Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Stanisława Staszica

Kąkowa Wola 22, 87-880 Brześć Kujawski
tel. (54) 252-12-13
www:   http://www.spkw.edupage.orge-mail:   sp_kakowawola@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2713 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- atmosfera sprzyjająca nauce
- rozwijająca się baza szkoły
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- współpraca z instytucjami
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Szkoła Podstawowa im. St. Staszica jest placówką, która ma na celu zapewnienie uczniom niezbędnej wiedzy do kontynuowania nauki oraz życia w społeczeństwie. W jednej z sal mieści się filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim,w której znajduje się ok. 8 tys. woluminów. Według Księgi Uczniów Szkoły Podstawowej w Kąkowej Woli łączny stan uczniów, którzy ją ukończyli i uczą się w tej chwili to liczba ok. 800 osób. Szkoła posiada kilka egzemplarzy kronik. Pierwszą z nich otwiera zapis z 1945 roku.

Nauka języka angielskiego odbywa się już od klasy pierwszej. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych w ramach SKS, brać udział w zajęciach kółka jęz. angielskiego, ekologicznego, SKKT, Samorządu Uczniowskiego, chóru, teatrzyku szkolnego „Za parawanem", kabaretu "Kąkol".

Radością naszej szkoły jest nowa sala komputerowa, z dziesięcioma stanowiskami dla uczniów, rzutnikiem cyfrowym, notebookiem dla nauczycieli, drukarką i skanerem. Cały sprzęt otrzymaliśmy w ramach programu ministerialnego "Pracownie komputerowe dla szkół". Dla dzieci klas I-VI zorganizowane są zajęcia informatyczne , ale z komputerów korzystają także dodatkowo codziennie przed lekcjami i po ich zakończeniu, oraz na zajęciach z poszczególnych przedmiotów i nauczania zintegrowanego w miarę potrzeb.

Dzieci dojeżdżające do naszej szkoły mają zapewnioną opiekę przed zajęciami i po zajęciach. Opiekę nieodpłatnie sprawują nauczyciele. Sporo dzieci w naszej szkole objętych jest dożywianiem refundowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Szkoła współpracuje z firmą AGROCOMEX - prawie wszystkie dzieci objęte są akcją "Szklanka mleka".

Systematycznie współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubrańcu. Wspólnie opracowujemy plan pracy z dziećmi mającymi różnorodne deficyty i problemy dydaktyczno-wychowawcze. Już od dwóch lat funkcjonuje w szkole Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju, którym objęte jest jedno dziecko. Dla dzieci z klas I - III zorganizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Dla kilkorga dzieci prowadzone są zajęcia rewalidacyjne.

W szkole aktywnie działa Rada Rodziców. Z jej inicjatywy i ogromnych starań przeprowadzono w szkole szereg remontów np.: wymieniono kilka okien, zakupiono wykładzinę na podłogę, przeprowadzono malowanie, ogrodzono boisko szkolne, zbudowano plac zabaw... To z funduszy Rady Rodziców zakupiono dla szkoły kserokopiarkę, telewizor, magnetowid, keyboard, sprzęt nagłaśniający, komputery, zabawki do przedszkola, sprzęt sportowy, ławki szkolne...

Dzieci w naszej szkole sa bezpieczne, nie ma agresji, żadnych form przemocy, brak wypadków. W szkole panuje życzliwa, serdeczna i rodzinna atmosfera. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Cieszymy się, że możemy się w niej uczyć i pracować!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie