Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Bartosza Głowackiego

ul. Wyspiańskiego 8, 22-600 Tomaszów Lubelski
tel./fax (84) 664-32-06
www:   http://www.lo-tomaszow.pl
e-mail:   zs1bg@gazeta.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11240 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

LICEUM PROFILOWANE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- dogodne warunki nauki
- Internat
- koła zainteresowań
- tradycje szkolne

Nasza szkoła jest placówką oświatową o wieloletniej tradycji. Założona 17 września 1917 roku, do dziś pozostała wierna wszystkim  tradycjom zapoczątkowanym przez jej założycieli. Rozwój szkoły jest dynamiczny i elastyczny, stale dostosowuje się do sytuacji ekonomicznej, perspektyw gospodarczych itd. Dostosowaniu do rynku pracy i cech regionu służą różnorodne profile kształcenia. Wiedzę uczniów pogłębiają zajęcia fakultatywne i koła zainteresowań np. polonistyczne,recytatorskie, chemiczne, matematyczne i wiele innych. Pasje sportowe uczniowie realizują na treningach lekkoatletycznych, piłki siatkowej i koszykowej. Nasza szkoła nie po raz pierwszy podejmuje nowe inicjatywy. Od roku 2002 współpracujemy z partnerską szkołą we Freudenstadt. Przez szereg lat szkoła przyjaźniła się także z liceum z Izraela. W najbliższym czasie podejmiemy współpracę z podobną placówką na Wołyniu.

Organizacja szkoły i szeroka oferta edukacyjna skutkują tym, że szkoła może poszczycić się wieloma sportowcami, uzyskującymi tytuły mistrzowskie na poziomie wojewódzkim, regionalnym i krajowym. Absolwenci i uczniowie naszej szkoły uzyskiwali i uzyskują tytuły laureatów olimpiad (języka rosyjskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o Unii Europejskiej, wiedzy ekologicznej, Olimpiada Artystyczna) i konkursów (np. Konkurs Kulturoznawczy, Biblia i mitologia grecko - rzymska). Stwarzamy szansę działania młodzieży o pasjach społecznikowskich, podtrzymując tradycje organizowania akcji charytatywnych np. licytacji na rzecz domów dziecka, zbiórek na rzecz schronisk dla bezdomnych zwierząt, przedświątecznych akcji na rzecz potrzebujących. Młodzież wykazuje się aktywnością także poprzez działalność kulturową np. przygotowanie i wystawianie spektakli okolicznościowych. Absolwenci naszej szkoły co roku zdobywają indeksy na prestiżowe uczelnie. Wielu z nich to ludzie znani i cenieni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wśród nich są m. in. o. Wacław Oszajca, poeta Marcin Sendecki, prof. Janusz Nagórny. Prestiż szkoły podnoszą systematycznie zdobywane certyfikaty jakości np. Szkoła z Klasą, Nauczyciel z Klasą.

Nasza placówka służy uczniom w wieku ponadgimnazjalnym i gromadzi głównie młodzież ukierunkowaną na rozwój intelektualny. Misją szkoły jest wszechstronne kształcenie i wychowanie młodzieży oraz zapewnienie jak najlepszych warunków edukacji i poczucia bezpieczeństwa. Realizacji tej misji podporządkowana jest cała struktura szkoły wraz ze wszystkimi pracownikami. Misja ta wyznacza kierunek działań wszystkich nauczycieli i pracowników, którzy dążą do jak najefektywniejszego jej spełnienia. W realizacji swojej misji szkoła korzysta z pomocy Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, wychowawców, innych współpracowników szkoły oraz przedstawicieli środowisk lokalnych. W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera oparta na kulturze osobistej nauczycieli, uczniów i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji i współdziałaniu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie