Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 2

ul. Sienkiewicza 137/139, 90-302 Łódź
tel./fax (42) 636-51-44
www:   http://www.sp2.szkoly.lodz.ple-mail:   sp2lodz@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4194 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

- szkoła wyróżniająca się
- tylko dzieci klas I-III
- języki obce
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- różnorodne zajęcia dodatkowe
- programy i projekty
- ekologia

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju dziecka!

Nasza szkoła znajduje się w dzielnicy Śródmieście w otoczeniu bloków tzw. łódzkiego Manhattanu. Budynek początkowo przeznaczony był na przedszkole, jednak pojawiła się potrzeba otwarcia nowej szkoły podstawowej. Stąd tak nietypowa architektura budynku, która stała się wielką zaletą i cechą wyróżniającą naszą szkołę.

Mamy duże, jasne klasy z łazienką i ubikacją. Jest też dodatkowe miejsce do zabawy na dywanie, gdzie dzieci wraz z wychowawcą spędzają każdą przerwę. W naszej szkole zajęć nie przerywa dzwonek, nigdy nie był potrzebny. Jest to jedyna w Łodzi państwowa szkoła, w której uczą się tylko dzieci z klas I – III.

Działalność szkoły

Samorząd jest reprezentacją uczniów naszej szkoły. Co roku, jesienią, wybierany jest spośród uczniów klas trzecich. Reprezentanci przygotowują plakaty wyborcze, na których dokonują autoprezentacji. Nad przebiegiem kampanii wyborczej, głosowaniem oraz dalszą pracą samorządu czuwa opiekun. W każdym roku szkolnym samorząd planuje swoje działania. Często jest organizatorem kilku konkursów i akcji charytatywnych.

Miejscem, w którym miło i pożytecznie można spędzić czas, jest biblioteka szkolna. Od września 2009 roku w bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Do dyspozycji użytkowników są stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. Użytkownicy ICIM mają możliwość skorzystania z programów multimedialnych takich jak: encyklopedie, słowniki, atlas świata.

W świetlicy uczniowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach organizowanych przez wychowawców tj: zajęcia plastyczne, muzyczne, intelektualne, ruchowe itp. Rozgrywane są quizy, turnieje z wiedzy ogólnej, podczas których dzieci pogłębiają swoją wiedzę z różnych dziedzin życia. W czasie wolnym dzieci odrabiają lekcje, grają w gry planszowe, bawią się na dywanie lub w kąciku zabaw.

W naszej szkole priorytetową sprawą jest dbałość o wszechstronny rozwój dzieci. Dlatego naszym uczniom oferujemy bardzo bogaty i rozbudowany repertuar kółek zainteresowań i zajęć dodatkowych. Do wyboru dzieci mają między innymi:
  • zajęcia muzyczne i udział w zespole muzycznym,
  • Kółko Plastyczne „TĘCZOWA PALETA”,
  • żeglarstwo,
  • kółko ekologiczne,
  • kółko matematyczne,
  • terapię pedagogiczną,
  • zajęcia teatralne,
  • zajęcia plastyczne,
  • udział w róznych warsztatach,
  • i wiele innych.

Programy i projekty

W naszej placówce prowadzimy i realizujemy rożnego rodzaju projekty i programy. Istotnym elementem naszego działania jest program profilaktyki „Chcemy żyć bezpiecznie i zdrowo”. Realizujemy też program "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą Do Wiedzy". W ramach tego projektu na terenie naszej szkoły powstał Projektowy Ośrodek Zainteresowań „Strefa Odkrywania Talentów”, w którym będą prowadzone szkolenia dla dorosłych.

Realizujemy program edukacji ekologicznej w kształceniu zintegrowanym „Z ekologią na Ty”. Głównym celem programu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci. Istotnym aspektem jest poprawa stanu środowiska poprzez wzrost segregacji odpadów, szczególnie w najbliższym otoczeniu, a także kształtowanie proekologicznych postaw społeczeństwa.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie