Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

Kosieczyn, ul. Główna 1, 66-210 Zbąszynek
tel. (68) 384-97-15
www:   http://www.spkosieczyn.edupage.org
e-mail:   szkola.kosieczyn@neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2022 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W KOSIECZYNIE

- przedszkole
- szkoła z tradycjami
- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- programy i projekty edukacyjne
- projekt partnerski "Comenius"
- współpraca międzynarodowa

Krótka historia szkoły

Dzieje szkolnictwa tutejszej wsi łączą się bezpośrednio z walką ludności polskiej o byt narodowy. Pierwsza szkoła i to katolicka, a zatem głównie dla Polaków, została założona w 1800 roku i mieściła się ona po prawej stronie kościoła. Po wyzwoleniu prastarych ziem piastowskich spod okupacji niemieckiej, Kosieczyn wrócił w miesiącu lutym 1945 roku do Macierzy. Już od niemal pierwszych tygodni po wyzwoleniu, nie zważając na trwające jeszcze w pobliżu walki, przyciągnęły tu liczne rodziny, by stworzyć nowe społeczeństwo polskie w Kosieczynie. Wśród groźnych pomruków wojennych, rozgardiaszu migracyjnego ludności powstała jako jedna z pierwszych - instytucja oświatowa Publiczna Szkoła Powszechna.

Za nami więc wiele lat burzliwej historii, budowy i przebudowy naszej szkoły. Czerpiemy z dorobku naszych wspaniałych poprzedników, pragnąc zachowywać taką samą determinację w działaniach służących edukacji młodych pokoleń Polaków. Dlatego nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kosieczynie to osoby wykwalifikowane, otwarte na potrzeby uczniów i ciągle dążące do samodoskonalenia.

Działalność szkoły

Dziś dumni jesteśmy, że pomnożone zostały osiągnięcia pierwszych powojennych pionierów oświaty w Kosieczynie, że podjęto ich ideały i trud, że możemy się cieszyć szkołą na miarę czasów. Nasza szkoła posiada sześć oddziałów klasowych. Uczęszczają do niej uczniowie z Kosieczyna, Kręcka, Stradzewa, Nowego Gościńca. W budynku szkolnym mieści się również Niepubliczne Przedszkole. Nasza placówka posiada łącznik, w którym znalazły się sanitariaty, pomieszczenie na bibliotekę i pokój nauczycielski oraz świetlica. Dysponujemy również piękną i nowoczesną salą gimnastyczną.

Szkoła nasza bierze udział w projekcie partnerskim "Comenius". Wszystkie szkoły biorące udziałw projekcie charakteryzują się mniej więcej jednakową ilością uczniów. Są szkołami wiejskimi, do których uczęszczają dzieci z okolicznych wiosek. Wszystkie trzy szkoły chcą, w ramach założeń pedagogicznych, zabezpieczyć żądania i wymagania uczniów. Partnerstwo naszych szkół ma służyć temu, aby dzieci i nauczyciele przestawiali się na europejskie myślenie, działanie i obowiązkowość poprzez konkretne wspólne przeżycia, naukę i aktywność.

Aktywności dodatkowe

Staramy się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia i obchody, w czym chętnie pomagają nam nasi wychowankowie. Organizując wycieczki i festyny, stwarzamy naszym uczniom możliwość poznawania regionu i kraju. Nasi wychowankowie biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. Prowadzimy również współpracę międzynarodową. Nasze szkoły partnerskie mieszczą się w Niemczech i Holandii.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie