Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Marii Konopnickiej

Lipiny 14, 92-701 Łódź 35
tel./fax (42) 648-42-12
www:   http://www.splipiny.edu.lodz.pl
e-mail:   sp-lipiny@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2767 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- zajęcia dodatkowe
- projekty i programy
- szkoła z tradycjami


O szkole

Szkoła Podstawowa im M. Konopnickiej w Lipinach ma ponad 100 lat. Została założona około 1884 roku. Na jednym z zebrań Komitetu Rodzicielskiego pod koniec XX wieku poruszono sprawę nadania szkole imienia. Młodzież szkolna oraz środowisko dokonało wyboru patronki szkoły - Marii Konopnickiej. Uroczystość nadania szkole imienia odbyła się 25 maja 1985r. Od tego dnia szkoła ma swój hymn i pieśń sztandarową.

Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała Uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych. Nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

Posiadamy dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną. Składa się z jednego pomieszczenia, które jest wypożyczalnią i czytelnią w jednym. Choć nasza biblioteka jest dość mała, przyciąga bardzo dużą liczbę uczniów. Czasami zdarza się, że uczniów podczas przerw jest więcej w bibliotece niż na korytarzu.

W naszej bibliotece uczniowie mogą korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Centrum wyposażone jest w cztery komputery oraz w urządzenie wielofunkcyjne. Z Centrum mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele podczas pracy biblioteki.

INICJATYWY, WYDARZENIA...

W naszej szkole dbamy, aby Dzieci mogły wykazywać się aktywnością nie tylko podczas zajęć lekcyjnych. Do wyboru mają kilkanaście przedmiotowych kółek zainteresowań, takich jak między innymi koło teatralne, koło sportowe, koło twórczości, Szkolny Klub Europejski czy Studio Piosenki. Oprócz tego oferujemy atrakcyjne zajęcia sportowe - karate, taniec i piłkę nożną.

W szkole działa Koło Przyjaciół Książki, czyli Aktyw Biblioteczny. Uczniowie aktywu biorą udział w akcji „Nasz biblioteka czyta dzieciom” i w każdą środę na długiej przerwie uczniowie klas starszych czytają pierwszakom. Również w nagrodę za aktywny udział w kole przyjaciół książki wybrani uczniowie czytają raz w tygodniu naszym przedszkolakom.

W naszej szkole mamy swoje tradycje. Od roku 1979 corocznie odbywa się "Dzień Seniora", który jest obecnie tradycyjną uroczystością środowiskową gromadzącą najstarszych mieszkańców naszych okolic. 14 października 1996 roku wmurowano tablicę pamiątkową pierwszemu po wojnie kierownikowi szkoły oraz zorganizowano II Zjazd Absolwentów, uczniów i wychowanków tego nauczyciela. Począwszy od roku 2003 tradycyjną uroczystością szkolną stało się "Święto pieczonego ziemniaka".

PROGRAMY I PROJEKTY

W naszej placówce realizujemy różnego rodzaju projekty i programy. Wszystkie nasze poszczególne działania są skoncentrowane wokół szczegółowo opracowanych i przygotowanych programów: wychowawczego i, w trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, profilaktycznego.

Programy szczegółowe realizowane w naszej szkole to między innymi Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych "Razem bezpieczniej i weselej", program wycieczek edukacyjnych do miejsc pamięci narodowej, podróże historyczno-kulturowe w czasie i przestrzeni oraz promocja integracji społecznej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie