Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

Winna Góra 40, 96-128 Słupia
tel./fax (46) 831-55-20
www:   http://www.zsowinnagora.prv.pl
e-mail:   winnagora@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5487 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W WINNEJ GÓRZE

- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- dobre wyposażenie

GIMNAZJUM W WINNEJ GÓRZE

- szkoła pełna sympatii i zrozumienia
- zajęcia dodatkowe
- projekty unijne
- dobre przygotowanie do nauki w liceum

O szkole

ZSO w Winnej Górze to niewielka, ale sympatyczna szkoła. Mieści się w wiosce, w której przed wielu laty mieszkał i tworzył wielki polski pisarz W. S. Reymont - laureat Nagrody Nobla. Uczniowie oraz wszyscy mieszkańcy są z tego bardzo dumni.

Budynek szkolny jest okazały. W najniższej jego części znajdują się szatnie starszych i młodszych uczniów. Każda klasa ma swój boks, w którym zostawia buty i ubrania. Na parterze usytuowane są klasopracownie oraz mini sala gimnastyczna, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Na tym poziomie także nauczyciele mają swój wspólny pokój do pracy i odpoczynku. Pierwsze piętro zajmują klasopracownie.

Szczególnie dumni jesteśmy z dwóch. Są to bardzo dobrze wyposażone sale informatyczne, które szkoła zdobyła dzięki Programowi Prezydenckiemu i Europejskiemu Funduszowi Społecznemu. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że możemy często i na różnych lekcjach korzystać z komputerów. Cieszymy się bardzo z przyszkolnego boiska sportowego, na którym uczniowie spędzają bardzo dużo czasu podczas lekcji, a także w czasie wolnym od zajęć.

Działalność szkoły

Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły starają się każdego dnia zrobić wszystko, by uczniowie jak najskuteczniej zdobywali wiedzę, zaś cała kadra z radością i dumą kształciła i wychowywała młode pokolenia. W tych codziennych staraniach wspierają nas także rodzice, którzy cieszą się, że ich dzieci mogą zdobywać wiedzę w szkole pełnej sympatii i zrozumienia.

W naszej szkole realizowany jest projekt unijny "Dajmy szansę naszym dzieciom". Celem tego projektu jest Realizacja Pięcioletniego Programu Rozwoju Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Winnej Górze poprzez wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic oraz zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych. W ramach projektu uczniowie biorą udział w zajęciach:
Szkoła Podstawowa:
  • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.
  • Zajęcia przyrodniczo-matematyczne.
  • Język polski i kultura.
Gimnazjum:
  • Zajęcia przyrodniczo-matematyczne.
  • Język polski i kultura.
  • Język angielski.
  • Zajęcia artystyczne.
  • Informatyka.
  • Tenis stołowy.

Aktywności dodatkowe

W trosce o wszechstronny rozwój naszych Uczniów, prowadzimy szereg ciekawych kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych. Staramy się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Organizując różne wydarzenia, wycieczki i festyny, stwarzamy naszym uczniom możliwość poznawania regionu i kraju. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom.

Gmina Słupia zaprosiła uczniów gimnazjum do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej realizowanych w ramach programu "Myśl globalnie działaj - lokalnie". Odbyły się trzy konkursy: wiedzowy, plastyczny i fotograficzny. Szkoła od kilku lat bierze również udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Udało się do tej pory w ramach nagrody głównej wyjechać naszym uczniom do Chorwacji, Czech, Legolandu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie