Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 3

ul. Wieniawskiego 1, 07-100 Węgrów
tel. (025) 792-27-45
www:   http://konopnicka.wegrow.com.ple-mail:   przedszkole3@wegrow.com.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5530 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NR 3
w Węgrowie
zapraszaPrzedszkole Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie mieści się przy ulicy Wieniawskiego 1. Budynek przedszkola otoczony jest od ulicy podwórkiem z drogą dojazdową prowadzącą do pomieszczeń zaplecza technicznego. Od ulicy do drzwi wejściowych prowadzi ładnie wyprofilowany, funkcjonalny chodnik z kostki brukowej. Stronę frontową zdobi ładnie utrzymany i zawsze zadbany trawnik obsadzony od ulicy iglakami, które oprócz walorów estetycznych spełniają funkcję ekranu dźwiękochłonnego. Znajduje się tu również ogródek skalny.

Strona tylna budynku jest wykorzystana jako plac zabaw na świeżym powietrzu. Znajduje się tam piaskownica oraz drewniany sprzęt terenowy a także altanka, w której mogą skryć się dzieci przed upalnym słońcem lub ciepłym letnim deszczem. Pozostałą część działki zajmuje starannie utrzymana "grządka pod dębem", na której niepodzielnie króluje "Dąb przedszkolak".

Zieleń jest mocną stroną naszego przedszkola. Placówka od wielu lat uczestniczy w konkursie organizowanym przez Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Miasta Węgrowa na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy. Znajduje to uznanie w oczach członków komisji. Również Starostwo Powiatowe w Węgrowie Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Leśnictwa rekomendowało nasze przedszkole jako wiodącą placówkę oświatową w mieście w zakresie popularyzacji zasad ochrony środowiska wśród dzieci.

W przedszkolu funkcjonują trzy oddziały: trzy-czterolatków, pięciolatków, sześciolatków. Sale zabaw urządzone są w sposób funkcjonalny i estetyczny, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Brak sali gimnastycznej rekompensuje suchy basen z piłeczkami, będący niewątpliwie ogromną atrakcją naszego przedszkola.


W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.


Zaplecze kuchenne urządzone jest zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt niezbędny do przygotowywania posiłków. Przedszkole czynne jest piec dni w tygodniu w godzinach 600 - 1600.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Główne zadanie przedszkola to opieka, wychowanie i nauczanie, wspieranie rozwoju każdego dziecka. Naszym założeniem jest realizacja tego zadania w sposób nowatorski, przyjazny dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom. Zamierzamy osiągnąć to przez:

 • stosowanie aktywnych metod nauczania
 • opracowywanie i wdrażanie programów autorskich
 • promowanie zdrowego stylu życia
 • respektowanie zasad bezpieczeństwa
 • systematyczne doposażenie i unowocześnianie bazy lokalowej
 • promowanie przedszkola w środowisku lokalnym

MISJA PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole to przedszkole przyjazne dziecku. Opieka, wychowanie i nauczanie to integralna całość, której podmiotem jest dziecko. Ważną rolę w tych procesach odgrywają rodzice, nauczyciele i społeczność lokalna, w której dziecko wzrasta. Misja naszego przedszkola przejawia się w:

 • wspieraniu indywidualnego rozwoju dziecka
 • nabywaniu nowych umiejętności i wiedzy przez dziecko
 • wspomaganiu rodziny w procesie wychowania
 • zaangażowaniu dzieci, rodziców i pracowników przedszkola w działalność placówki
 • wyrabianiu u dzieci poczucia wlanej wartości
 • doskonaleniu i poszukiwaniu nowych metod pracy przez nauczycieli

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie