Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 13

ul. 1 Maja 27, 98-220 Zduńska Wola
tel. (43) 823-38-13
www:   http://www.sp13zdwola.neostrada.pl
e-mail:   sp13karsznice@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2355 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 13 IM. KOLEJARZY POLSKICH

- Szkoła Bez Przemocy
- oddział przedszkolny
- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- języki obce
- aktywności dodatkowe, ciekawe wycieczki
- programy i projekty

O szkole

Szkoła Podstawowa w Karsznicach rozpoczęła swoją działalność 15 kwietnia 1945 roku. O samego początku działania wszyscy staramy się, aby w naszej szkole było przyjemnie i bezpiecznie. Nasza szkoła uzyskała certyfikat “Szkoły bez przemocy”. Troszczymy się o to, by nasi uczniowie wzrastali w mądrości, przyjaźni i tolerancji.

Kadra pedagogiczna naszej placówki stanowi zgrany zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, przygotowanych do nowoczesnego kształcenia. Jesteśmy otwarci na współpracę, wymianę doświadczeń, chętnie służymy pomocą dzieciom, rodzicom i wszystkim, którzy są w potrzebie.

Oferta naszej szkoły

Nasi uczniowie mają do dyspozycji:
  • pracownię komputerową z dostępem do Internetu,
  • bibliotekę,
  • świetlicę,
  • dwie sale gimnastyczne,
  • stołówkę szkolną,
  • działa u nas również oddział przedszkolny.
Uczniowie korzystają z opieki i pomocy pedagogiczno-psychologicznej pedagoga szkolnego i wychowawców. Mogą rozwijać swoje umiejętności na zajęciach dodatkowych, realizować się w tym co najciekawsze.

W naszej placówce organizujemy atrakcyjne wycieczki o charakterze turystycznym i edukacyjnym, wyjeżdżamy do kin i teatru. Trzynastka kształci zdolną i ambitną młodzież, która od wielu lat uczestniczy w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych. Odnosząc liczne sukcesy, nasi podopieczni zyskują satysfakcję, a szkole i rodzicom przynoszą wielką dumę. W 50-cio letniej historii funkcjonowania szkoły zapisały się osiągnięcia uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, najwyższe miejsca w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Regionalnych Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwach Wojewódzkich w Koszykówce.

Aktywności dodatkowe

Od momentu powstania placówki nauczyciele, oprócz zajęć dydaktycznych przewidzianych programem nauczania, starali się rozwijać zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Na przestrzeni lat na terenie szkoły istniały koła polonistyczne, matematyczne, teatralno–recytatorskie, plastyczne, instrumentalno–wokalne, kółko fotograficzne, kółko języka rosyjskiego.

Od początku prężnie działają organizacje: LOP, SKO, UKS „Lider”, PCK, SKKT, Spółdzielnia Uczniowska i Samorząd Uczniowski. Uczniowie redagują gazetkę szkolną „Trzynacha”. Wśród wielu organizacji szkolnych najpiękniej w pamięci karszniczan zapisali się harcerze. Ich tradycje są przeogromne. Bierzemy również aktywny udział w życiu społeczno-kulturalnym miasta i środowiska lokalnego.

Programy i projekty

Szkoła przystąpiła do projektów ministerialnych, dzięki tym programom biblioteka otrzymała komputery i utworzono Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, natomiast w świetlicy dzieci mogą korzystać z sali zabaw „Radosna Szkoła”.

Dzięki współpracy szkoły z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej uczniowie z rodzin o niskich dochodach objęci są programem pomocy – otrzymują oni bezpłatne obiady i dopłaty do podręczników szkolnych.

Aby poznać różną kulturę i tradycję regionów Polski oraz państw Unii Europejskiej organizowane są liczne wycieczki w ciekawe miejsca, np. do muzeów, ogrodów zoologicznych i botanicznych, parków jurajskich, zamków, pałaców i aquaparków. Już od ponad 10 lat największą popularnością cieszą się wyjazdy na „Zielone Szkoły’’.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie