Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole Sportowe "Wesoła Rodzinka"

ul. Bluszczowa 7, 41-923 Bytom
tel. 721-880-488; fax (32) 282-71-41
www:   http://www.wesolarodzinka.pl
e-mail:   poczta@wesolarodzinka.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3059 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE SPORTOWE "WESOŁA RODZINKA"

- grupy dla dzieci od 2,5 do 6 lat
- w ramach czesnego opieka od 6.00 do 17.00
- czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 6.00 do 19.00
- szeroki wachlarz zajęć, przede wszystkim sportowych, w cenie czesnego
- atrakcyjne, odpłatne zajęcia i opiekę w dni wolne
- język angielski jako standard w codziennej pracy przedszkola
- plac zabaw przy przedszkolu

Naszą misją jest wychowanie przez sport – który jest nie tylko sposobem hartowania ciała, ale przede wszystkim uniwersalną metodą wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju. Podczas zajęć dydaktycznych i sportowych w naszym przedszkolu, trenerzy oraz opiekunowie przekazują wartości etyczne i moralne, dbają o rozwój psychofizyczny dzieci.

Edukacja ogólna obejmuje między innymi zasady komunikacji, poszerzania zasobu słownictwa - od opanowania znajomości alfabetu do płynnego czytania i pisania oraz zrozumienia tekstu, poprawnego i swobodnego wypowiadania się, naukę korzystania ze słowników.

Program ułożony jest w sposób zapewniający ogólny rozwój dziecka i nabycie przez niego umiejętności i postawy, które staną się filarem jego życia. Odwaga i chart ducha, sprawiedliwość i zaangażowanie, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach a do tego lekcja patriotyzmu poprzez sport.

Ważne jest dla nas wychowanie integralne
Wychowanie integralne zwraca uwagę na jedność wszystkich aspektów życia. Każdy wymiar osoby ludzkiej jest dla nas ważny: wola, charakter, intelekt, ciało – bez integralności wychowanie jest niepełne. Zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie nawyków i postaw, ponieważ osiąganie dobrych wyników dydaktycznych jest konsekwencją dobrze realizowanego programu wychowawczego. Dlatego też istotnym elementem programu jest całoroczna praca nad nawykami (np. porządek, hojność, wdzięczność, sprawiedliwość, solidarność, szczerość, radość, przyjaźń).

Profilowane zajęcia sportowe
„Wesoła Rodzinka” jest przedszkolem o profilu sportowym. Przez cały rok przedszkolaki są szczególnie aktywne, bowiem w przedszkolu nie ma miejsca na nudę. Nasze pociechy wybierają kilka spośród oferowanych specjalistycznych zajęć sportowych. Zajęcia sportowe odbywają się przez cały tydzień, w odpowiednich grupach wiekowych. Prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów, którzy cieszą się renomą i sukcesami zdobytymi w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Głównym celem zajęć sportowych będzie „zaszczepienie" u dzieci oraz ich rodziców pozytywnego podejścia do sportu i rekreacji.
 • judo
 • balet
 • taniec
 • rytmika
 • basen
 • tenis ziemny

Sport traktujemy jako zabawę, nie jako rywalizację. Naszym głównym celem jest wykształcenie u dzieci nawyku stosowania zasad „fair-play” w życiu codziennym i sportowym. W gronie swoich rówieśników, nasze pociechy uczą się współpracy, szacunku dla innych oraz zdobywają podstawowe umiejętności życia w społeczeństwie.

Gwarantujemy czynny udział w spotkaniach z dziećmi ludzi sportu naszego miasta oraz zajęcia sportowe z osobami, dla których sport jest sposobem na życie, z trenerami, z tancerzami i nauczycielami wychowania fizycznego. U Nas nie ma osób przypadkowych.

Język angielski, język niemiecki
W ramach czesnego dzieci cztery razy w miesiącu będą miały lekcje języka angielskiego i niemieckiego do wyboru. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych lektorów z dużym doświadczeniem nauczania dzieci.

W Przedszkolu zapewniamy dzieciom częsty kontakt z językiem angielskim. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w ramach grup przedszkolnych.
Nauka języka angielskiego w „Wesołej Rodzince” opiera się na zabawie. Piosenki oraz rymowanki wpadają w ucho i są łatwe do zapamiętania. Dodatkowo wspólne śpiewanie z pokazywaniem to jedyne w swoim rodzaju Mini disco.
 • w swojej pracy wykorzystujemy: karty obrazkowe
 • rekwizyty stosowne do tematu zajęć
 • puzzle
 • kolorowanki
 • piosenki oraz rymowanki angielskie

Nauka języka poprzez wspólną radosną zabawę pozwala na "szlifowanie" języka w sposób prosty i przyjemny. Alternatywnie bądź jako lekcje dodatkowe poprowadzimy zajęcia z języka niemieckiego na tożsamych zasadach jak zajęcia z języka angielskiego.

Metody pracy z dziećmi
Realizując treści programowe wychowania przedszkolnego wykorzystujemy elementy wielu atrakcyjnych metod wspierających aktywność, samodzielność, zachęcających do twórczych poszukiwań, pozwalających na ukazaniu zalet i walorów każdego dziecka. Wszystkie metody pracy z dzieckiem uwzględniają podstawowa formę jego aktywności tj. zabawę. Nauczycielki z dużą starannością dokonują doboru metody do możliwości emocjonalnych i fizycznych swoich podopiecznych.

Metody nauczania oparte będą na wielostronnym uczeniu się. Stosowane są cztery drogi nauczania:
 • metodę podającą czyli przyswajanie podanego, gotowego materiału,
 • metodę problemową czyli odkrywanie nowych wiadomości podczas rozwiązywania problemów i samodzielne poszukiwanie tych rozwiązań,
 • metodę aktywizującą czyli przeżywanie różnych treści i wartości,
 • metodę praktyczną polegającą na działaniu, na zmienianiu rzeczywistości i samego siebie poprzez sprawdzanie wiadomości w praktyce.

INFRASTRUKUTRA

Przedszkole powstało w oparciu o Ustawę o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 roku. Podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty. Siedziba znajduje się w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Bluszczowej w pobliżu Parku Ludowego, w nowym wybudowanym budynku przystosowanym specjalnie dla celów przedszkola wraz z placem zabaw.
Przedszkole ma 350 m2 powierzchni, w tym dużą salę gimnastyczną. W sali gimnastycznej odbywają się zajęcia sportowe i taneczne. Sala pełni również funkcję miejsca organizacji występów artystycznych oraz imprez okolicznościowych.

W przedszkolu znajdują się 3 sale zajęć, każda zaopatrzona w łazienkę z mini-ubikacjami, mini-umywalkami i prysznicem, zapewniającymi utrzymywanie czystości i higieny osobistej dzieci na najwyższym poziomie.

Nasze sale wyposażone są w nowe, kolorowe pomoce dydaktyczne i atestowane meble oraz zabawki. Nowe, pachnące sanitariaty zachęcają nasze pociechy do mycia rąk, buzi i ząbków po każdym posiłku. Kolorowa szatnia pozwala na naukę samodzielnego ubierania i rozbierania się w komfortowych, prawie domowych warunkach.
Budynek posiada najwyższej klasy zabezpieczenia przeciwpożarowe. Pomieszczenia wyposażone są w specjalne urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana powietrza). Budynek spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, przepisów sanitarno-epidemiologicznych i przeciwpożarowych.

W roku 2012 zrealizowany został projekt pn. "Zwiększenie konkurencyjności CPS Sp. z o.o. w Bytomiu poprzez rozbudowę przedszkola i utworzenie żłobka." w ramach którego wybudowany został plac zabaw przy przedszkolu, zakupione wyposażenie kuchni oraz rozbudowana strona internetowa przedszkola o usługę Strefa Rodzica zapewniającą komunikację z klientami.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.




Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie