Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno - Przedszkolny

ul. Żeromskiego 8, 99-320 Żychlin
tel./fax (24) 285-12-32, (24) 285-26-18
www:   http://www.zspzychlin.edupage.orge-mail:   zychlinsp2@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4358 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
PRZEDSZKOLE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- bezpieczeństwo
- miła atmosfera

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY
SZKOŁA PODSTAWOWA

- konkursy
- zawody sportowe
- porady pedagoga
- biblioteka szkolna
- sala gimnastyczna z zapleczem
- świetlica szkolna
- boiska
- koła zainteresowań

W skład zespołu wchodzi Przedszkole Samorządowe nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 2.

Przedszkole


Nasze przedszkole powstało w 1950 roku. Do czerwca 2005 r. mieściło się w budynku przy ulicy Narutowicza 74. Następnie zostało przeniesione do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie przy ulicy Żeromskiego 8 i przez rok szkolny 2005/2006 funkcjonowało jako samodzielna placówka. Od września 2006r. Przedszkole Samorządowe nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 2 tworzą Zespół Szkolno – Przedszkolny.

W przedszkolu jest 5 grup dzieci: Biedronki, Tygryski, Słoneczka oraz gr. 0A i 0B.

Dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wszyscy pracownicy starają się by dzieci w naszym przedszkolu czuły się jak w domu, były bezpieczne, radosne i otwarte. Zapraszamy rodziców do współpracy, częstych kontaktów z nauczycielami, uczestnictwa w różnych formach zajęć.

Wspólnie stwórzmy dzieciom warunki do wspaniałego dzieciństwa!


Szkoła Podstawowa


Nasza szkoła:
  • stara się jak najlepiej wykształcić każdego ucznia, dba, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali swoje aspiracje i zainteresowania
  • sprawiedliwie ocenia
  • uczy myśleć i rozumieć świat, a wiedza i umiejętności w niej zdobyte pomagają zrozumieć to, co dzieje się w naszej miejscowości, w Polsce, na świecie oraz rozwiązywać realne problemy
  • rozwija społecznie, uczy wrażliwości
  • pomaga uwierzyć w siebie (w szkole panuje życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera)
  • przygotowuje do przyszłości (uczy języków obcych, posługiwania się komputerem i Internetem, przygotowuje uczniów do życia w zjednoczonej Europie i wprowadza w świat kultury)
  • poszerza i rozwija zainteresowania (oferuje szereg kół zainteresowań oraz zajęć pozalekcyjnych)


Misja naszej szkoły

Staramy się być szkołą otwartą, a więc taką, której działania, zarówno dydaktyczne, jak i wychowawcze wykraczają poza przysłowiowy "mur" placówki. Próbujemy być mediatorem - pośredniczyć między szkołą, domem i środowiskiem lokalnym.

Wszyscy staramy się być otwarci na współpracę i współodpowiedzialni za sukcesy i porażki naszych działań. Pragniemy tworzyć szkołę przyjazną dzieciom i akceptowaną w środowisku. Sprawnie działająca Dyrekcja współpracuje z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim.Staramy się nie tylko wyposażać ucznia w konieczny zasób wiadomości i umiejętności, ale także rozbudzać i rozwijać jego zainteresowania. Organizujemy wycieczki krajobrazowo-turystyczne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Nasi uczniowie biorą udział i osiągają sukcesy w konkursach, zawodach sportowych.

Próbujemy również przygotować wychowanków do życia w społeczeństwie i uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka. Dużą rolę odgrywa w tym względzie Samorząd Uczniowski, włączając się do różnego rodzaju akcji, organizując zbiórki na cele charytatywne. Młodzież naszej szkoły zawsze pozytywnie odpowiada na apele i prośby niesienia pomocy potrzebującym.

Uwrażliwiamy uczniów na tradycje i obyczaje: wspólny opłatek, jasełka; pamiętamy o ludziach chorych i cierpiących. Uczymy szacunku i niesienia pomocy osobom starszym. Integrujemy dzieci zdrowe i niepełnosprawne, wpajając im akceptację, wzajemną pomoc i współpracę.

Nasza szkoła, realizując swoją wizję edukacji, stara się również doskonalić formy pracy z uczniami zdolnymi oraz mającymi trudności w nauce i sprawiającymi problemy wychowawcze. Pragniemy dawać dziecku możliwość poszerzania i ciągłego rozwoju swoich zdolności, ale także szansę poprawy, ukazując drogi dojścia ku dobremu i ku zmianie nieakceptowanego sposobu zachowania. Chodzi nam o to, by widzieć trudne sprawy oczyma nie tylko nauczyciela, ale także ucznia. W związku z tym udzielamy pomocy i porad szkolnego pedagoga-psychologa oraz współpracujemy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.Wszystkie wymienione wyżej działania podejmujemy wspólnie, kierując się dobrem naszych uczniów. Wychowanków uczymy wiary we własne siły, a także perspektywicznego spojrzenia w przyszłość.

Baza szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 2 obecnie jest jedną z dwóch szkół podstawowych funkcjonujących na terenie naszego miasta.
Posiada 3 kondygnacje, na każdej z nich znajdują się sale lekcyjne, przestronne, jasne hole i łazienki. Cały parter i część drugiego piętra zajmują klasy młodsze I-III. Na drugim piętrze znajdują się klaso-pracownie klas IV-VI: matematyczna, przyrodnicza, historyczna, polonistyczna oraz dwie pracownie informatyczne. Na I piętrze oprócz pracowni katechetycznej, języka angielskiego, polonistycznej oraz dwóch oddziałów grup "0" mieści się biblioteka, sala klasy I, pokój nauczycielski, sekretariat z gabinetem dyrektora oraz pomieszczenie dla kierownika do spraw socjalnych. Na parterze, obok sal lekcyjnych, znajduje się: gabinety (pedagoga, pielęgniarski, wicedyrektora), sala gimnastyczna z zapleczem oraz stołówka szkolna. Kondygnację niżej zajmują: świetlica szkolna, pracownia techniczna, języka angielskiego, szatnie oraz tzw. mała salka gimnastyczna.

Na terenie posesji znajduje się również niedawno zmodernizowany kompleks boisk oraz nowoczesny plac zabaw.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie