Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Niepubliczne "Świat Bajek"

ul. Julianowska 67 D i C, 05-500 Piaseczno
tel./fax (22) 737-18-30
www:   http://www.swiatbajek.eue-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1900 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE
"ŚWIAT BAJEK"

- dobra lokalizacja
- bogate wyposażenie
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia dodatkowe
- dwie kuchnie
- indywidualny rozwój dziecka
- współpraca z rodzicami

Przedszkole powstało z inicjatywy rodziców, którzy pragnęli stworzyć dla swojego dziecka miejsce, gdzie dzieci będą czuły się bezpiecznie i dobrze. Chcieli „oddać“ swoje dziecko w wykwalifikowane ręce nauczycielek, które ciepłem, zrozumieniem i akceptacją będą opiekować się i uczyć maluchy.

Nasze Przedszkole jest położone przy ulicy Julianowskiej, w pobliżu licznych osiedli domków jednorodzinnych, w niedalekiej odległości od Lasu Kabackiego i w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej przy ulicy Kameralnej. Taka lokalizacja jest bardzo wygodna dla rodziców, a dzieciom zapewnia spokój i świeże powietrze.

Budynki są przystosowane do wymogów małych dzieci, wszystkie sale są duże, przestronne i widne, mają toalety z prysznicem. W przedszkoludwie niezależne kuchnie, które przygotowują 4 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet i wskazań rodziców związanych z wyżywieniem ich dzieci (dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bezbiałkowa, dla diabetyków itp.).

Dzieci spożywają posiłki w przestronnych jadalniach. Dla dzieci młodszych i tych, które po obiadku potrzebują drzemki przygotowana jest oddzielna sypialnia wyposażona w łóżeczka i pościel. W grupach jest do 16 dzieci i opiekę sprawują nad nimi dwie wykwalifikowane nauczycielki.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu:
 • piłka nożna
 • balet
 • judo
 • ceramika
 • taniec sportowy
 • szachy
 • angielski wg. Helen Doron
 • angielski wg. Chatting Kids

W pracy z małym dzieckiem najważniejszym zadaniem jest opieka i wychowanie. Wychowanie to zadanie niezwykle trudne, złożone, dynamiczne i bardzo odpowiedzialne.

Nasi wychowawcy w swojej pracy kierują się nie tylko poczuciem obowiązku wynikającym z wykonywanej pracy, ale również mają poczucie pełnienia misji oraz znajomość etyki wykonywanego zawodu. Nadrzędnym celem naszego przedszkola jest przygotowanie dziecka do dalszych etapów życia i kształcenia. Zdajemy sobie sprawę, iż różnorodne działania i sytuacje wychowawcze, spontaniczne i kierowane, poczynione już na etapie przedszkola działają jak odpornościowe szczepionki. Dlatego też z pedagogiczną świadomością obserwujemy dzieci, ich rozwój oraz zachowania, analizujemy sytuacje, zarówno te samoistne, jak i te planowane w naszym programie dydaktyczno wychowawczym. Na tej podstawie podejmujemy kolejne pedagogiczne działania.

Harmonijny, wszechstronny i indywidualny rozwój dziecka jest możliwy w odpowiednich warunkach, we właściwie przygotowanym środowisku edukacyjnym. W naszym przedszkolu takie warunki panują. Wygodne, estetyczne sale dydaktyczne, przestronne jadalnie, bezpieczne i higieniczne toalety, przytulne sypialnie, duży plac zabaw, starannie przygotowywane posiłki oraz wyposażenie naszego przedszkola zapewnia warunki wszechstronnego rozwoju każdemu dziecku.

Programy wychowania przedszkolnego wykorzystywane w naszym przedszkolu:
 • "Razem w przedszkolu" - Bożena Godzimirska, Joanna Wasilewska, WSiP
 • "Pakiet na miarę sześciolatka w zerówce" - Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska, Gustawa Grabowska, Wydawnistwo Nowa Era
 • "Tropiciele" - roczne przygotowanie przedszkolne, WSiP

Współpraca z rodzicami to jedno z najważniejszych zadań naszego przedszkola. W wychowaniu dziecka najważniejsi są rodzice, a przedszkole i wychowawcy wspierają ich w tym niezwykle odpowiedzialnym zadaniu. Każdego roku opracowujemy plan współpracy z rodzicami, który obejmuje różnorodne formy wymiany informacji, zebrania, imprezy integracyjne, opiniowanie pracy przedszkola oraz wszelki inne formy współpracy.

Poprzez plan współpracy ze środowiskiem lokalnym kształtujemy w całej społeczności przedszkolnej poczucie lokalnej tożsamości, przynależności i odpowiedzialności. Współpracujemy z okolicznymi przedszkolami, szkołami, władzami lokalnymi, ośrodkami kultury, prasą przez co Świat Bajek wciąż wpisuje się w życie Piaseczna i okolic.

Bardzo
dbamy żeby nasz absolwent był dzieckiem pogodnym, wierzącym w swoje możliwości, otwartym i ciekawym świata, odważnym, samodzielnym i bezpiecznym. Naszego absolwenta cechuje adekwatna do wieku postawa reprezentująca przyjęte w naszej społeczności wartości moralne oraz zasady dobrego wychowania.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.




Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie