizacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

W
przedszkolu realizujemy: "Rekreacja konna w gimnastyce korekcyjnej" A. Sysło i "Adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych".

Dzieci mają możliwość uczęszczania na zajęcia dodatkowe: gimnastykę korekcyjną, religię, rytmikę, język angielski, taniec towarzyski, jazdę konną, naukę jazdy na nartach, dogoterapię.

Prowadzone są również przez panie nauczycielki kołka zainteresowań: logopedyczne, grafomotoryczne, czytelnicze, techniczne z zakresu czytania instrukcji technicznych.

Kółko grafomotoryczne
Ćwiczenia grafomotoryczne kształcą koordynację wzrokowo – ruchową, rozwijają motorykę rąk, kształcą prawidłowy uchwyt narzędzia graficznego, regulują napięcie mięśniowe, utrwalają nawyki ruchowe związane z kierunkiem pisania jak również kształcą orientację w przestrzeni. Rozwijają więc wszystkie te czynności i umiejętności, które są niezbędne w przygotowaniu dzieci do nauki pisania.

Kółko techniczne z zakresu czytania instrukcji obrazkowych dotyczących działalności konstrukcyjnej
Rewolucja naukowo-techniczna sprawia, ze technika staje się integralna częścią współczesnego świata. Małe dziecko wzrasta w otoczeniu techniki, spotyka się z nią codziennie w domu, przedszkolu i w drodze do niego. Wymaga to od dorosłych przygotowania dzieci do życia w świecie symboli, znaków i piktogramów. Dziecko w wieku przedszkolnym próbuje zaspokajać swoje potrzeby poprzez działanie. Szczególnie duże znaczenie w działalności dzieci mają czynności eksploracyjne, które ułatwiają dzieciom poznanie i zrozumienie rzeczywistości.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie