Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Stolcu

im. Bohaterów Września 1939 roku

Stolec 35, 98-270 Złoczew
tel. (43) 820-13-25
www:   http://www.spstolec.yoyo.pl
e-mail:   stolecsp@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3123 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939 ROKU W STOLCU

- szkola od XVI wieku
- szkoła z tradycjami
- wykwalifikowana kadra
- rodzinna atmosfera
- zajęcia dodatkowe
- programy i projekty edukacyjne

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku Stolcu położona jest wśród lasów nad rzeczką Oleśnica w gminie Złoczew. Pierwsze wzmianki o szkole pochodzą z XVI wieku, a naukę w niej prowadził miejscowy organista. Po wielu wydarzeniach, wojennych zniszczeniach, wybudowaniu nowego budynku a następnie jego rozbudowie i modernizacji, szkoła funkcjonuje w obecnym kształcie.

Dziś dzieci uczą się u nas w przestrzennych, ładnych pomieszczeniach. Mamy pracownię komputerową, bibliotekę, salkę ćwiczeń, salę dla oddziału przedszkolnego, szatnie i łazienki. Szkołę otacza duży zielony plac, na którym mamy kilka boisk i plac zabaw dla dzieci. Możemy pochwalić się estetyką wnętrz, dużą ilością kwiatów doniczkowych i jak to określają osoby odwiedzające nasza szkołę „domową atmosferą”. Posiadamy sprzęt audiowizualny, nagłaśniający, komputery i drukarki, kserokopiarkę i skanery. Zakupiliśmy także dzięki funduszom Rady Rodziców sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne.

Działalność szkoły

W naszej placówce lekcje zaplanowane są na jedna zmianę a ich organizacja jest związana z dowozem uczniów. Około 70% dzieci corocznie korzysta z dowozu autobusem szkolnym. Uczniowie Ci mają zapewnioną opiekę w jednej z sal lekcyjnych. W razie potrzeby prowadzone jest nauczanie w systemie indywidualnym.

Środowisko szkoły jest bardzo zróżnicowane. Sytuacja materialna wielu rodzin uczniów uczęszczających do szkoły jest trudna. Spowodowane jest to bezrobociem i ogólnym ubożeniem mieszkańców. To mobilizuje mnie i wszystkich nauczycieli do wzmożonej pracy wychowawczej i opiekuńczej, pozytywnego oddziaływania ze strony szkoły na środowisko.

Nasi nauczyciele stanowią wykwalifikowany, zorganizowany zespół pedagogów, których kompetencje i rozwój zawodowy umożliwiają realizację przyjętych przez szkołę zadań. Placówka nasza ciągle się rozwija, pozostaje otwarta na nowe inicjatywy i wyzwania. Kierunki rozwoju szkoły są zaś ściśle związane z analizą i rozpoznawaniem warunków życia dzieci i ich rodzin. Właściwa opieka, system wychowawczy, wysoki poziom nauczania są sprawą nadrzędną w naszej pracy.

Projekty i programy dodatkowe

Stwarzamy dzieciom możliwość rozwoju zainteresowań intelektualnych poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań. Pomagamy uczniom w zwalczaniu niepowodzeń szkolnych na zajęciach wyrównawczych. Ściśle współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i promujemy się w nim organizując różne spotkania i uroczystości.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia.

Realizujemy też kolejny etap projektu "Droga do sukcesu". W ramach tego projektu są realizowane następujące zajęcia: warsztaty taneczne dwie grupy, warsztaty plastyczne jedna grupa oraz koło informatyczne jedna grupa.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie