Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Wesołego Przedszkolaka

ul. Armii Krajowej 268, 40-672 Katowice
tel. (32) 353-91-40
www:   http://www.wesoly-przedszkolak.pl
e-mail:   biuro@wesoly-przedszkolak.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3631 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMIA WESOŁEGO PRZEDSZKOLAKA

- rozwijanie i poszerzanie umiejętności
  językowych w każdej grupie wiekowej

- wykwalifikowana kadra
- konsultacje logopedyczne
- współpraca z rodzicami
- miła i przyjazna atmosfera
- budynek i teren okalający jest w pełni
  monitorowany

- zajęcia adaptacyjne
- zajęcia dodatkowe
- imprezy okolicznościowe
- konsultacje logopedyczne

Przedszkole Niepubliczne Akademia Wesołego Przedszkolaka powstało z myślą o stworzeniu miejsca przyjaznego, wesołego, rozwijającego umiejętności indywidualne dziecka.

To nas wyróżnia wśród innych placówek:
 • jako jedna z niewielu placówek w Katowicach posiadamy monitoring całego obiektu.
 • posiadamy bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną z lustrami
 • możemy pochwalić się bardzo niską rotacją kadry - co jest niezwykle ważne dla poczucia bezpieczeństwa małych dzieci
 • stosujemy zawarte w umowie odliczenia czesnego przy dłuższych nieobecnościach dzieci w przedszkolu

Codziennie naszą domeną jest rozwijanie i poszerzanie umiejętności językowych. Chcemy nauczać dzieci jak rozumieć i poznawać świat bez barier językowych. Dlatego też oprócz codziennych zajęć z języka angielskiego, podczas innych podstawowych i dodatkowych zajęć staramy się utrwalać poznany materiał językowy poprzez zabawę i zamienne stosowanie języka polskiego i angielskiego. Naszym priorytetem jest zwrócenie uwagi na indywidualizację pracy z dziećmi. Nauka języka angielskiego opiera się na dostosowanej do potrzeb językowych naszych dzieci serii ćwiczeń z kartami pracy Wydawnictwa Oxford.

Nasze Przedszkole placówka zbudowana od podstaw spełniająca najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, opierająca się na selektywnie wybranym Programie Nauczania zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wzbogaconym o metodę wykorzystania Teorii Inteligencji Wielorakich.

Przedszkole Niepubliczne Akademia Wesołego Przedszkolaka to także zespół wykwalifikowanych pracowników, z pasją realizujących swoją pracę, oddanych dzieciom i respektujących ich prawa.

Atutem naszego przedszkola jest posiadanie dużych, przestronnych i dobrze oświetlonych sal dydaktycznych, salki gimnastyczno–tanecznej, a także placu zabaw oraz zewnętrznego atrium przystosowanego do przeprowadzania zajęć na powietrzu o każdej porze roku, co z pewnością ułatwi realizację podstawy programowej, zalecającej częste przebywanie dzieci na świeżym powietrzu.

Bezpieczeństwo - monitoring
Zarówno wnętrze budynku jak i teren okalający jest w pełni monitorowany. Całość działki jest ogrodzona a system kamer pomaga nam czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Monitoring wewnętrzny zainstalowany jest we wszystkich salach zabaw oraz przy wejściu, w szatni i na korytarzach z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom. Nagrywany materiał nie jest nigdzie wykorzystywany, a służy jedynie kadrze kierowniczej przedszkola, oraz ewentualnie Rodzicom po uprzednim uzgodnieniu takiej potrzeby z kierownictwem przedszkola.

Program nauczania
W Przedszkolu realizowany jest program "Nasze Przedszkole". Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, program obejmuje pracę we wszystkich oddziałach. Program otrzymał wyróżnienie w konkursie MEN i CODN na najlepsze programy wychowania przedszkolnego.

Przedszkole Niepubliczne Akademia Wesołego Przedszkolaka realizuje zatwierdzony przez MEN program nauczania przedszkolnego wzbogacony metodą Dobrego Startu z wykorzystaniem Teorii Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera kładącej nacisk na rozwijanie dziecięcych umiejętności i ukrytych talentów. Realizowane są także programy:
 • Program dla przedszkoli, klas „O” i placówek integracyjnych "Dziecięca matematyka"(Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska)
 • "Lewa ręka rysuje i pisze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych" (Marta Bogdanowicz, Małgorzata Różyńska)
 • "Nazywanie świata - odmienna metoda nauki czytania" (elementy programu dr Ireny Majchrzak)
 • Pakiety ćwiczeń i kart pracy do realizacji podstawy programowej w przedszkolu (autor: Wiesława Żaba-Żabińska)

Zajęcia podstawowe w Akademii Wesołego Przedszkolaka obejmują:
1) Realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
2) Edukację społeczno-moralną (z zaznaczeniem zasad savoir-vivre), zdrowotna, przyrodniczą (z uwzględnieniem treści ekologicznych), matematyczną, językową, techniczną, muzyczną, plastyczną i teatralną, a w szczególności:
 • codzienną naukę języka angielskiego i min. raz w tygodniu spotkanie z Native Speakerem
 • rytmika
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia muzyczne
 • zajęcia plastyczne
 • ajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej
 • zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

3) Rozwijanie umiejętności w mówieniu, słuchaniu i rozumieniu.
4) Przygotowanie do pisania i czytania.

Zajęcia dodatkowe:
Nasza propozycja obejmuje:
 • basen - zajęcia grupowe
 • szachy - zajęcia grupowe
 • keybord - zajęcia indywidualne
 • zajęcia taneczne - zajęcia grupowe
 • ceramika - zajęcia grupowe
 • j. angielski - zajęcia indywidualne

Pragniemy zaprosić do naszego Przedszkola dzieci w wieku 2,5 – 5 lat. Natomiast dla dzieci 2-letnich przygotowaliśmy zajęcia adaptacyjne (szczegóły na stronie www Akademii Wesołego Przedszkolaka). Każda grupa wiekowa będzie składać się z co najwyżej 18 osób.

Nasza kadra
Niezwykle ważnym zadaniem jest prowadzenie przez wybranych nauczycieli zajęć w tym języku, a także powtarzanie realizowanego materiału z nauczycielami prowadzącymi inne zajęcia oraz z native speaker`em. Nasi nauczyciele posiadają wiele dodatkowych umiejętności i zainteresowań zarówno plastycznych, artystycznych, muzycznych, tanecznych jak i językowych, które wykorzystane w pracy z naszymi dziećmi pozwolą na wszechstronny rozwój naszym wychowankom w naszej placówce.

Naszym priorytetem jest zwrócenie uwagi na indywidualizację pracy z dziećmi. Polega ona na odkrywaniu w każdym dziecku wielorakich, indywidualnych zdolności i zainteresowań, pobudzaniu ich, wzmacnianiu oraz rozwijaniu ich ze szczególnym uwzględnieniem naturalnej aktywności dziecka i jego zdolności rozwiązywania problemów.

W Akademii Wesołego Przedszkolaka uczymy nasze dzieci tolerancji wobec innych, Eko-postawy w traktowaniu otaczającego świata przyrody, stosowania zasad savoir vivre na co dzień, uśmiechu i zadowolenia z każdej doświadczanej chwili, wykorzystywania swoich już posiadanych talentów oraz wiary w osiąganie nowych umiejętności i doświadczeń, które pozwolą im przygotować się do lepszego startu w kolejny etap nauki.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie