Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

Ożarów 160, 24-150 Nałęczów
tel./fax (81) 501-78-19
www:   http://www.ozarowszkola.republika.ple-mail:   spozarow@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2174 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W OŻAROWIE

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- oddział przedszkolny
- nauka języka angielskiego
- różnorodność zajęć dodatkowych
- przyjazna atmosfera
- tradycje szkolne
- zajęcia rewalidacyjne

Cykl kształcenia w Szkole Podstawowej w Ożarowie trwa 6 lat i zapewnia podstawę do dalszej edukacji ogólnej. W szkole zorganizowany jest oddział przedszkolny.

Jesteśmy szkołą, która opiera swoje działania na takich wartościach jak mądrość, uczciwość i szczęście. Wspieramy indywidualny rozwój każdego ucznia. Budujemy w naszych wychowankach poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa, odpowiedzialności i wiary w siebie. Z pasją i entuzjazmem przekazujemy naszym uczniom wiedzę, jesteśmy dla nich przykładem postępowania opartego na ogólnoludzkich wartościach.

Wspólnie z rodzicami przygotowujemy uczniów do pełnienia ważnych ról społecznych. Nasza praca przynosi nam wszystkim szacunek, uznanie i satysfakcję a społeczeństwu zadowolenie z właściwego wychowania odpowiedzialnych obywateli kraju

Jednym z naszych priorytetów jest rozwijanie zainteresowań i zdolności indywidualnych wychowanków oraz wspieranie uczniów mających trudności w nauce. Na terenie szkoły działają liczne koła zainteresowań oraz prowadzone są dodatkowe zajęcia.

ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
Nasi Uczniowie mają możliwość współtworzenia organizacji działających na terenie szkoły:

Samorząd Uczniowski
Członkami tej organizacji są wszyscy uczniowie szkoły. Samorząd zajmuje się działalnością kulturalno - oświatową na terenie naszej szkoły. Przygotowuje uroczystości szkolne samodzielnie lub jest współorganizatorem imprez, organizuje dyskoteki. Przygotowuje dla uczniów liczne konkursy. Przewodniczący SU wspierany jest przez członków samorządu skupionych w sekcjach: redakcyjnej i rozrywkowej.

Sekcja redakcyjna zajmuje się prowadzeniem kroniki szkolnej.
Sekcja rozrywkowa zajmuje się organizacją imprez i uroczystości przygotowywanych przez samorząd.

Spółdzielnia Uczniowska
Praca w spółdzielni przynosi wiele korzyści. Uczy gospodarności, zaradności, obowiązkowości, przygotowuje do pracy, do udziału w nowych, zespołowych formach gospodarowania. Przyzwyczaja do pracy wymagającej dyscypliny wewnętrznej, a także staranności, skrupulatności i systematyczności.

We wrześniu wszyscy członkowie planują pracę na cały rok. Działalność spółdzielni przynosi również korzyści finansowe.

Koło Młodych Ekologów
Członkami w większości dzieci z klas młodszych (0 - III). Koło powstało w 1997 roku po udanej akcji alertu ekologicznego Czyste środowisko - zdrowy człowiek. Młodzi ekolodzy to przede wszystkim miłośnicy zwierząt i troskliwi obrońcy środowiska naturalnego. Zawsze aktywnie i systematycznie podejmują ważne zadania ekologiczne.

Uczestniczą w organizowanych festiwalach piosenki ekologicznej, włączają się w różnorodne akcje ekologiczne, między innymi: Sprzątanie Świata, Pomóż zwierzętom przetrwać zimę, Powitanie Wiosny, Światowy Dzień Ziemi.

W swoim środowisku pamiętają o tym, aby szanować bogatą roślinność i chronić czyste powietrze. Bezpiecznie korzystają z jezdni w drodze do szkoły i do domu. Prowadzą zdrowy styl życia poprzez odpowiednie odżywianie się i długie spacery po okolicy. Cały czas młodzi ekolodzy zachęcają innych do głębszego poznawania świata poprzez sięganie do literatury, czasopism przyrodniczych oraz do wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Szkolny Klub Europejski
Szkolny Klub Europejski "Uczniowie Europy" wznowił swą działalność w roku szkolnym 2004/2005. Klub cieszy się dużym zainteresowaniem. Należą do niego uczniowie z klas IV - VI. Każdy członek klubu otrzymuje legitymację członkowską. Klubowicze spotykają się raz w tygodniu aby pogłębiać wiedzę o krajach Europy, w szczególności tych, które należą do Unii Europejskiej. Przygotowują ciekawe informacje na temat wybranych państw i przedstawiają je na spotkaniach w formie prezentacji, zagadek i krzyżówek.

Uczniowie opracowują też materiały na gazetkę ścienną, dzieląc się w ten sposób zdobytą wiedzą z resztą szkoły. Co roku, 9 maja, w dniu Unii Europejskiej członkowie klubu przedstawiają część artystyczną przygotowywaną specjalnie na tę okazję już od marca. Każda taka uroczystość przybliża pozostałym uczniom kulturę, obyczaje i cechy innych krajów należących do Unii Europejskiej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie