Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2 w Złocieńcu

im. gen. Władysława Sikorskiego

ul. Czwartaków 2, 78-524 Złocieniec
tel./fax (94) 367-04-50
www:   http://www.gim2zlocieniec.friko.pl
e-mail:   gim2zlocieniec@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3962 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 2

- wieloletnie tradycje szkolne
- działalność samorządu uczniowskiego
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- indywidualny i wszechstronny rozwój
  ucznia

- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu
   rozwojowi ucznia

"Najważniejszym zadaniem kształcenia jest uczynić ludzkim drugiego człowieka."

J. A. Komeński

O Nas
Nasza szkoła - Gimnazjum nr 2 im. gen. Wł. Sikorskiego - jest miejscem, gdzie stwarzamy warunki do nauki dla wszystkich uczniów. Przekazujemy wiedzę i kształtujemy umiejętności, motywując do rzetelnej i systematycznej pracy, rozwijamy zainteresowania uczniów. Zapoznajemy z normami społecznymi oraz pomagamy rodzicom w procesie wychowania. Wspieramy rozwój uczniów, troszczymy się o jego bezpieczeństwo, zdrowie oraz uczymy pożytecznie spędzać wolny czas. Uwrażliwiamy na piękno świata, wprowadzając w świat kultury i sztuki. Pielęgnujemy tradycję szkolną, regionalną i narodową. Wspieramy dziecko w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej oraz pomagamy przezwyciężyć niepowodzenia w szkole. W naszych dążeniach kierujemy się dobrem ucznia, jego możliwościami i predyspozycjami. Uczymy przestrzegania norm społecznych, szacunku wobec innych oraz wzajemnej tolerancji. Podążamy za wymogami współczesnej cywilizacji mając na uwadze wszechstronny rozwój naszych uczniów.

Pomimo małej liczby uczniów i dość złożonej sytuacji materialno - bytowej szkoły odnosimy sukcesy na miarę naszych możliwości. Uczniowie zdobywają czołowe lokaty na zawodach sportowych szczebla powiatowego i wojewódzkiego. Bierzemy aktywny udział w imprezach, akcjach, przedsięwzięciach współorganizowanych z jednostkami samorządu terytorialnego.

Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 im. gen. Wł. Sikorskiego w Złocieńcu jest jednym z organów szkoły, obejmującym całą społeczność uczniowską i reprezentującym jej interesy. Struktura organizacyjna samorządu uczniowskiego zależy od decyzji samych uczniów, przepisy prawne nie narzucają żadnych ograniczeń. Ustawa o systemie oświaty z 7 września 1997 roku (z późn. zm.) mówi jedynie, że „zasady wybierania i działania organów samorządowych określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym”. Jako główne zadania samorząd uczniowski stawia przed sobą organizację życia szkolnego we właściwym sobie zakresie oraz motywowanie uczniów do ciągłej pracy nad sobą.

We wrześniu każdego roku szkolnego przeprowadzane są demokratyczne i tajne wyboru do samorządu uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas mają możliwość oddania swojego głosu na konkretnego kandydata.

Cele działalności samorządu
Celem działalności SU jest: kształtowanie umiejętności zespołowego działania uczniów, przyjmowanie współodpowiedzialności za grupę, stwarzanie warunków do wyzwalania w uczniach aktywności społecznej, samokontroli, samooceny i samodyscypliny. Do realizacji zadań przewidzianych regulaminem uczniowie powołali sekcje: dekoracyjną, kulturalną i nauki, redakcyjną i sportową.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie