Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Miejskich nr 5

ul. Sobniowska 58, 38-200 Jasło
tel./fax (13) 445-50-10
www:   http://zsm5jaslo.szkolnastrona.ple-mail:   zsm5jaslo@vp.pl
sp8jaslo@interszkola.pl
gim5jaslo@vp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5561 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 8
im. ks. Stanisława Konarskiego

- oddziały przedszkolne
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne

GIMNAZJUM Nr 5

- biblioteka z czytelnią
- świetlica szkolna
- opieka pedagoga
- sale gimnastyczne
- boiska sportowe
- gabinet higienistki szkolnej
- pracownia informatyczna
- UKS "Ósemka"

O szkole

Początki Szkoły Podstawowej Nr 8 przypadają na rok 1874, kiedy to powstała Szkoła Ludowa w Sobniowie. Początkowo była ona drewniana i liczyła jedną salę lekcyjną oraz dwa pokoje i kuchnię dla nauczycieli. Szkoła dwukrotnie uległa poważnym zniszczeniom, tj. w latach 1914-1919 oraz 1945r. Nowy obiekt oddano 7 X 1957r. Przywrócenie szkole imienia patrona odbyło się w 125 rocznicę jej istnienia. W 2004 roku oddano do użytku nowoczesną salę gimnastyczną.

Gimnazjum nr 5 w Jaśle zostało utworzone 1.09.2007 roku uchwałą Rady Miasta Jasła. Nawiązało współpracę z College Charles de Gaulle z La Coquille we Francji, którego uczniowie odwiedzili szkołę w kwietniu 2008 roku. Od 1 września 2008 roku Gimnazjum nr 5 wraz ze Szkołą Podstawową nr 8 działa pod szyldem Zespołu Miejskiego nr 5 w Jaśle.

Do szkoły uczęszczają uczniowie z osiedla Jasło - Sobniów, Łask i Wolicy.

Zespoły przedmiotowe

Dbają o poziom kształcenia, organizację i przygotowanie do konkursów na różnych szczeblach.

  • komisja humanistyczna
  • komisja edukacji wczesnoszkolnej
  • komisja przedmiotów artystycznych
  • komisja przedmiotów ścisłych
  • komisja przyrodnicza
  • komisja wychowawców klasowych

Drogowskazem przy realizacji funkcji dydaktycznej szkoły jest motto patrona:

"Rzetelnej nauki ciągle nam potrzeba"

Priorytetowe zadania to:

Kształtowanie osobowości, wychowanie oraz wyposażenie uczniów w umiejętności pozwalające na dobre przygotowanie do dalszej drogi edukacyjnej, życia i pracy.

Baza szkoły oraz zajęcia dodatkowe

Placówka posiada dużą i małą salę gimnastyczną, dwie pracownie informatyczne, świetlicę, bibliotekę z centrum multimedialnym i oddział przedszkolny, z którego korzystają dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

W szkole dobrze działają liczne koła zainteresowań z wszystkich przedmiotów oraz organizacje: 5 Drużyna Harcerska, Gromada Zuchowa „Leśne Ludki", PCK, SKS, Caritas. Placówka kultywuje tradycje Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle, a jej uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna zaprasza od poniedziałku do piątku. Przeznaczona jest dla uczniów klas 0-6 SP nr 8 oraz klas 1-3 Gim. nr 5 w Jaśle - dojeżdżających, oczekujących na autobus, pracujących rodziców. Uczniowie mają do dyspozycji trzy sale, które urządziłyśmy bezpiecznie i funkcjonalnie. W sali dydaktycznej - dzieci odrabiają lekcje, odbywają się zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia z wykorzystaniem gier stolikowych, tutaj też dzieci stołują się. Sala druga przeznaczona jest na wypoczynek, zabawy konstrukcyjne na dywanie, prezentacje bajek, programów i filmów edukacyjnych. Telewizor, video, odtwarzacz DVD, biblioteka repertuarowo - muzyczna (kasety, płyty CD, DVD), mieszczą się w szafce RTV. W trzecim pomieszczeniu, znajduje się kącik informatyczny, tj. stanowiska komputerowe, podręczny księgozbiór, regał otwarty na gry stolikowe, planszowe oraz wszelkie pomoce i materiały do zajęć (plastycznych, technicznych, sportowych, muzycznych, kulinarnych) oraz sprzęt gospodarstwa domowego do zajęć kulinarnych.

Do dyspozycji mamy dawną małą salę gimnastyczną, gdzie ustawione są stoły do gier towarzyskich. Ponadto sala ta jest centrum zajęć otwartych, spotkań Seniorów ZHP. Oferujemy następujące zajęcia: kulinarne: gotowanie, pieczenie, sałatki, desery; muzyczne: tańce, pląsy, piosenki; gry i zabawy: towarzyskie, ruchowe, na świeżym powietrzu; opiekuńcze: pomoc koleżeńska, odrabianie prac domowych; komputerowe: gry edukacyjne, bajki, filmy, rysowanie, pisanie; relaksacyjne: indywidualne, przy muzyce, ciche, wycieczki; plastyczne: prace konkursowe, ozdoby i dekoracje, okolicznościowe; sportowe: gry planszowe, rekreacyjne, Tenis stołowy, Piłkarzyki, Bilard.

Harcerze

Drużynę harcerską w Sobniowie utworzył Józef Bełch prawdopodobnie w 1927 roku. Jego zastęp miał godło "Szare Wilki". Kierownik szkoły w Sobniowie pan Józef Młodecki zgodził się być opiekunem tego związku i udostępnił klasę szkolna na zbiórki. Po zdaniu matury Józef Bełch odszedł z drużyny, a jej kierownictwo objął Tadeusz Młodecki. Wkrótce powstała również drużyna harcerska żeńska pod kierownictwem Janiny Młodeckiej.
Obecnie w Zespół Szkoł Miejskich nr 5 w Jaśle na nowo działa drużyna harcerska.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie