Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 14

ul. Gen. Grota Roweckiego 4a, 22-100 Chełm
tel. (82) 565-70-32
www:   http://pm14chelm.szkolnastrona.pl
e-mail:   pm14.chelm@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9541 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 14

- przedszkole czynne w godz. 6:30-17:00
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- nauka poprzez zabawę
- dbamy o wszechstronny rozwój
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach

- zajęcia logopedyczne
- język angielski
- gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
- katecheza
- bezpieczeństwo, dobra opieka

"Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć,
marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat."

Robert Fulghum

Przedszkole Miejskie Nr 14 "Przedszkole kreatywne" w Chełmie zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje pedagogiczne, a także kwalifikacje specjalistyczne: logopedę, specjalistę w zakresie gimnastyki korekcyjnej, nauczyciela języka angielskiego, katechetę.

Przedszkole zostało założone w 1981 roku, mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb dzieci przedszkolnych, jest placówka położoną na terenie Osiedla Kościuszki..

Wszyscy pracownicy przedszkola znają i przestrzegają prawa dzieci. Szczególnie uczuleni jesteśmy na takie wartości jak: możliwość wyrażania swoich przekonań, rozróżnianie dobra i zła, poczucie sprawiedliwości, szacunku dla innych i samego siebie. Nauczycielki pracują z dziećmi w oparciu o programy zatwierdzone przez MENiS, a także na podstawie programów autorskich.

Stosowane metody i formy pracy są nowoczesne i zapewniają wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych. Są to metody oparte na metodyce wychowania przedszkolnego:

 • Metody czynne:
  • metoda samodzielnych doświadczeń
  • metoda kierowania własną działalnością dziecka
  • metoda zadań stawianych dziecku
  • metoda ćwiczeń utrwalających
 • Metody oglądowe:
  • obserwacja i pokaz
  • osobisty przykład nauczyciela
  • udostępnianie sztuki/dzieł plastycznych, przedstawienia teatralne, ilustrowane artystycznie utwory literackie, koncerty muzyczne
 • Metody słowne:
  • rozmowy
  • opowiadania
  • zagadki
  • objaśnienia i instrukcje
  • sposoby społecznego porozumiewania się
  • metody żywego słowa

  Codzienną praktykę pedagogiczną wzbogacono o niekonwencjonalne metody i formy pracy:
    
  • aeroterapia (choreoterapia)
  • pedagogika zabawy
  • metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  • metoda P. Dennisona Kinezjologia Edukacyjna
  • metody aktywizujące
  • techniki twórczego myślenia

  Przedszkole czynne jest od 6.30 do 17.00 od poniedziałku do piątku. Dzienny czas pracy przedszkola ustala organ prowadzący z uwzględnieniem aktualnych potrzeb środowiska.

  Przedszkole mieści się w samodzielnym piętrowym budynku. Pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie w tym środki dydaktyczne pozwalają na realizację przyjętych i opracowanych programów autorskich nauczycielek. Posiada pięć sal dziennego pobytu dzieci (obok każdej sali znajduje się łazienka). Sale zajęć są bardzo estetyczne, dobrze urządzone, zgodnie z potrzebami dzieci dla stworzenia dobrego klimatu i odpowiedniego samopoczucia dzieci. Są bogato wyposażone w pomoce, zabawki, które spełniają zarówno wymogi edukacyjne jak i wymogi bezpieczeństwa.

  Przedszkole posiada ogród połączony z placem zabaw wyposażonym w sprzęt ogrodowy dostosowany do wieku dzieci: sprzęt rekreacyjny: huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie, piaskownice. Drzewa i krzewy rosnące w ogrodzie dodają uroku i cienia podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu. Lokalizacja przedszkola w pobliżu parku oraz Górki Chełmskiej daje możliwość do częstych spacerów i obserwacji przyrody, a zacieniony ogród przedszkolny pozwala na zabawy nawet w upalne dni.

  Przedszkole prowadzi wyżywienie składające się z trzech posiłków dziennie. Wyżywienie prowadzone jest za odpłatnością ustalona przez dyrektora przedszkola w porozumieniu z Radą Rodziców.

  Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu zapewnia realizację podstawy programowej, a także umożliwia rozwój zainteresowań i talentów dzieci. Nasze zasady są następujące:

  • zaspokajamy potrzeby dziecka
  • organizujemy jego twórczą aktywność
  • indywidualizujemy oddziaływania w zależności od potrzeb i możliwości dziecka
  • organizujemy środowisko umożliwiające nabywanie kompetencji społecznych przez dziecko
  • integrujemy proces wychowania i edukacji

  Na życzenie rodziców istnieje możliwość niewielkiej korekty w jadłospisie dostosowując go tym samym do potrzeb danego dziecka (do uzgodnienia przy zapisie dziecka do przedszkola - uczulenia, alergie).

  Na życzenie rodziców organizujemy również jednodniowe wycieczki autokarowe.

  Przedszkole od kilku lat współpracuje z placówkami promującymi zdrowie zarówno fizyczne i psychiczne, dlatego też wiele naszych działań związanych jest z kształtowaniem postaw prozdrowotnych.

  Niezmiernie ważna w naszych działaniach jest współpraca z Rodziną dziecka. Przez cały rok szkolny dzieci będą mogły uczestniczyć wspólnie z rodzicami, babciami i dziadkami, rodzeństwem w różnorodnych uroczystościach organizowanych w przedszkolu. Będą to dla nowych dzieci - spotkania adaptacyjne, zajęcia otwarte, wspólne wycieczki i wyjazdy, Mikołajki, Spotkanie Wigilijne, Zabawa Karnawałowa, Święto Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Święto Rodziny, Zakończenie Roku Przedszkolnego itp.

  Teren wokół przedszkola umożliwia prowadzenie zabaw na powietrzu, prowadzenie obserwacji przyrodniczych, zabaw z wykorzystaniem sprzętu ogrodowego, a także organizację imprez sportowych, uroczystości, pikników rodzinnych, które rozwijają sprawność fizyczną dzieci, dają możliwość twórczych działań, integrują dzieci, rodziców, nauczycieli i innych pracowników przedszkola.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie