Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Styczniowych

ul. Częstochowska 24, 98-320 Osjaków
tel. (43) 842-33-17
www:   http://www.szkolapodstawowawosjakowie.eu
e-mail:   sposjakow@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3979 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W OSJAKOWIE

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- szkoła z tradycjami
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- zajęcia dodatkowe
- sklepik szkolny
- organizacja festynów, wycieczek
- współpraca międzynarodowa

O szkole

Historia oświaty w Osjakowie sięga czasów, kiedy Polska znajdowała się pod zaborami. Nasza miejscowość była w zaborze rosyjskim. Pięćdziesiąt lat istnienia Szkoły Podstawowej w Osjakowie, która była przez długi czas jedynym ośrodkiem kulturalnym, zapisało się złotymi czcionkami w historii naszej miejscowości.

Jesteśmy szkołą, w której życiu bardzo ważnie miejsce zajmuje historia i tradycja. Kiedy w 2009 roku zbliżały się obchody 50-lecia naszej szkoły, pojawił się pomysł, by szkoła miała patrona oraz sztandar. Zgodnie z życzeniem społeczności szkolnej i środowiska lokalnego szkoła nasza nosi imię Powstańców Styczniowych. Decyzja taka podyktowana została wydarzeniami historycznymi związanymi z naszą Ziemią, znajdującą się na miejscowym cmentarzu zbiorową mogiłą powstańców, a także ważnymi dla nas elementami patriotycznego wychowania.

Nauczyciele

Szkoła to nie tylko instytucja, ale przede wszystkim miejsce spotkań młodych pokoleń z wiedzą, często niezbędną w dalszym życiu absolwenta. Dlatego dla naszych nauczycieli tak ważny jest dobry, bezpośredni kontakt z wychowankami.

Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

Przez cały okres funkcjonowania naszej szkoły nauczyciele starali się postępować w myśl powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie". Przybliżali więc uczniom, najpiękniejsze zakątki naszego kraju, te bliższe i te dalsze, organizując liczne wycieczki krajoznawcze i turystyczne. Wszystkie sprawy związane z ekologią, ochroną środowiska naturalnego są istotnym elementem edukacji dzieci i młodzieży. Nauczyciele przyrody zawsze starali się przekazywać uczniom wiedzę z tego zakresu.

Działalność szkoły

Nasza szkoła staje się coraz lepiej wyposażona i piękniejsza. Do tej pory w szkole wykonano wiele remontów, oddano do dyspozycji uczniów i nauczycieli świetnie wyposażoną pracownię językową. W 2008 roku odbyła się uroczystość otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego. Dysponujemy boiskiem wielofunkcyjnym o nawierzchni syntetycznej.

Biblioteka szkolna od zawsze jest miejscem, gdzie w ciszy i skupieniu uczniowie korzystają z jej zasobów i przenoszą się w świat fantastycznych przygód i zdarzeń. Znajdują potrzebne im informacje i lektury. Jesteśmy świadomi, że aby w dobie panowania telewizji i komputerów przyciągnąć czytelników, trzeba się bardzo starać. Dlatego opiekunowie biblioteki organizują liczne konkursy, wystawy, przygotowują przedstawienia.

W naszej szkole działa nieprzerwanie sklepik szkolny. Główne cele, które przyświecały temu przedsięwzięciu to stworzenie możliwości zakupu w szkole artykułów papierniczych i spożywczych, zaangażowanie uczniów do wykonywania dodatkowej pracy na rzecz szkoły, kształtowanie wśród dzieci umiejętności pracy zespołowej i współodpowiedzialności za jej wyniki oraz właściwej postawy wobec pracy własnej i cudzej.

Świetlica szkolna działa od wielu lat. Na kilka godzin dziennie staje się dla niektórych uczniów drugim domem. Oczekują w niej na zapracowanych rodziców, autobus szkolny lub zajęcia pozalekcyjne. Niemała tu rola wychowawców, którzy nieraz dla dużej grupy dzieci muszą stworzyć namiastkę domu.

Uczniowie zawsze mogą liczyć na pomoc pedagoga szkolnego. Pedagog szkolny zawsze wysłucha dziecko, udzieli rady i pomocy w sytuacjach, gdy:
  • wystąpią trudności w nauce,
  • wystąpi problem, z którym trudno sobie poradzić,
  • jest trudna sytuacja materialna lub domowa,
  • uczniowi wydaje się, że nikt go nie rozumie,
  • uczeń nie wie, do kogo lub gdzie się zwrócić o pomoc i poradę psychologiczną, pedagogiczną i prawną.


Aktywności dodatkowe

Jesteśmy placówką aktywną, która oprócz działań dydaktycznych, organizuje wiele wydarzeń i imprez dodatkowych. Cykliczną imprezą, która odbywa się w naszej szkole jest Przegląd Małych Form Teatralnych. Mali artyści przyjeżdżają do nas z okolicznych szkół.

Szkoła Podstawowa w Osjakowie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu i Urzędem Gminy w Osjakowie od kilku lat organizuje Powiatową Olimpiadę Lekkoatletyczną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nasza gmina nawiązała też współpracę z francuską gminą Trévol. Delegacja francuska odwiedziła Osjaków w listopadzie 2005 roku. Jednym z punktów wizyty był udział członków delegacji w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystej akademii, jaką zaprezentowała młodzież z terenu gminy największy entuzjazm zebranych wzbudził polski taniec narodowy krakowiak w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie