Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

Mieniany 50, 22-500 Hrubieszów
tel. (84) 691-10-02
www:   http://www.spmieniany.edupage.orge-mail:   spmieniany@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2119 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W MIENIANACH

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- realizacja projektów edukacyjnych
- szkoła z tradycjami
- klasa "0"
- różnorodność zajęć pozalekcyjnych
- aktywny Samorząd Uczniowski
- wycieczki dla uczniów

Szkoła Podstawowa w Mienianach jest placówką, która przygotowuje dzieci do nauki na kolejnych stopniach edukacji. Nauka odbywa się w klasach 0 - VI. Panuje tu miła atmosfera, która pozytywnie wpływa na rozwój naszych wychowanków.

Przyspieszenie edukacyjne w szkole wiejskiej
W ramach programu rozwojowego proponujemy udział w tworzeniu sieci współpracujących ze sobą szkół, która jest szansą aktywnego rozwoju każdej szkoły wiejskiej.

Stosujemy najskuteczniejsze metody stosowane w zespołach wyrównawczych, takie jak: nauka osiągania samodzielności, odpowiedzialności i współodpowiedzialności oraz nauka i organizacja pracy zespołowej. Takie podejście służyć może nie tylko wyrównywaniu deficytów jednostek dysfunkcyjnych, ale także osiąganiu ponadprzeciętnych rezultatów w pracy każdego ucznia.

Chcemy, aby uczniowie angażowali się w proces odkrycia i promowania istniejących zasobów kulturowych i przyrodniczych z pobliskiej okolicy szkoły jak: pamiątki historyczne, zabytki, przyroda oraz ciekawe miejsca warte pokazania odwiedzającym nas gościom.

Chcemy doprowadzić do powstania sieci, w ramach której szkoły (np. poprzez biblioteki szkolne) mogłyby podjąć funkcje lokalnych centrów informacji kulturalnej i turystycznej, we współpracy z samorządem i innymi podmiotami z otoczenia szkoły.

ŚWIETLICA W MIENIANACH

Świetlica mieści się w budynku biurowca byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Mienianach. Powstała ona w ramach projektu socjalnego pod nazwą „Okno na świat” realizowanego przez PCK przy wsparciu merytorycznym i technicznym Duńskiego Czerwonego Krzyża. Program finansowany jest przez The Velux Fundation.

Świetlica oferuje dzieciom i młodzieży możliwość nauki języka angielskiego, wykwalifikowaną kadrę i wolontariuszy, którzy pomagają im odrobić lekcje, organizują czas wolny, uczą jak bezpiecznie i wartościowo żyć, uczą pierwszej pomocy i wartości zasad Czerwonego Krzyża.

W ramach funkcjonowania świetlicy prowadzone są następujące działania:
  • Pomoc w zadaniach domowych - wychowawca i wolontariusze PCK udzielają niezbędnej pomocy dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji i utrwalaniu wiedzy przyswojonej w szkole
  • Gry towarzyskie, zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe - świetlica została wyposażona w sprzęt np. stół do biliarda, tenisa stołowego, piłkarzyki oraz gry edukacyjne i towarzyskie dzięki, którym dzieci i młodzież uczestniczą w różnorodnych grach sportowych, które podnoszą ich aktywność, a także zwiększają potencjał twórczy i społeczny
  • Nauka angielskiego - w świetlicy są prowadzone przez zatrudnionego nauczyciela lekcje języka angielskiego. Dzięki temu wzbogacana jest wiedza dzieci i młodzieży, co w dalszej przyszłości otworzy im perspektywy zawodowe i społeczne
  • Wycieczki i akcja letnia

Poza tym w świetlicy posiadamy salę komputerową z dostępem do Internetu, gdzie dzieci mają możliwość wyszukiwania niezbędnych do nauki informacji oraz uczestniczyć w grach i zabawach edukacyjnych na komputerze.

Dzieci są bardzo zadowolone o czym świadczy ich codzienna frekwencja. Mają swoje miejsce, gdzie spotykają się, uczą i rozwijają swoje zainteresowania.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie