Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich

im. Marii Konopnickiej

ul. Szkolna 5, 99-140 Świnice Warckie
tel./fax (63) 288-11-46
www:   http://www.spswinice.szkolnastrona.ple-mail:   sp-swinice@oswiata.org.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3096 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W ŚWINICACH WARCKICH

- szkoła bezpiecznego Internetu
- zajęcia dodatkowe
- dbałość o prawidłowy rozwój wychowanków
- bezpieczeństwo, opieka, troska
- ciekawa oferta edukacyjna
- poszanowanie praw dziecka
- wykwalifikowana kadra
- szkoła bez przemocy

O naszej szkole - trochę historii

Pierwsza wzmianka o placówce pochodzi z roku 1622 - odpowiedni zapis znajduje się w księgach parafialnych. W latach międzywojennych nauka odbywała się w kilku budynkach na terenie miejscowości.

Budynek, w którym obecnie znajduje się szkoła, został oddany do użytku 1 września 1951 roku. W następnych latach wielokrotnie był modernizowany. Od 1 czerwca 1977 roku Szkoła Podstawowa w Świnicach Warckich nosi imię Marii Konopnickiej.

Na przestrzeni lat w szkole podejmowano szereg działań, które nadały placówce obecny wizerunek i kształt. Wspomnieć tu należy jej rozbudowę w latach 80–tych, modernizację pomieszczeń szkolnych w 2002 r., otwarcie nowoczesnej sali rehabilitacyjnej (rok 2003), oddanie do użytku sali gimnastycznej w 2004 r., termomodernizację budynku, którą przeprowadzono w 2005 roku.

Nasza placówka jest największą na terenie gminy. W dwupiętrowym budynku mieści się 12 sal lekcyjnych, biblioteka, pracownia komputerowa oraz sala rehabilitacyjna, sala do ćwiczeń ruchowych i sala gimnastyczna.

Kuchnia i stołówka zapewniają dzieciom codzienne smaczne, zdrowe i niedrogie obiady. W czasie zajęć fizycznych uczniowie korzystają także z boiska asfaltowego do siatkówki i koszykówki oraz niewielkiego boiska do piłki nożnej.

Działalność szkoły

W naszej placówce funkcjonuje wiele organizacji uczniowskich: Samorząd Uczniowski, Liga Ochrony Przyrody, Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego, Klub Europejski „Europek”.

Prowadzimy liczne zajęcia pozalekcyjne, m.in. koło matematyczne, polonistyczne, teatralne, sportowe, historyczne. Wykształcona kadra nauczycielska zapewnia dzieciom wysoki poziom nauczania i daje możliwości rozwoju.

Odnosimy liczne sukcesy w konkursach, zawodach, zmaganiach na szczeblu gminy, powiatu, województwa, kraju a nawet świata. Współdziałamy z rodzicami, innymi szkołami, samorządem terytorialnym, instytucjami i zakładami pracy. Zyskaliśmy sobie wielu przyjaciół i sponsorów. Aktywnie włączamy się w życie środowiska lokalnego.

Teatr w szkole

Tradycje teatru dziecięcego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Świnicach Warckich sięgają bardzo daleko. Już w latach 80-tych szkoła odnosiła liczne sukcesy, wygrywała rozmaite konkursy i przeglądy artystyczne na szczeblu gminy i województwa.

W latach 2000-2002 w Powiatowym Przeglądzie Artystycznym Szkół w Łęczycy zajęliśmy I miejsce prezentując kolejno przedstawienia: „Sierotka Marysia”, „ Na jagody”, „Jak Wojtek Muzykant odwiedził piekło”. Kilkakrotnie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łęczycy nasi mali „artyści” występowali dla dzieci i dorosłych z całego powiatu w ramach prowadzonych warsztatów teatralnych.

Jednym z naszych największych sukcesów było zdobycie w 2003 roku nagrody Grand Prix i Pucharu Marszałka Województwa Łódzkiego w Wojewódzkich Konfrontacjach Artystycznych pt. „EUROPA XXI WIEKU KONTYNENTEM ŻYCZLIWOŚCI I PRZYJAŹNI” w Zduńskiej Woli.

W tym samym roku występując po raz pierwszy w Przeglądzie Bajek „SZKATUŁKA KRASNALA” w Sieradzu zdobyliśmy I miejsce za spektakl „Alicja w krainie czarów”.

W marcu 2009 roku aktorzy naszego szkolnego teatrzyku przedstawieniem „BAJKA O SZCZĘŚCIU” wywalczyli nominację do XXVII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Łodzi. Teatrzyk zakwalifikował się wówczas do XXX Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "DZIATWA ’09". Był to największy sukces teatralny w dziejach naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że praca teatrzyku w naszej placówce zainspiruje inne szkoły do podjęcia tego typu działań. Jak widać, w „małej” wiejskiej szkole można z powodzeniem osiągać „duże” sukcesy. Wystarczy zapał ludzi - odważnych i oddanych pracy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie