Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 12

im. Kornela Makuszyńskiego

ul. Dobra 16, 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel./fax (95) 722-66-93
www:   http://www.sp12gorzow.edupage.org
e-mail:   sp12@gorzow.com.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4040 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

- Szkoła z Klasą
- Szkoła Bez Przemocy
- świetna, wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- języki obce
- boiska, skocznia, bieżnia, plac zabaw
- edukacja ekologiczna
- edukacja regionalna
- programy i projekty

O szkole

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie pobierają naukę w 6 oddziałach. Mieści się tu także oddział przedszkolny. Wiele dzieci dojeżdża do nas środkami MZK z pobliskich miejscowości (Małyszyn, Chróścik, Jeże, Jeżyki). Część dzieci dojeżdża pod opieką nauczyciela, część jest dowożonych jest przez rodziców. W szkole zatrudnieni są nauczyciele z wyższym wykształceniem magisterskim z pełnym przygotowaniem pedagogicznym.

Szkoła zlokalizowana jest w zachodniej części miasta, w zacisznym zakątku na osiedlu Wieprzyce, z dala od zgiełku ulicznego i hałasu. W pobliżu szkoły znajduje się park, las oraz ścieżka zdrowia, z których to korzysta całe lokalne środowisko. Nasza placówka to budynek dwupiętrowy, podpiwniczony, usytuowany w zwartej zabudowie miejskiej. Na terenie szkoły znajdują się dwa boiska trawiaste i asfaltowe, bieżnia oraz skocznia.

Szkoła jest niewielka, bezpieczna i przyjazna. Nie znamy problemu przemocy szkolnej. Zapewniamy uczniom miłą, życzliwą i rodzinną atmosferę oraz indywidualne, podmiotowe traktowanie każdego ucznia. W naszej szkole nikt nie jest anonimowy – tu wszyscy się znają. To idealne miejsce zwłaszcza dla dzieci cichych i wrażliwych, ale też dla dzieci nadpobudliwych i gwałtownych. Kadrę naszej szkoły stanowią dyplomowani i mianowani nauczyciele z dużym doświadczeniem i bogatym dorobkiem dydaktycznym, stale pogłębiający swą wiedzę.

Działalność szkoły

Realizując program dydaktyczno wychowawczy, oprócz zajęć obowiązkowych, organizujemy zajęcia pozalekcyjne (przedmiotowe, kulturalne świetlicowe oraz rekreacyjno – sportowe), a także koła językowe. Największą i najważniejszą organizacją dzieci i młodzieży w naszej szkole jest Samorząd Uczniowski. W szkole zatrudniony jest pedagog, który współpracuje z Poradnią psychologiczno – pedagogiczną oraz innymi instytucjami. Uczniowie objęci są też opieką medyczną.

Dla dzieci z grup dyspanseryjnych prowadzona jest gimnastyka korekcyjna przez nauczyciela wychowania fizycznego. Codziennie czynna jest świetlica, w wyznaczonych godzinach pracuje biblioteka oraz stołówka, która prowadzi dożywianie dzieci. Celem zapewnienia bezpieczeństwa uczniów w szkole prowadzone są dyżury nauczycielskie w czasie przerw na poszczególnych kondygnacjach, w szatniach oraz boisku szkolnym.

Szkoła dysponuje nowoczesnymi salami dydaktycznymi: w tym pracownią komputerową z dostępem do Internetu, pracowniami przedmiotowymi oraz odpowiednio wyposażoną bibliotekę i czytelnię. Zapewniamy uczniom swobodny dostęp do Internetu w bibliotece szkolnej, wyposażonej w stanowiska multimedialne. Nasi uczniowie mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej.

Aktywności dodatkowe

Do dyspozycji uczniów są dwa boiska – trawiaste i asfaltowe, bieżnia oraz skocznia, plac zabaw i sala gimnastyczna. W szkole działa Szkolny Klub Sportowy. Szkoła prowadzi edukację ekologiczną, która przybliża dzieciom problematykę ochrony środowiska i zdrowego stylu życia oraz edukację regionalną, dzięki której dzieci poznają najbliższe otoczenie.

Tradycją stały się zajęcia w ramach „Zielonej Szkoły”, w których biorą udział wszyscy uczniowie oraz festyny rodzinne. Chętnym i potrzebującym szkoła zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną, np. zespoły wyrównawcze, zespoły korekcyjno-kompensacyjne, rewalidację, terapię pedagogiczną, koła przedmiotowe, wspieranie uczniów zdolnych. Uczniom pozostającym w trudnej sytuacji materialnej przydzielamy stypendia socjalne.

Programy i projekty

W trosce o poszerzanie nasze oferty edukacyjnej, a tym samym urozmaicanie edukacji naszych wychowanków, realizujemy rożnego rodzaju programy i projekty. Szkoła działa w programach edukacyjnych np. "Szkoła z klasą", „Szkoła bez przemocy”. Nasza szkoła została nagrodzona dotacją w projekcie Nowoczesna Edukacja, realizowanym przez Fundację na rzecz Colegium Polonicum. Zrealizowaliśmy Projekt Edukacyjny „Dobra szkoła na Dobrej – poznać się znaczy polubić". Realizujemy projekt "Wespół zespół z matematyką"

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie